Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van, ha pont egy betegség...

Mi van, ha pont egy betegség megy át a családon, amikor hazajövök a babával? Voltatok így?

Figyelt kérdés
2020. jan. 30. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha szoptatod a kicsit, elméletileg az megvédi a vírusos betegségektől. Én voltam himlős mikor 4 hónapos volt a fiam és ő nem kapta el.
2020. jan. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem voltunk így, de ha nem ebola vagy koronavírus, akkor élni kell a normális életet.

Jó, ha a beteg személy (általában a másik gyerek) külön szobában van és keveset érintkezik a kisbabával. A kézmosási szabályt a szokásosnál is szigorúbban kell tartani. De nagy ostobaság volna emiatt elküldeni napokra-hetekre pl. a nagyszülőkhöz.


Egyébként a babát védi az anyatej.

Te is lehetsz torokfájós, köhögős beteg az újszülött mellett. Nem lehet mit csinálni, ésszerű határokon belül óvatosnak kell lenni, de mindentől nem tudod megvédeni a babát.

2020. jan. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
az első gyerek 1 hetes volt, mikor férjem beteg lett. a másodiknál én voltam beteg már a kórházban. egyik sem kapta el
2020. jan. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tiszta takony voltam és köhögtem tavaly, amikor császároztak. A babámnak nem lett baja, én mondjuk majd megpusztultam a köhögés miatt a szétvágott hasammal. Pár hetes volt, mikor a 3,5 éves nővére hazahozott valami takonykórt az oviból, abból kapott ő is. Az influenzától rettegtem, 1 hónapos alig múlt a pici, mikor a nagy elkapta, de szerencsére ezt én nyeltem be előbb, így a tejen keresztül már kapott védelmet a kicsi. Komoly dolog nem volt halisten, de 2-3x volt náthás szegény gyerek 3 hónapos koráig.
2020. jan. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2 hete jöttünk haza. A nagyobbik fiam infuenzás volt, a férjem is köhögött. A kórházban már én se voltam jól, még mindig nagyon beteg vagyok. Szerencsére a kicsi jól van. Nekem is azt mondták, hogy szoptathatom nyugodtan, az anyatej védi.
2020. jan. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont influenzából volt kigyógyulóban a 2 éves nagy, amikor hazajöttem az 5 napos bbabával. Kicsit betaknyosodott, hőemelkedése is lett, de ennyi. Nem tudom, van-e összefüggés, de a kicsi sokkal ellenállóbb a vírusokkal szemben.
2020. jan. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A férjem volt lázas beteg épp amikor hazajöttünk a kórházból. 2 héttel később a herpesz is kijött rajta. Mivel szarul viseltem a császárt, ő pelenkázott, segített, fogta, nyilván puszit nem adott neki. Annyi, hogy gyakrabban mosott kezet. Ja, és egy szobában is aludt velünk a kicsi, nem lett semmi baja.
2020. jan. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az első gyerek akkor lett bárányhimlő, mikor a tesójával hazajöttünk a kórházból. Nem kapta el.
2020. jan. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pomt így voltam tavaly januárban. Mikor a kicsi megszületett, páromat hivta az ovónő, h lázas a nagy. Apukát is ledontotte. Én náthás lettem, a kicsinek semmi baja nem lett.
2020. jan. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Es ha tapszeres,akkor mi vedi meg? Enyem csak tapszert eszik,4 hetes,nem engedek senkit a kozelebe,latogatokat,persze megsertodtek,de nincs tolem semmilyen ellenanyaga :( feltem...
2020. febr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!