Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki egész életében ódzkodott...

Aki egész életében ódzkodott a nőgyógyászoktól, hogy viselte el, hogy terhesség és szülés alatt idegenek bámulják a nemi szervét?

Figyelt kérdés
Persze értem, hogy pszichésen ez más, mert a baba épsége lebeg a nő szeme előtt, de mégis, hozzá lehet szokni ehhez?
2020. febr. 2. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Igen, hozzá lehet szokni.

Egyébként pedig nem bámulják, láttak olyat eleget. A terhesség alatti vizsgálatok között a külső nemi szerv megtekintése eléggé lényegtelen.

2020. febr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Bár nincs ilyen gondom.. csak “egészséges”keretek közt


viszont a terhességem alatt (37+2) 2. Alkalommal láttak odalenn..


1 babával 3-szor, plusz a szülés..


Szülésnél azon voltam, hogy kijöjjön a baba..de komolyan..

Pedig nagyon tartottam ettől... hogy majd ott premierplan megy, hogy kitágul..

Kijön a gyerek

2020. febr. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem voltak ezzel problémáim korábban. Aztán szerettünk volna gyermeket, de nem jött. Orvostól orvosig járkáltam, és egyre megszokottabbá vált. Kiderült, hogy meddő vagyok. Ezután jött minden: 11 nőgyógyászati műtét, inszeminációk, lombikok, 4 hónap terhespatológia, majd a szülés. Ezek után már teljesen mindegy számomra, hogy ki, hányszor vizsgál, és ezalatt hányan, és mit látnak belőlem...
2020. febr. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sose érdekelt. Persze az első 18 évesen fura volt. De ma már kellemesebb mint fogorvoshoz menni.
2020. febr. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen hozzá lehet szokni. De Lehet tudatosan mantrázni hogy "nem úgy néz rád, sokat látott már ilyet, nem azt nézi milyen fazon" stb... Én bevettem a lesz@rom tablettát a vizsgálatok alatt

Szülés alatt (kitolas) végig csukva volt a szemem állítólag volt bent 2-3 ember mert

oktató kórházban szültem, de baromira nem érdekelt akkor ott.

2020. febr. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen, de ha az segít, egy idő után havonta kell menni, majd jön a szülés de hidd el, akkor pont nem az lesz benned hogy te most ki vagy ott lent tárulkozva, hanem az hogy amit ott lent tesz, az értetek történik azért hogy segítsen megnézze hogy milyen szakaszban vagytok stb. Én nagyon ki voltam a gondolattól hogy állandó vizsgálatok lesznek de hamar megvannak azok is.
2020. febr. 3. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes volt. Pedig előbb mentem el tüdőszűrésre, mint nőgyógyaszhoz. Azóta találtam normális orvost, szóval már nem terhesen is természetes.
2020. febr. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg valassz akkor női nőgyógyászt.
2020. febr. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Horaires ***** válasza:
100%
Én egy trauma miatt kerültem a nőgyógyászt mint a pestist, nem mentem el, csak terhesen, el nem tudtam képzelni, hogy addig én önként “közszemlére” tegyem magam. Mindig izgultam a vizsgálatok előtt az tény. Ragaszkodtam hozzá, hogy nő vizsgáljon meg, utánakérdeztem, kit ajánlanak. Az illető nődoki nagyon rendes volt, diszkréten vizsgált meg. Lassacskán ahogy teltek az alkalmak kezdtem megszokni, hogy levetkőzök előtte, illetve már nem is kellett annyira, mert amikor nagyobb volt a baba, nem kellett hüvelyi ultrahang. Akkor is eléggé le kellett tolni a nadrágot de az már tűrhető volt, és bátrabb is voltam. Szülésig már eléggé megedződtem. :) S mire a kórházba értem, a fájások olyan erősek voltak, hogy nem érdekelt mennyire vagyok pucér, csak segítsenek rajtam, szóval nem volt gond. Tényleg lehet érezni, hogy orvosok előtt vetkőzöl, akik objektiven megnézik amit kell de fölöslegesen nem bámészkodnak.
2020. febr. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak voltak! Ezek szerint nem csak bennem van ez a fenntartás, és úgy tűnik, mulandó a félelem.
2020. febr. 3. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!