Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon kétségbe vagyok esve!...

Nagyon kétségbe vagyok esve! Nem tudom mit tehetnék még? Nem vagyok olyan pénzes!

Figyelt kérdés

Azon vagyok, hogy mindent megtegyek annak érdekében, hogy a párom végig mellettem legyen és bent is maradhasson velem az ágyam mellett szülés után. Próbáltam szülésznöt fogadni - nem lehet. Próbáltam kórházat választani - nem lehet. Mivel kerületileg az AEK-hez tartozom és sokan azt mondták hogy oda nem engedik be a hozzátartozókat, pròbáltam megkötni az ING egészségbiztosítását, hogy normális szobába kerüljek, ne szóljanak bele mikor ki jön hozzám - kiderült, hogy lekéstem róla mert csak 6 hónapos terhes korig lehet megkötni. Már csak az maradt, hogy orvost fogadjak fel. De nincs 80 ezer ft-om, éppen hogy megélek!!! Pánikbeteg vagyok nagyon súlyos fokon, kórházban is voltam emiatt, mindig kell, hogy rokon legyen mellettem, különben meghalok!!! Mit csinálják még? Közeledik a szülés vészesen és egyre rosszabbul vagyok ebben a bizonytalanságban, nem tudom mi hogy lesz..azon vagyok lassan, hogy inkább itthon szülök mert nem akarok idegenek között lenni egyedül!

32 hetes vagyok :(


2010. júl. 22. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Szülés után közvetlenül mindenki kap egyszeri anyasági segélyt, ami kb 60 e ft. abból meg ki tudod fizetni a fogadott dokid. esetleg még vesztek neki hozzá egy üveg jobbfajta bort vagy pezsgőt és letudva. egyébként az AEK-ban dr. Bálint Koppányt javaslom, nekem ő a dokim (bár én még nem szültem) nagyon rendes, és jó doki és akik már szültek nála, azoktól is csak jókat hallok. szerintem fogadd fel Őt. ja és ahogy hallom, még csak nem is pénzre utazik.
2010. júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem leszel idegenek között. Anyatársak között leszel, akikkel még jól össze is lehet barátkozni.
2010. júl. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Bocsi, de hogyhogy nem választhatsz kórházat, és szülésznőt?

Hát mindenki ott szül ahol akar...a kórházak lepkehálóval fogdossák a betegeket, mert az után kapják a pénzt...nem értem...

Amúgy eg ha szólsz, hogy pánikbeteg vagy, akkor biztos megértik, sőt, hozzál a pszichiátertől igazolást, és akkor nem tehetik meg, hogy nem engedik szerintem...


Minden jót!

36 hetes

2010. júl. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem értem!

Hogyhogy nem lehet kórházat választani????

Én sem tartozom ahhoz a kórházhoz kerületileg ahol szülni fogok.Nincs fogadott orvosom!

Szülésznőt nem tudsz fogadni???

Nekem sincs pénzem orvosra de szülésznőt fogadtam,nem abban a kórházban ahová tartozom,mégis elvállaltak és szülhetek ott.

Ne hagyd magad,kérdezz,intézkedj!


Pesten máshová is tudsz menni,ahová egyszerre két rokont is beengednek szülésre!Komolyan van ilyen kórház,és ott lehet szülésznőt fogadni!

Ha van kérdésed írj próbálok segíteni!

üdv:30 hetes km.

2010. júl. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kérj igazolást pszichológustól, hogy muszáj melletted legyen valaki!

Menj el oda abba az AEK-be és beszéld meg! Ne híresztelésekre adj!

Ki mondta, hogy nem lehet szülésznőt fogadni? A szülésznő?

2010. júl. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Még ilyenről nem is hallottam, hogy egy pánikbetegséget nem vesznek figyelembe az orvosok.

Sajnos hiába akarsz otthon szülni egyáltalán nem biztos, hogy fog menni. Otthon kezdtem vajúdni és féltem bemenni a kórházba, mert nem találtam a fogadott orvosomat.

Nem tudtam megszülni egyedül, végül úgy voltam vele, hogy mindegy ki segít, be kellett mennem. Na addigra sikerült a díszpintyet is előkeríteni.

2010. júl. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Abban a kórházban szülsz,amelyikben akarsz.keress meg egy betegjogi képviselőt-a kórházakban kint van az elérhetősége-,és beszélj vele.

Én úgy szültem Pesten,h nem is volt pesti bejelentett lakcímem,és a lakóhelyemhez képest a város másik végébe mentem.:)

2010. júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ott szülsz ahol akarsz, nem kell orvost fogadni, ott az ügyteletes.
2010. júl. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok!:) Ma felhívtam azt a szülésznöt akit ajánlottak, mert a SOTE I. Klinikán szeretnék szülni és ö ott dolgozik. Azt mondta, hogy csak így nem választhatok kórházat, öt is csak akkor fogadhatom fel ha van fogadott orvosom. Ez nagyon rossz volt hallani, mert tudok olyan esetröl, hogy valaki csak szülésznöt fogadott. Nem is értettem..:(
2010. júl. 22. 20:51
 10/12 anonim ***** válasza:

Tudod azok a csókosok.....

De ne add fel!

Ragaszkodsz mindenképp a SoteI-hez?Ne tedd! Más pesti kórházban lehet szülésznőt fogadni és nem kell orvos mellé.

István,Jahn Ferenc stb ezekben szabad a vásár!

2010. júl. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!