Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem mondhatom el a...

Miért nem mondhatom el a kórhában a szüléssel kapcsolatos igényeimet?

Figyelt kérdés
Én írtam a köldökzsinóros kérdést, és vki azt válaszolta, hogy hülyén venné ki magát, ha megkérném őket, hogy ne vágják el a köldökzsinórt amíg pulzál. A gátvédelmet be sem írtam:) Azt sem szeretném, ha bármit adnának a babámnak. Ja és gyorsítót sem szeretnék meg fájdalomcsillapítót. Persze, ha muszáj, a legutóbbit kivéve, akkor muszáj..
2007. dec. 11. 12:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha előre megbeszéled (akár vajúdás alatt) a szülésznővel és az orvossal, hogy Te szeretnéd, ha nem rögtön vágnák el a köldökzsinórt, az egyáltalán nem veszi ki magát hülyén. Mivel a Te gyerekedről van szó. De ha az orvos hülye és furcsán néz rád, akkor is jogod van ilyet kérni. Ebben az esetben ne az illemmel (mármint hogy illik-e ilyet kérni, mikor ő a szakember) törődj, hanem azzal, hogy mi a legjobb a babádnak. Csak egyszer születik meg, többet ezt a pillanatot nem hozhatod vissza, ha nincs semmi baj, akkor legyen olyan ez a pillanat, amilyennek Te szeretnéd!

De ha elfogadsz még egy tanácsot: ha van rá lehetőséged, válassz bababarát kórházat, ott nem néznek rád furcsán, ráadásul ott elvileg kérés nélkül is így tesznek. Én bababarát kórházban szültem és életem legszebb élménye! Ilyet kívánok Neked is!

2007. dec. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb kórház szülészetén van egy bevett gyakorlat, amitől csak az osztályvezető főorvos tudtával és beleegyezésével térnek el, ugyanis övé a felelősség is, természetesen valamekkora rugalmassággal. Ha vannak elképzeléseid, mert utánaolvastál vagy hallottál valamit, azt javaslom, mindenképp a választott orvosodat kérdezd, mert ő tud érdemben igazán válaszolni, mi az, amit megtehetnek. Szülés előtt tájékozódj és időben válts kórházat, ha a mostani nem találkozik az elképzeléseiddel. Jó babavárást!
2007. dec. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!