Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » EDA-val valóban nem fáj a szülés?

EDA-val valóban nem fáj a szülés?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy EDA-val egészen elviselhetőek a szülési fájdalmak. Ez tényleg így van? Ha igen, miért nem kéri minden kismama, helyette miért szenvednek? Olvastam, hogy bizonyítottan nem káros a babára. Mert ugye sokan azért nem kérik, mert nem akarják “elkábítani” a gyereküket.
2020. febr. 20. 19:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem érzed mikor kell nyomni. Elhúzódik a szülés és nagy az esélye a császárnak
2020. febr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Nekem pl szülés után pár nappal jutott eszembe, hogy amúgy olvastam róla, hogy ilyen létezik, de a fogadott orvosommal sem jött ez soha szóba
2020. febr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
A vajúdás egyáltalán nem fájt, a kitolásnál nem adták. De az se volt vészes. A varrásnál már újra adták.
2020. febr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Utolsó! Akkor érdemes kérni? Valahogy nem vagyok mazochista, nem akarok szenvedni, ha nem muszáj.

Egyébként az, hogy császár lehet, meg elhúzódhat stb. mind csak lehetséges mellékhatás. Ugyanúgy, hogy fejfájás, szédülés jelentkezhet. Ugyanígy vannak a gyógyszereknek is mellékhatásai, mégsem jönnek ki. Legalább is rajtam nem. Mondjuk nem mintha sok gyógyszert szednék.

2020. febr. 20. 20:59
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Elso... Boduletes butasag, amit irsz!!


En kaptam Edat, majd oxytocint is, a labdara nem tudtam felulni, mert ereztem, hogy "nagy dolgom lesz". Hatarozottam ereztem a tolofajasokat, ami nem fajt, csak nagy wczni erzesem volt es tudtam, hogy nyomnom kell.

2020. febr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Én nem akartam, de nem azért mert szenvedni akartam, hanem mert jobban féltem az edától, a lehetséges utóhatástól, a tűtől, a katétertől.. meg úgy éreztem hogy talán gyorsabban haladunk ha hagyom a fájásokat a maga módján jönni, meg valahogy megnyugtatott hogy éreztem hol tartunk, ezt nehéz elmagyarázni. Persze rohadtul fájt, de félelem a szüléstől akkor már nem volt. Volt egy lány aki edát kapott, de ennek ellenére üvöltött, hányt, és felugrált amikor már nem lett volna szabad, ennek következtében a sebészeten kötött ki és napokig át se tudták hozni a gyerekágyra, úgy szétszakadt. Szóval inkább az a lényeg hogy ne pánikolj, egyébként dönts ahogy jól esik, nyilvàn sokkal kevésbè fáj edával.
2020. febr. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
8 órát vajúdtam. Elfolyt a magzatvíz, aztán rögtön jöttek az 5 perces fájások. Nem sokra rá a 2-3 percesek. Elég jó a fájdalomküszöböm, de azt hittem ott pusztuló el. KB megszűnt a külvilág. Kértem eda-t. Nem múltak el a fájások teljesen. Bőven érezhetőek voltak. De el viselhető. Még viccelődni is futotta az erőmből. A tolófájásokat is éreztem, pár perc alatt, természetes úton született meg a fiam.
2020. febr. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Utolsó! Ez bíztató!🙏🏼

Egyébként nem parázok, meg nem félek, csak szeretném megérteni hogyan működik. Mert sokan ördögtől valónak tartják. Nem stresszelem magam, sem előre, sem sehogy. Én úgy állok hozzá, hogy minden rendben lesz, tűrhető lesz és gyorsan túl leszek rajta, :)

2020. febr. 20. 22:23
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokan amúgy úgy járnak hogy mire már meg akarnak pusztulni a fájdalomtól és mégis kérnének, már késő. De ha meg akarsz pusztulni akkor kitartás mert mindjárt vége:) ha meg biztos vagy benne hogy akarsz edát akkor időben kell jelezni. A második gyereknék 3 ujjnyival értem be, szerintem már nem is kaptam volna. Pedig még simán felsétáltam a másodikra (ott a szülészet, lift nem használható, no comment..)
2020. febr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

En azért nem kaptam pl (de nem is akartam amúgy) mert gyors szülés volt és idő sem lett volna

Első babánál 2.5 órával kórházba érkezés után, másodiknál vizsgálatra mentem, es mivel eléggé nyitva volt a mehszajam a doki már nem engedett haza, burkot repesztett, rá 1 és negyed órára született a kislányunk

2020. febr. 21. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!