Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 4 és fél hónapos a kislányom...

4 és fél hónapos a kislányom és szeretnék érdeklődni, hogy akinek hasonló idős a babája, hány kiló? Ő 5800 gramm amit én keveslek! A védőnő szerint pont jó! ( 2360 grammal született. )

Figyelt kérdés
A másik gondom, hogy napi ötször eszik,4-szer 130 millit, este pedig 150-160 millit. Szerintetek ez nem kevés?A harmadik gondom, hogy 3 napja ilyen nyálkás, nyúlós a széklete. Mi okozhatja ezt? Pár hete folyik az orra, lehet attól? A doktornő azt tanácsolta, hogy fújjam neki orrsprayvel és porszívózzam. (Amit én csináltam rendszeresen, de csak nem múlt.) A védőnő szerint meg ne csináljam, mert annál több termelődik, minél többször szívóm. Tanácstalan vagyok! Egyébként fehér színű. Hála jó kedélyű csajszi, láza sincs. Vagy lehet a fogzás miatt, mivel fehérlik az ínye!

2015. júl. 18. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a súlya, sőt bőven jó tekintve hogy kis súllyal született. A nyálkás széklet valószínű a fogzás kezdetét jelzi főleg ha már az ínyén is látod. Teljesen jó ez a mennyiség amit eszik. A pár hete tartó orrfolyás viszont aggasztó. Mit mondott rá a doki?
2015. júl. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csak annyit, hogy fújjam sprayvel és porszívózzam. A védőnő meg ennek az ellenkezőjét mondta. Most nem szívóm pár napja és mintha tényleg jobb lenne egy picit. Jövőhéten viszem másik dokihoz aki vmi géppel kimossa az egész orrjáratot vízzel és ultrahanggal felméri mennyire van lerakódva.
2015. júl. 18. 19:57
 3/14 anonim ***** válasza:
Boven jol eszik, ne adj tobbet, ne hizlald fel! A taknyossag meg ennyi idos korban bizony hetekig is eltarthat.
2015. júl. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy kevés a súlya és keveset eszik? Ki mondta ezt neked, vagy honnan jött ez az ötlet?
2015. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta! Csak én azt hittem, mivel az ismerőseim gyerekei ebben a korban meghaladják a több mint 6 kg-ot. De akkor megnyugodtam és köszönöm a válaszokat!
2015. júl. 18. 20:38
 6/14 anonim válasza:
6 hónapos korára meg kell duplázni a születési súlyát, 1 éves korára pedig megháromszorozni. Nagyjából ha ez megvan akkor jó. Szerencsére nekünk megvan ez pedig még két hónap mire 1 lesz.
2015. júl. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az ismerősöd babája is 2360 grammal született? Vagy mi alapján hasonlítod hozzá a lányodat?
2015. júl. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A lányom 3,2 kg-mal született. 4-5 hónaposan volt kicsivel 5 kg felett.

Most egy 14 hónapos és 10 kg. A szomszéd kislány másfél éves, ő 9 kg és ő is teljesen rendben van. A saját lányomon látom azt, hogy alulról súrolja a "duci" kategóriát.


Taknyosság kétszer fordult elő, jó két hétig tartott. Ilyenkor még rövidebb, "zegzugosabb" a légút az orrüreg környékén, ezért lassabban és nehezebben tisztul ki, mint a felnőtteknek. Mi sem csináltunk mást, mint szívtuk és sós vízzel fújtuk.


Az orrszívást ne hanyagold, ha elkezd pangani a takony, könnyen arcüreggyulladás lehet a vége, ami elég fájdalmas állapot.


Gyerekorvos havonta látja, mindig rendben találta a súlyát. Valóban azt kell szem előtt tartani, hogy nagyjából kétszerese legyen fél éves korára és háromszorosa 1 éves korára.

Efölé nem érdemes menni, mert azzal csak annyit érsz el, hogy megszokja, hogy többet kell enni, mint amennyivel jóllakik. Ezzel lehet nagyon korán kialakítani a túlevés szokását, ami felnőttkorra kóros elhízáshoz vezet. Ezt ne akard neki.

2015. júl. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Annyira szeretem az ilyen embereket, akikbe egy csepp segítőkészség sincs, csak a kérdéseivel kritizálja a másikat! Sokkal jobb lett volna, ha hozzá se szólsz. Nem értem miért fontos az, hogy én honnan veszem ezt? Biztos Te egy tökéletes anya vagy, aki mindig tud mindent! De én nem kérnék ebből a segítségből, inkàbb tarsd meg magadnak a kérdéseidet! Köszönöm! :)
2015. júl. 18. 22:43
 10/14 A kérdező kommentje:
A többieknek meg köszönöm a segítséget! Megnyugodtam, hogy oké a súlya és megfelelően eszik! Az orrszívást pedig nem hagyom abba! Jó éjszakát pozítiv anyukáknak! :)
2015. júl. 18. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!