Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen volt első szülésetek,...

Milyen volt első szülésetek, apa nélkül, fájdalomcsillapító nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eléggé beparáztam, mivel egyáltalán nem foglalkoztam eddig azzal, hogy pont az általános influenzajárvány idejére vagyok kiírva, a helyi kórházban ilyenkor mindig látogatási tilalom van. Apás szülést terveztem, de én nem akarom, hogy ezért beoltassa magát (meg akár az is lehet, hogy már késő lenne, 36+6-on vagyok, 2 hetes igazolás kell), szóval fel kell készülnöm a legrosszabbra... Akinek úgy alakult, hogy tervezett apás szülés helyett mégiscsak egyedül kellett megszülnie első gyermekét, hogy viselte?

Másik: félek az epidurális érzéstelenítéstől, nagyon vészes amikor beszúrják? Ha lekések róla, akkor pedig megpusztulok? (ez költői túlzás :)

Köszönöm szépen a válaszokat... Tudom, hogy fáj a szülés, persze foggggalmam sincs, hogy mennyire nagyon...

Ha apa bent lehetne, talán nem félnék ennyire, de mostmár ezt lehet, hogy elrontottuk :( És egyedül kell végigcsinálnom, majd egyedül lenni napokig (mondjuk a baba lehet, hogy kárpótol majd mindenért)


2020. jan. 23. 08:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont az influenza járvány idején szültem.Mi kezdetektől fogva apás szülést terveztünk.Igazabol nekem a masodik gyerkőcöm volt,de a ferjemnek az első saját.Az első gyerekem szülésénél egyedül csináltam végig,nagyon rossz volt,igazából vártam hogy átélje velem együtt amikor megszületik a fia.Bementünk a kórházba és ott mondták hogy nemjöhet be,ha csak nincs beoltva,aminek legalább 2 hetesnek kell lennie,és hogy erről a vedőnőm biztos tájékoztatott.Hát k.rvára nem mondta,úgyhogy egyedül csináltam végig,nagyon rossz volt mert úgy vártam az apás szülést.Sokszor nem is a fájdalom miatt sírtam el magam hanem e miatt.Aztán persze látogatási tilalom volt,egyszer láthatta a gyerket kb 1 percig,meg engem 3 napig.Mi sem mehettünk ki anyukák az osztályról szóval se büfèbe sehova nemlehetett menni.
2020. jan. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ezt kórháza válogatja, hogy mi a protokoll ilyenkor. Nem mindenhol kell védőoltás, valahol friss kell, valahol elég a régebbi is.

Véleményem szerint ha ilyen aggályaid vannak kérdezd meg az orvosodat, a szülésznőt, bárkit aki kompetens a témában. Illetve beszéld át vele/velük hogy ilyen aggodalmaid vannak. Előbbre leszel vele és megnyugszol, mint hogy itt random emberek, random kórházakról írogatnak.

Egyébként a SOTE II-n bent lehet az apa szülésnél még járvány idején is. Látogatás utána csak az aulában lehetséges, ahova persze a picit nem lehet levinni. Oltás nem kellett.

2020. jan. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Apáddal szülnél, vagy a pároddal. Helyesen 1) az apa, vagy 2) párod/férjed,stb.

Aztán "apa" félrekacsingat mert már csak az apát látod benne, meg megy a rinya

2020. jan. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Utóbbi évek kiírásai alapján írtam ezt a két hetes védőoltást, abban a kórházban ez a feltétel, de utána ő sem látogathat.

Kedves utolsó, a gyermekünkről van szó, akinek az apja az, aki ott szeretne lenni a szülésen. Remélem megértetted ezt a rendkívül bonyolult összefüggést, szívesen.

2020. jan. 23. 13:26
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is 36+6 hetes vagyok és apás szülés lesz, ahol én szülök oda bejöhet apa is tilalom alatt, csak látogatni nem. Ha jól tudom ez máshol is így van :)
2020. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a szülésre bemehet, ahogy előttem is írták. De attól függetlenül nem értem miért nem oltjátok be. Itt nem az a lényeg hogy nemi szüksége van rá, de pl nem kéne hogy hazavigye az újszülöttnek a vírust. Ráadásul akkor a szülésen sem kell aggódni. Én sem oltatom magam soha, de terhesen kértek mert én is szezonban szültem, és a babát is védi később.
2020. jan. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nekem férjem beoltatta magát.

Ha neked a 37. héten beoltatja magát, az még simán jó lehet. Nem tudhatod előre, aztán ha még a 40. hét végéig nem indul be a szüles, akkor meg gondolkodhatsz rajta, hogy ugyan miért nem oltatta be magát a 37. héten, amikor még jó lett volna...

2020. jan. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Végül apa bejöhetett, de a fájdalom elég durva volt... 😭 még jó, hogy ott volt velem
2020. máj. 12. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!