Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen volt első szülésetek,...

Milyen volt első szülésetek, apa nélkül, fájdalomcsillapító nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eléggé beparáztam, mivel egyáltalán nem foglalkoztam eddig azzal, hogy pont az általános influenzajárvány idejére vagyok kiírva, a helyi kórházban ilyenkor mindig látogatási tilalom van. Apás szülést terveztem, de én nem akarom, hogy ezért beoltassa magát (meg akár az is lehet, hogy már késő lenne, 36+6-on vagyok, 2 hetes igazolás kell), szóval fel kell készülnöm a legrosszabbra... Akinek úgy alakult, hogy tervezett apás szülés helyett mégiscsak egyedül kellett megszülnie első gyermekét, hogy viselte?

Másik: félek az epidurális érzéstelenítéstől, nagyon vészes amikor beszúrják? Ha lekések róla, akkor pedig megpusztulok? (ez költői túlzás :)

Köszönöm szépen a válaszokat... Tudom, hogy fáj a szülés, persze foggggalmam sincs, hogy mennyire nagyon...

Ha apa bent lehetne, talán nem félnék ennyire, de mostmár ezt lehet, hogy elrontottuk :( És egyedül kell végigcsinálnom, majd egyedül lenni napokig (mondjuk a baba lehet, hogy kárpótol majd mindenért)


2020. jan. 23. 08:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Az miért baj, ha apa kap egy influenza elleni oltást? Nekem császár volt, de a gerinc szurit meg se éreztem.
2020. jan. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy rosszul tudom, de azt hiszem, ilyenkor a szülésre bemehet az apa is, csak utána látogatni nem. De javítsatok, ha tévedek.


A másik kérdésre a válasz: nekem pl eszembe se jutott fájdalomcsillapítót kérni. Nem mindenkinek elviselhetetlen fájdalom a szülés :)

2020. jan. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Noverem is influenza jarvanykor szult, a ferje bent lehetett a szulesnel, utana viszont senki nem latogathatta oket, csak az ablakon keresztul nezhettuk meg a babát.
2020. jan. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 khniki ***** válasza:
49%
Nekem mondjuk bent volt a férjem, de eszembe sem jutott, hogy kerjek bármilyen erzéstelenítést. Nem pusztultam meg, de még csak hangot sem adtam ki. Jó, persze fájt a vajudás, de semmi kibírhatatlan, tényleg!
2020. jan. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%

Aznap lett látogatási tilalom mikor szültem. Apát nem engedték be. Utána kiderült, hogy ha erősködtem volna, akkor lehetett volna kérvényezni hogy bent legyen, de őszintén szólva a vajúdóban kisebb gondom is nagyobb volt ennél. Ő nem bánta, és akkor ott engem se nagyon izgatott. Sokkal rosszabb volt utána, hogy nem jöhettek látogatni, és az apja nem látta a gyereket csak egy ablakon keresztül. :( Egyébként hamar elrepül a kórházban töltött idő, ne aggódj. Nálunk a kórterembe egyébként se engednek be látogatót, úgyhogy a babával ígyis úgyis egyedül lettem volna.


Én őszintén szólva nem akartam fajdalomcsillapítást de a végén könyörögtem az epidurálért, ahol szültem ott nem viszont adnak senkinek.( nincs anesztes) Jobb is volt így utólag belegondolva.

2020. jan. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom hogy szülésre bemehet.


Mindkettőt fájdalomcsillapítás nélkül oxitocinnal szültem (a másodikat azzal is indították), lehet, hogy nálunk nincs is lehetőség epidurálra, legalábbis egyik babánál sem hallottam a lehetőségéről, pedig fogadott orvosom is volt.

Túléltem mindkettőt, pedig meg akartam pusztulni

2020. jan. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Apa nem bírja a vért meg a tűket, szóval nem volt velem. Így előre tudva könnyebb volt elfogadnom. Úgy érzem egyedül sokkal összeszedettebb voltam. Nem fogsz megpusztulni. Persze, nem a legjobb érzés, de ott akkor nincs időd belemenni ezekbe a gondolatokba. Lélegezni, légzőgyakorlatok nagyon fontosak, hogy ne fáradj ki. Na meg aztán kicentizheted mint én, hogy a második babával beestem a szülőszobára és jöhetett a kitolás. Nem hittem a fülemnek. 😂
2020. jan. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

És ugye ha látogatási tilalom van, azért csomagot adhatnak be? Most olvastam hogy ahol szülni fogok még tán pelenkát sem adnak, hát az nagyon jó lesz, egy csomagot elraktam, de már így is tele van két utazótáska...

Köszönöm egyébként a válaszokat, némelyik nyugtató. :D

Egyébként szerintem egy életerős 25 éves férfinak aki gyerekkorában volt utoljára influenzás, teljesen felesleges beadatni az oltást, magamnak sem adatnám be semmiképpen sem, egyszer sem kaptam el semmilyet, pedig körülöttem is voltak betegek. Ez főleg szerintem az időseknek/gyerekeknek opció, bár múlt évben szüleim beoltatták magukat, és ugyanúgy influenzásak lettek...


Hát na, akkor majd lesz valami... Csak tényleg attól félek hogy valamit nem viszek amit kellene vagy elfogy a pelus vagy akármi, és nem jöhet be senki...

2020. jan. 23. 09:29
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne vigyél annyi cuccot, tök felesleges, csak nyűg lesz az is, nincs is hová pakolni. 1 táska bőven elég. Csomagot adhatnak be naponta többet is.
2020. jan. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem fájdalmas az érzéstelenítés, inkább kellemetlennek mondanám.
2020. jan. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!