Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni depresszió?...

Szülés utáni depresszió? Barátok eltűnése az életemből.

Figyelt kérdés
Kinek miben és mikor nyilvánult meg? Én igazság szerint a banánnal jól elvagyok, csak nagyon egyedül érzem magam. Már a barátaim is szép lassan eltűnnek és ez nagyon fáj. Más is érzett már így? Akivel eddig mindennapos volt a kapcsolatom, szépen lassan úgy érzem leépít. Nem ír, nem keres, csak ha én írok neki vagy hívom fel. Ő is anyuka, babával van otthon, de mindenkivel tartja a kapcsolatot, csak mintha engem kezdene hanyagolni. Rámunt?
2019. febr. 22. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Velem ennél sokkal rosszabb történt, nem is kellett gyerek, elég hogy lett párom. Azóta csak egymásnak vagyunk. Igen, hiányzik egy barát, de még mindig jobb így mint hamis barátokkal.
2019. febr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
En is úgy jártam mint az előző.
2019. febr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam: babámmal (nem banánnal) 😂 Akkor nem én vagyok az egyedüli... :( Meghallgatok szívesen konkrét eseteket is, kivel mi történt. Nagyon nehéz ez az időszak. El fog ez múlni? Nem tudom én mit tehetnék hogy jobb legyen.. köszönöm a válaszokat!
2019. febr. 22. 09:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Konkret esetek.


Kb egykoru csajok vagyunk vagy 6an. Mindenki szeretett vna kisbabat, csaladot. Voltunk 3an akiknek nem igazan jott ossze a terhesseg. Masik 3lanynak 2even belul lett babaja. Szoval napi kapcsolat, egyutt voltunk mindenben, tamogattuk egymast es a masik 3lannyal (kismamakkal) is tartottuk a kapcsolatot. (en legalabbis mentem hozzajuk, mig tehesek vtak es amikor megszuletett a pici akkor is)

Harmunknak tovabbra se jott ossze a baba. Abbol egyik lanynak mar egyebkent van egy lanya, ketten pedig az elso babara vartunk.


Lenyeg h en is terhes lettem, hiaba kerestem oket leepitettek. A masik harom lany kozben megszult es mivel ok egymashoz kepest fel even belul szultek es egy kornyeken laknak, mar teljesen eltavolodtak tolem. Terhesen jarkaltam hozzajuk gyakran, de sokszor azt ereztem nem tudik eleg rugalmas lenni.. aztan babaval mar nemigazan mentem, igy talan en sem vtam eleg kitarto... kozuluk egy lany jott hozzánk is, bar gyerek neljul, ha le tudta mamara passzolni a lanyat... a masik ketto sose. (persze igergetesek meg ramirnak 3havonta mai napig, hogy mi van velem, de kb pletykatema miatt)

Egyil lannyal megmaradt a jo viszonyunk masik ketto viszont tenyleg csak pletyka miatt keres minket.



Azok a csajok akiknek nem jött ossze a baba eltuntek az eletembol. Legalabb egy eve nem lattam egyiket se... Eleinte nagyon sajnaltam, es kicsit meg en ereztem rosszul magam hogy nekik nem jott ossze. Ma mar nem erdekel. Lett olyan bnom egy aki itt lakik, nem ver at es kozos az erdeklodesi korunk.


A masik sztori, de ez nem barat csak ismerős vagy meg annak se mondanam, de rosszul esett. Egy asszonnyal egyidore vtunk kiirva es egy orvosunk volt. Altalaban egyszerre kaptunk idopontokat mindenhova es igy eleg jol osszehaverkodtunk. En nagyon készültem ra, hogy majd a gyerekek osszejarnak meg ilyesmi. Megszultunk 2nap különbséggel es azota nem lattam. Kerestem telefonon, smsben es cseten. A valasz mindig az hogy eppen altat/etet/takarit/osszevesztek az uraval stb, majd ir ha raer. Es, hetekig semmi. (neki se irok mar egy eve kb csak h boldog nevnapot/sznapot es ennyi)


Most ujra babat varok. El se mondtam egyiknek se. En megfogadtam nem allok szoba mas terhesekkel. Elvagyok a gyerekkel a ferjemmel meg az egyszem bnonmel akinek amugy a vedonom mutatott be. (akkor koltoztek ide, es neki sem volt senkije)


Szemétség lenne ha a masik oldalt nem irnam le. Egy lanyt leraztam. Uilyen terhesgondozos ismeretsegbol lett egy kis koloncom. Semmi baj nem lett vna ha a csaj nem celtablanak hasznal.

Minden alkalmat kihasznalt h osszehasonlitsa a gyerekeinek. Belekosson a pelenkavalsztasba, a babakocsiba, a szoptatasunkba, a napirendbe, a kajaba, de meg a szulesembe is.

