Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek nem volt fogadott...

Akinek nem volt fogadott orvosa, hogy ment befeküdni a kórházba?

Figyelt kérdés

Pénteken mondták a helyi sztkban nst-n, hogy hétfőn menjek befeküdni a kórházba, ha addig nem szülök meg (40+3 leszek akkor). Ilyenkor csak simán odamegyek, hogy jöttem befeküdni? Ti hogy csináltátok?

Tudom, meg kell kérdezni a helyi kórházban, de kíváncsi vagyok, hogy más hogyan tapasztalta.


2020. febr. 16. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez biztos nem így megy sehol. Kell hozzá egy "beutaló", de minimum egy szakorvosi papír, amit az "sztk-ban" adtak, hogy "kérem xy felvételét terminustúllépés miatt".

Melyik város?

2020. febr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az ambulancián kell jelentkezni, onnan irányítanak fel a patológiára. Papír itt is kell róla, vagy minimum egy sor a kiskönyvben az utolsó SZTK-s vizsgálatról, mint javaslat.
2020. febr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly majdnem én is így jártam. Szombatra voltam kiírva, előtte csütörtökön nst-n mondták, ha hétfőig nem indul be a szülés, akkor reggel menjek a nőgyógyászati osztály betegfelvételi irodájába. De semmi papírt vagy beutalót nem adtak. Mivel erre nem került sor (szombaton megszületett a kislányom), így nem tudom, hogyan is zajlott volna pontosan. De az biztos, hogy a csomagokkal odamentem volna a megadott időpontra.
2020. febr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, igazából múltkor is úgy volt, hogy hasfájással bementem, és azt mondta a recepciós, hogy "egyelőre nem veszem fel az osztályra, nézze meg az orvos, aztán mond valamit". tehát gondolom megint ez lesz, hogy megnéz a doki, és ő ott rögtön tud is adni papírt. Vagyis remélem. Mi is cuccokkal odamegyünk, elküldeni biztos nem fognak :) főleg hogy az sztkban azt mondta a nő, hogy hétvégén is mehetek vizsgálatra, ha nagyon izgulok, de számítsak arra, hogy bent tartanak... szóval remélem ez tényleg ilyen gördülékeny. Bár semmi kedvem befeküdni, de hát ez nem kívánságműsor, ha a babám egészsége a tét.

Köszi a válaszokat. Egyszer feküdtem bent kórházban, akkor is gyerekként, szóval nem értek hozzá :)

2020. febr. 16. 15:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért még nwm kell befeküdni, mert 3 nappal túllèpted. Mikor mennél dokihoz legközelebb? Ha semmi panaszod nincs, akkor felesleges befeküdni még. Lehet, h egy hetet is ott unatkoznál.
2020. febr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első szülésemnél nem volt fogadott orvosom. Itt az a protokoll, hogy 40+5nél befektetnek. Előtte 2 nappal voltam nst-n a kórházban, utána az ügyeletes orvos ráírta a leletre hogy x hónap y napján kórházi felvétel.

Második szülésemnél már volt orvosom, előre megbeszélt időpontban mentem a kórházba indításra, azt mondta az orvos hogy a recepción annyit mondjak, hogy befekszem. A recepciós vissza kérdezett hogy biztos szülés lesz? Mondtam igen, gond nélkül mehettem az osztályra felvetetni magam.

2020. febr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát ilyenkor nálunk már befektetnek, mivel minden nap lesz vizsgálat, így is elsunyultam 2 napot (betöltött 40-en fektetnének), sajnos 40+6-on indítanak is, bár ezt megpróbálom kicsit tolni, ha minden rendben van... szerintem kicsit elhamarkodott, nem tudom mi áll a háttérben, hogy ennyire univerzális határidők vannak minden terhességre. Persze azt sem akarom hogy baja legyen a babának, minden nap bejárni a kórházba vizsgálatra meg elég drága lenne, nincs közel.
2020. febr. 17. 06:16
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha valakit érdekel, nagyon könnyen ment. Recepción mondtam, hogy jönnék befeküdni terminustullépéssel, már kaptam is a papírt, amivel fel kellett jönni az osztályra, megvizsgáltak, felvették az adataimat, és kész :)
2020. febr. 17. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!