Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg kevésbé lesz hasfájós...

Tényleg kevésbé lesz hasfájós a Baba ha hüvelyi úton születik meg?

Figyelt kérdés

2020. febr. 16. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Dehogy! Semmi köze hozzá.
2020. febr. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én úgy olvastam / hallottam, mert állítólag a hüvelyben olyan bacikkal stb találkozik amik hatással vannak erre, míg ugye a császárnál nem. De annyi mindent hallani ma már, döntse el az ember mi lehet igaz..
2020. febr. 16. 22:45
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Császáros babám soha semmitől nem volt hasfájós. Max akkor volt fura, mikor számára újat ettem és belekerült az anyatejbe. Nem a szüléstől függ.
2020. febr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Rendes úton szültem, mégis iszonyat hasfájós volt...
2020. febr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2-szer szültem hüvelyi úton, lányom rettentő hasfájós volt, fiam nem, szerencsére!
2020. febr. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez is része annak a mítosznak, amivel a császáros anyukákban keltik a bűntudatot.
2020. febr. 17. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Aaaaa... Termeszetes uton szultem, szoptattam, es megis fajt a pocija!

Ami segitett atveszelni, a hordozas es az infacol!

2020. febr. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Senki nem állítja, hogy ha találkozik a baba a hüvelyflórával tuti nem lesz hasfájós és aki meg nem tuti igen. Ez statisztika. Akik itt szültek azoknak egyből eggyel szerencséjü vagy pechük volt. Létezik erre vonatkozó kutatás, sőt hellyel közzel megoldás is. Seedingnek hívják. A lényege, kenetet vesznek vagy spatulával vagy egy steril gézdarab felhelyezésével a hüvelyből és a császár után bekenegetik vele a babát. Az én orvosomnál ez alap, hogy ezt megcsinálja, mert elég haladógondolkodású.

És nem, nem kell kelteni a bűntudatot a császáros amyákban, csak tudni, hogy igenis a császár miatt több lehetőségből marad ki egy baba, mint az aki hüvelyi úton született. Ennyi. Inkább mindent meg kell tenni, hogy ez másképp legyen.

2020. febr. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

Inkább összekeverik a traumatizált szülés miatti sírást a hasfájással.


Ha sokat sír a baba, mindenki rámondja, hogy biztos a hasa fáj. Pedig nem így van. A traumatizált szülés a baba számára (nem haladt át a szülő csatornán, csak hirtelen a semmiből kiemelték), pont ugyanolyan síróssá tesz egy babát, mint a hasfájás.


Ezért mondják rá, hogy a császárosoknál több eséllyel lesz hasfájós a baba, mert nem tudják megkülönböztetni attól, hogy traumát élt át szülés közben, és emiatt sír a baba.


Ettől nem kell bűntudatot ébreszteni a császáros anyukákban, ez is el fog múlni ugyanúgy, mint a hasfájás. Ettől nem lesz a gyerek sem rosszabb, max anyukának lesz nehezebb dolga.

2020. febr. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A gyerekorvosunk szerint statisztikailag hasfájósabbak a császáros babák, ezért nekünk írt fel BioGaia cseppeket, 2 hétig kellett adnunk a császáros babánknak. Fogalmam sincs, hogy ezen múlt-e, de soha nem volt hasfájós a kisfiunk.


Amúgy úgy "imádom" az ilyen kérdéseknél az olyan jellegű válaszokat, hogy "az enyém császáros volt és nem fájt a hasa, nem ezen múlik!", vagy "az enyém simán született és hasfájós volt, nem ezen múlik!". Itt statisztikáról van szó, esélyekről, gyakoriságról. Senki nem azt mondja, hogy minden császáros baba hasfájós lesz, és minden hüvelyi úton született elkerüli a hasfájást... Ezek az elméletek többezer baba bevonásával végzett vizsgálatok eredményeként születtek, amik (én is úgy tudom) azt mutatják, hogy a császárral született babák esetében valóban nagyobb esély van a hasfájásra.


Ez olyan, minthogy én is utaztam már biztonsági öv nélkül, ütköztünk és mégse haltam meg, míg a szomszédom be volt kötve, és meghalt egy balesetben. (csak elméleti példa).

Attól még nem fogom leírni, hogy öv nélkül utazni biztonságosabb, mert én túléltem, a szomszédom meg meghalt. Mert tudom, hogy amúgy sokkal nagyobb az esély a túlélésre bekötött övvel, csak a mi esetünkben éppen más körülmények álltak fenn.

2020. febr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!