Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni depresszió előjelei?

Szülés utáni depresszió előjelei?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kivancsi, hogy a tapasztalaitok alapjan van-e valami elojele a szules utani depresszionak?

En attol felek, hogy bele fogok esni, mert nagyon negativan gondolkodok, sokat szorongok es a sima ciklus szerinti hormonvaltozasokat is nagyon megerzem a hangulatomon.

Van itt hasonlo, aki megsem lett depresszios?

Vagy epp olyan, aki nagyon pozitiv, konnyen megbirkozik az akadalyokkal es megis beleesett?


2020. febr. 18. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézd, lehet, hogy vannak, de ezen nincs értelme rugózni szerintem. Sokkal inkább érdemes depresszió és szorongás elleni módszereket tanulmányozni. Akkor is érdemes, ha amúgy nem várható a szülés utáni depresszió kialakulása, mert lényegében minden ember életében vannak ilyen "mélyrepüléses" időszakok, ha nem is jut el a teljes depresszióig.


Ez például szerintem egy jó kiindulópont:

[link]

2020. febr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én elvileg a veszélyeztetett kismamák közé tartoztam, évekkel ezelőtt kezeltek depresszióval+ pánikbetegséggel.Ennek ellenére a terhességet jól és tünet nélkül viseltem, a szülés utáni első 2-3 hónapban viszont rezgett nálam a léc, viszont pont azért mert már voltam benne, tudtam mivel segíthetek magamnak a legtöbbet és egy pár hónapos babával nem volt olyan sok ,,munka" amibe én magam meg a lelkivilágom rendbetétele gondot okozott volna.Vannak hullámaim, most már nehezebb mert idősebb a gyerek is dackorszak a javából stb..stb.De én nem estem vissza egyszer sem.Az idegbaj engem ovu utántól végigkísér egész a menstruációm első napjáig.Olyankor sokkal kisebb a stressztűrő képességem ezt valamennyire lehet ellensúlyozni ha ilyenkor sok mozgást iktatsz be.Legalábbis nekem ez lett a fegyverem ellene és így a gyerekem se érzi rajtam.
2020. febr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!