Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan lehet megtanulni a...

Hogyan lehet megtanulni a helyes legzőtechnikát szülés előtt? Fel lehet a fájdalomra fejben készülni?

Figyelt kérdés
Leginkább olyan módszer érdekelné ami otthon is elsajátítható. Sokat kell feküdnöm, emiatt tanfolyamra nem járhatok.
2020. febr. 8. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Egészségügyi végzettségű vagyok, pontosan tudtam mikor-mi történik, azt gondoltam fel vagyok készülve (nem egy szülést láttam már). ŐSzintén megmondom, nem lehet felkészülni. Elképesztő fájdalom és nem tudtam racionálisan gondolkodni de semmit. Vagy visz az ösztön, vagy kívülről jövő információk tudnak segíteni, te ott fejben nem tudsz jelen lenni. Legalábbis ez az én tapasztalatom. Az ösztönös dolgok amúgy jobbak voltak, mint a külső instrukciók, számomra.
2020. febr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Keszultem az elso szulesre, egy darabig ment is a legzes, de egy ido utan nem. A masodiknal mar tudtam, hogy nalam a vajudasnal nagy fajdalom lesz valoszinuleg, es ez rengeteget segitett, osszeszedtem magam, es mig a az elso szulesnel orakat orditottam vegig, a masodiknal Ina-May Gaskin bába altal javasolt legzestechnikara fokuszaltam, ami ugy nez ki, hogy lassan, melyen beszivod a levegot az osszehuzodas alatt, es pruszkolve fujod ki, mint egy lo, mert a laza szajizmok rengeteget segitenek a lenti izmok ellazulasaban, raadasul ez segit abban is, hogy tudj valamire koncentralni. A masik nagyon sokat segito dolog a fuggoleges poziciok, e ezeknek a valtogatasa 4-5 osszehuzodasonkent, ez intenzivebbe teszi, de gyorsit is rajta.


Az elsonel a tolofajasokat nem vartak meg a korhazban, hanem kinyomtak belolem sajnos a gyereket hatonfekve, igy a tolofajast nem ismertem fel, nemtudtam ra lelekben felkeszulni, hogy az is fajhat. A masodiknal negykezlab voltam, mikor beutottek a tolok, addig egy hang nelkul csinaltam vegig az amugy nagyon brital fajasokat (tanulva az elso szulesbol, probaltam nem befeszulni, vegig a legzogyakorlatra osszpontositottam). Na onnantol nagyon hangos lettem, es nyomtam, ahogy birtam, de csak mert felkeszuletlenul ert, hogy ez is fajhat. A toloknal sokkal jobb ellihegni a fajasokat, mely levego intenziven besziv, es ellihegve, elpihegve, kis rovid gyors legezesekkel kifuj, ez segiti a tovabbi tagulast, es a serulesek elkeruleset. Itt is nagyon fontos a fuggoleges pozicio. En hol allva, de tobbnyire negykezlab voltam kozben, es kapaszkodtam abba, ami epp elerheto volt (kad falaba, aztan madbol kijove a matracba nyomtam bele a tenyereim). A masodik szules ezerszer jobb volt, a vajudas 6,5 ora volt, ebbol a fele volt nagyon kemeny, a kitolas tovabbi 45 perc volt, nagyon kemeny vegig. Ennek ellenere igy utolag fantasztikus elmeny volt ez a masodik szules (az elso traumatikus korhazival szemben foleg). Konnyu szulest!


Mongan: Szules, ahol en iranyitok c konyveben talalsz meg legzogyakorlatokat. Igazabol azt olvastam, hogy a legjobb, ha osztonosen jovo legzest valasztasz, de nekemez a pruszkolo legzes rengeteget segitett.

2020. febr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 khniki ***** válasza:
Nekem nem volt annyira fájdalmas, viszont a hosszú tolófájásoknál mindig mondták, hogy cseréljek levegőt. Na, ez nagyon nehéz volt.
2020. febr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ösztönös dolgok nagyon jók.


Nekem sokat segítettek

Útmutató szüléshez

Szülés, ahol én irányítok. Könyvek...


Nem gondolom ezek ellenére, hogy szülnék kórház nélkül..

Viszont a “meg tudom csinálni” érzés átjött teljesen.


Sok gyakorlati tanácsot meg tudtam fogadni..

2.. babára is ezekkel is készülök.


Fekszel szóval sokat tudsz olvasni



A 2. Könyv neten pdf-ben fellelhető

2020. febr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fogadj egy jó szulesznot.

Amit szules előtt tehetsz: elfogadod hogy baromira fájni fog. Olyan módon amilyet most nem tudsz elképzelni. Innen fogva a légzést sem fogod tudni elképzelni. Ami amúgy úgy néz ki, hogy orrom be, 1-2 mp-ig benntart, lassan kifuj. A cél, hogy a baba minél több oxigénhez jusson.

Ezért kell a jó szülésznő. Ő mint egy jó karmester segít a legzesben. Az enyém pl nézett a szemembe, és mutatta a kezével hogy be, tart, ki. Kell az a higgadtság, amit ők képviselnek. Sajnos van az a szint amikor magadtól csak vinnyognál már. Na, akkor nem kap oxigént a gyerek.

2020. febr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi az Örömteli szülés csapatával készültünk. Igen a férjem is, így aktívan tudott segíteni. Meditációs és légzőtechnikák kombinációja volt, ami gyakorolni kellett napi szinten, hogy zsigerből jöjjön. Az egyik válaszoló által említett "A szülés ahol én irányítok" c. könyv erről szól. A 2x1 napos tanfolyamon (ahol csak ülni kell) kaptunk hanganyagokat és sok-sok segítséget. Aki tartja, Kuharcsik Réka asszem vállal privát konzultációt is, esetleg háznál is - ezt meg kell kérdezni, ha érdekel a dolog.

Én ezzel a technikával úgy érzem, hogy teljesen normális határok között tudtam menedzselni az ismeretlen fájdalmat. Szívből ajánlom!

2020. febr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, annyian ajánlottátok azt a könyvet, meg fogom nézni 😊
2020. febr. 9. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!