Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nincs fogadott dokim, és...

Ha nincs fogadott dokim, és semmilyen panaszom nincs, akkor nem lehet előbb befeküdni a kórházba?

Figyelt kérdés
37 hetes terhes vagyok és kicsit félek hogy mi lesz ha eljön az időnk, mert párom szinte non stop dolgozik, és még első babás vagyok. Elviekben tudom hogy ha már szülnöm kell hívni kell a mentősöket és ők is bevisznek a kórházba, viszont mivel semmi tapasztalatom hogy mikor "kell" szólni, ezért félek kicsit. Nem lehet kérni hogy mondjuk a 38.-39. héttől befektessenek?Vagy ez fölösleges?
2012. máj. 1. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Huuuuu, hát lehetséges, hogy el lehetne intézni, de szerintem semmiképpen ne kérd. Ha elfolyik a magzatvíz, vagy ha 10 percesek a fájások, ill. ha vérzés van, hívj mentőt.
2012. máj. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én július 14-re voltam kiírva.A dokim azt mondta,hogy ha nem érzem magam rosszul akkor nyugodtan maradjak otthon,felesleges a kórházban foglalni az ágyat.Augusztus 6-án arra ébredtem,hogy görcsölök,mintha menstruációs görcseim lennének.Kicsit kellemetlen volt,de ennyi.Még elvoltam otthon,de észrevettem,hogy a görcsök sűrűbbek lettek.(nem fájt,csak zavart,hogy görcsöltem) Így úgy éreztem itt az idő,hogy bemenjek a kórházba.

Aznap meg is született a fiam.

Szóval a kérdésedre a válasz.Felesleges befeküdni a kórházba,és felesleges aggódni.Ha eljön az ideje úgyis érezni fogod,és akkor majd szépen bemész,vagy mentőt hívsz..Nem kell aggódni.

2012. máj. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj biztos ,hogy észreveszed ha vajúdsz,és időben bemész a kórházba! Első baba amúgy sem szokott nagyon hamar meglenni! Nekem azt mondta a védőnő ,hogy biztos hamarabb meglesz a babám, de jól lenne ha kihúznám a 38ik hétig ehhez képest meg sem akart születni a lányom, kiírt napon császároztak.
2012. máj. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kevés nő van, aki nem veszi észre, hogy éppen szül.

Felesleges előre befeküdni.

2012. máj. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi gond, akkor még fogadott dokival sem nagyon tudod elintézni. A kórház nem szálloda és nagyon sok olyan kismama van, akinek bent kell feküdni, komoly gondok miatt. Elvennéd a helyüket? A kórházak így is férőhely problémákkal küzdenek. Otthon sokkal jobb. Ha bizonytalan vagy, keress egy szülésznőt és vele fogom tartani a kapcsolatot, ha elindul a szülés, és ő mondja majd, mikor kell mennünk. Ha nem lesz szülésznőd sem, esetleg a védőnőddel beszélj.

31 hetes kismama

2012. máj. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Abban igazad van, hogy elég őnzöség lenne ha más elől venném el a helyet, viszont annyira bizonytalan vagyok, és jó lett volna ha van egy ilyen lehetősség, hogy hamarabbi befekvés.
2012. máj. 2. 16:13
 7/9 anonim válasza:

Engem a dokim egy héttel szülés előtt be akart fektetni, mert kicsit nyitva volt a méhszáj, de nem engedtem, és nem bántam meg!

A nagy napon délben kezdődtek a fájásaim, de csak 5-re mentem be a kórházba, mert a szülésznő kiokosított, hogy sokkal jobb lelkiállapotban van az ember otthon, mint egy kórházi ágyon, esetleg egy gyűjtő vajúdóban, ahol végighallgatom másik 5 nő vajúdását. Szóval csak akkor kellett bemennem, amikor már 5 percesek a fájások.

Elkezdtem mérni a fájásokat, és amikor már 2 órája egyre csak sűrűsödtek és kádfürdő hatására sem műltak el, akkor már tudtam, hogy itt szülés lesz. Ekkor hívtam a férjem, de még mindig volt 3 óránk volt a kórházba indulásig.

Összesen a szülőszobán 2,5 órát töltöttünk el, és nem bántam meg, hogy a vajúdás nagyját otthon tudtam le.

Nekem azt mondta szülésznő, hogy akkor kell azonnal mentő, ha elfolyik a magzatvíz, és az zöld, vagy véres. Ha simán elfolyik a magzatvíz, akkor azért 2 órán belül érjünk be.

Szerintem, ha nincs semmi egészségügyi indokod (és nem 2 órányi útra laksz a kórháztól), nem érdemes kiharcolni magadnak egy akár 3 hetes kórházi tartózkodást (ha mondjuk 10 nappal túlhordod és már a 38. héten befektetnek). Sokkal jobb hangulatban telnek aktívan az utolsó hetek! Nekem szerencsém volt, én még a szülés előtti napon nagybevásárlást csaptam (hogy férjem itthon ne éhezzen).

Esetleg az utolsó hetekre izzíts be egy szomszédot, barátot, leendő nagyszülőt, akit hívhatsz, ha a férjed épp nem elérhető.

2012. máj. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ja, és azt én is akartam javasolni, hogy ha még senki nem okosított ki arról, hogy milyen jelekre figyelj, mikor indulj el a kórházba, akkor keress meg a kórházadból egy szülésznőt (talán a CTG/NST vizsgálaton is tudnak segíteni), vagy ha mész a nőgyógyászatra vizsgálatra, vagy ha beszélsz a védőnőddel... Kérdezz rá bátran, még ha nincs is fogadott dokid/szülésznőd, sztem akkor is tájékoztatniuk kell, ha kérdezel.
2012. máj. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, és az utolsó válaszolónak a részletes történetet. Ma beszéltem a védőnővel, és ő ezeket tanácsolta :) hogy nem aggódjam túl és hogy a fájásokra figyeljek, és jobb ha inkább itthon "szenvedem" végig - persze amíg birom - minthogy ott benn a sok valós vagy valótlan sztorizgatás mellett... :)
2012. máj. 3. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!