Hat szepen leepitettem. Eppen eleg keves onbizalma van a kezdo anyaknak ezek nelkul is. ;) nehez volt de eltakarodott az eletembol

2019. febr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nyitottnak kell maradni, hátha véletlen pont olyannal futsz összeakivel "klappoltok" de én azt vettem észre, attól hogy anyukák vagyunk, még nem leszünk barátok, hiszen az alap személyiségünk simán taszíthatja egymást.

Felénk van egy db játszótér, minden babás anyukaoda jár kb. Eleinte az első babámnál még nagy jelentőséget tulajdonítottam neki, hogy befogadjanak, barátkozzunk, aztán rájöttem, mindenkinek a saját élete a legfontosabb, és ezeket a babás mamás "klubbokat" úgymond, csak kibeszélőnek vagy hasonlónak lehet tekinteni.

Mármint hogy a babákkal épp mi van, hol tartanak mi a problémájuk, felszínesen.

De ennyi. Nem kell ezektől évekig tartó nagy kapcsolatokat várni.

Eleinte nekem is rosszul esett (tudom gyerekes) hogy Mariska Pirikét hívta át kávézni(és nem engem) vagy hogy mindig valakit ki kellett beszélni (biztos mikor nem voltam ott, meg engem beszéltek ki) .

Aztán rájöttem, magammal szúrok ki.

Van 2 jó barátnőm akikkel gyerek nélkül vagy már előtte is jóban voltunk, akikre valóban számíthatok. Velük mondjuk pár havonta sikerült összehozni a találkozót, annak mindig nagyon örültem és próbáltam "feltankolni" belőle hónapokra.

Magamban is "átállítottam" a dolgokat, mert igazából itt a babázás a fontos ebben az életszakaszban. A babám pár hónapos, pár éves életszakasza hipp hopp eltelik , nekem ezt kell most kiélvezni, minden más ráér.

Nekem mikor a két gyerek után visszamentem dolgozni, akkor állt helyre a rend úgymond, mert a munkahelyemen is hálistennek lettek barátaim vagy legalábbis jó ismerőseim. (akikkel nyilván már nem a babázós téma kötött össze).


Talán egy introvertált embernek könnyebb lehet a babázós időszak ebből a szempontból, de én mindig is emberi kapcsolatok -függő voltam :)) (vagyok, leszek)

Imádok beszélgetni is, meghallgatni is másokat , így nehezebb volt az az 1-2-3 év amíg otthon voltam más társaság nélkül.

2019. febr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5 vagyok, igen lemaradt nekem is, hogy olyan "barátokra" vagy ismerős anyukákra meg nincs szükségem akik a "bezzeganyuk" tökéletes gyerekkel és tökéletes élettel és még jól meg is mondják neked, te mennyire rosszul csinálod, mindezt úgy hogy kerekre nyílt szemekkel mondják hogy dehát ők csak jóóóóót akarnak...

:D Ilyenekkel meg jobb nem tartani a kapcsolatot.

2019. febr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megmaradtak a barátaim, de hát csak évi 1-2 szer tudunk találkozni (olykor karácsonyozunk, bár múltkor is valamelyikünk kimaradt a gyereke fülgyulladása miatt...) és én sem érek rá telefonálni órákat vagy nem is hallom a zsivajban vagy már altatok..., úgyhogy sokszor ezért van, hogy bele sem kezdek. Van, aki munkával van elhavazva, van, aki egy-két-három gyerekkel. De sokat gondolok rájuk és bízom benne, hogy ők is. Mindig azt hittem, ha majd az enyémek iskolások lesznek, több időm lesz, de nem így van, szóval magamból indulok ki, így róluk sem hiszem, hogy le akarnak építeni. Ettől még vannak haverjaim több helyről, köszönünk, mosolyunk, néha pletyizünk is játszótéren vagy szülinapi bulin és jól esik, de ez nem ugyanaz, mint amikor a koleszban a régiekkel pizsamapartit tartottunk huszonévesen. Ez most egy ilyen szakasza az életnek, majd 50 évesen talán ott folytatjuk, ahol 25 körül abbahagytuk :) vagy majd együtt járunk üldögélni az sztkba... Bár amennyit anyukámat mi nyúzzuk, lehet, akkor sem fogunk ráérni.
2019. febr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem sok barat maradt meg, pont aki a legjobb baratnomnek mondta magát az ugy eltűnt, hogy amíg terhes voltam egyszer sem ért ra találkozni , szülés után sem gratulált ! Azota is próbáljuk meg érteni az okát , mert telon tartottam vele a kapcsolatot , de mindig csak ígérgetett , hogy ekkor meg akkor talalkozunk , es kb 8 hónapban jártam amikor meguntam , h csak en keresem , neki se pasi semmi es nem er ra jonni !!
2019. febr. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!