Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha első szülésnél jól tágultam...

Ha első szülésnél jól tágultam, nagyobb az esély VBAC-ra?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2018-ban sürgősségi császárral született. Terminustúllépés miatt indítottak oxitocinnal, burkot is repesztettek. Nagyon erős, szinte egybefüggő fájásaim voltak, jó ütemben tágultam, a végére el is tűnt teljesen a méhszáj, csak éppen a kisfiam nem volt hajlandó leereszkedni, viszont 14 óra vajúdás után már nem bírta a durva fájásokat, leesett nagyon a szívhangja, így vittek császárra.


Most várjuk a kistesót, és szeretnék megpróbálkozni a VBAC-cal, de csak ha reális esélyem van erre... Tudom, hogy elméletileg minden esély megvan a sikerre, gyakorlatilag azonban Magyarországon a VBAC-kísérletek nagyon nagy százalékban végződnek újabb sürgősségi császárban. Viszont ha császár, akkor már inkább gyengéd császárt szeretnék, amit meg ugye csak programozottan lehet. És maradnék a korábbi dokimnál, akivel teljesen elégedett vagyok, a műtét is jó élmény volt vele és a felépülés is gyorsan ment. Viszont ő olyan kórházban dolgozik, ahol a VBAC nem támogatott.


Több helyen láttam viszont, hogy aki az első babánál teljesen kitágult, eltűnt a méhszáj, annál a sikeres VBAC esélye nagyon magas, mert akkor valószínűleg másodszorra sem lesz gond a tágulással. Ha jó esély van rá, akkor bevállalnám a VBAC-kísérletet, mert mégiscsak az a természetes útja, elvileg az a jobb mindkettőnknek, ha minden rendben megy, és azért megtapasztalni is szeretném, ahogy kibújik a kisbabám.


Szóval a kérdésem: számít az, hogy az első szülésnél jól tágultam? Ebből a szempontból így kicsit olyan lesz, mintha már másodszor szülnék (hüvelyi úton)? Aki az első szülésénél jól tágult, az másodiknál is?

Számít ebben a kérdésben, hogy indítottak? Lehet hogy csak az extra oxitocin és a burokrepesztés miatt tűnt el a méhszáj, de amúgy magamtól nem jutottam volna el ideáig?

Persze tudom, ezt már soha senki nem fogja tudni megmondani, mi lett volna, ha... :)


Igazából véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Köszönöm.


2020. jan. 26. 00:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha megindul magától, jó esélyed van a VBACre. De ha indítani kell, akkor rossz.


A másodikkal én terminusig húztam. Akkor kellett dönteni, hogy várunk, indítjuk vagy programcsászár. Nagy volt a baba. Ha várunk, túl nagyra nő, valszeg császár lesz. Ha indítják, valszeg császár lesz. Szóval úgy döntöttem, hogy egy békés, nyugodt császárom lett a terminuson, és hihetetlenül jó élményként maradt meg.

2020. jan. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nincs ket egyforma terhesseg.Igy ne indulj ki az elso terhessegedbol meg mas eseteibol.Lesz ami lesz.A baba donti el,hogy igazabol hogy akar vilagra jonni es mikor.
2020. febr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!