Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés utolsó hány órája...

A szülés utolsó hány órája az, amikor már tényleg kibírhatatlanul fáj?

Figyelt kérdés
Mert gondolom, a vajúdás elején még ritkábbak a fájások, rövidebbek is, és nem is olyan erősek. Az utolsó hány óra a brutális? Ti kértetek/ kaptatok fájdalomcsillapítót?
2020. febr. 22. 22:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok mindentől függ.

Az első fiamnal az első 2 ora csak nagyon kicsi fajas volt, a második fiam 2 ora alatt meg is született.

Az első végül 12 ora alatt lett meg, ebből olyan 9 ora intenzív (némán kocsis káromkodásos) fájdalom.

A másodiknál elfolyt a víz es rögtön piszok erős fájások jöttek.

2020. febr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
A kitolás igazából másként fáj, azzal már nincs gond. A tágulás vége a pokoli, az nekem olyan óra hossza volt a harmadiknál, az előzőknêl persze hosszabb volt.
2020. febr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó 8 óra kibírhatatlanul fájt. Mégis ki kellett bírni. Kaptam érzéstelenítőt időnként, de nem sokat segített.
2020. febr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon egyéni, minden szülés más.

Nekem összesen 5 óra volt az egész, abból az utolsó 1-1,5 óra volt brutál.

2020. febr. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Az lenne még a kérdésem, hogy két fájás közt nem érez az ember semmit, vagy akkor is van egy alap szintű fájdalom?
2020. febr. 22. 22:50
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

A vajúdás vége volt nekem nagyon brutal, amikor már olyan 1,2 percesek voltak a fájások, de bevallom annyira rosszul viseltem hogy ki is törlődött a memóriámból. Volt egy pár óra amikor az 5 percesnel is vakartam volna a falat, nagyon "érdekesnek" tartottam mert valamelyik fájás kevésbé fájt pl 2 percesnel, valamelyik meg halál volt a 10 percesnel is :)

A kitolás szakasz meglepően könnyen ment, nekem az a része már nem fájt, olyan megkönnyebbülés érzésem volt közben, 5 nyomásra kint is volt a fiam.

Kaptam fájdalomcsillapitot, de már nem emlékszem mikor kaptam, valahol a vajúdás alatt.

És oxitocint is kaptam, 2x,szerintem ezért fájt nekem annyira.

Azt mondják sima szülés kevésbé fáj.

2020. febr. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
És maga a fájás olyan, hogy abban az x másodpercben/ percben fokozatosan erősödik, majd enyhül, aztán elmúlik? Vagy végig ugyanolyan erős?
2020. febr. 22. 22:52
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 fájás között semmit sem éreztem. Akkor tudtam "pihenni"
2020. febr. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó óra elsönél, fél óra a többinél. Visszaneztem az időt a telefonomon, pl legutóbbi szülésemnél. Szülés elött fél órával még fotóztam a szülőszobát. Köv képet a férjem készítette már a babával a mellkasomon. Nagyon változó, én csodálom, akiknek órákig tart a pokoli rész....mármint csodálom őket, h kibírták
2020. febr. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Az első szülésemnél kaptam edát így az nem mérvadó, de a másodikat "al'a natur" csináltam végig. Délután kezdődtek a kósza fájások, ezek egyre erősödtek, sűrűsödtek. Zuhanyzás közben kicsúszott a nyákdugó. Aztán este 9 körül már nem nagyon találtam a helyem, 11-re 3-5 percesek lettek akkor elindultunk a kórházba, megvizsgáltak, behívták a dokimat, felvettek a szülészetre, ctg-re raktak stb, ez eltartott hajnali 1-ig kb. Eddig teljesen bírható volt a dolog, aztán fél 2-kor jött a burokrepesztés és utána rohamosan felgyorsult a dolog, megjöttek az igazi kemény fájások. Hajnali 4:50-kor született meg a kislányom, az utolsó kb másfél-2 óra az húzó-zúzó volt, ott kicsit elveszítettem a kapcsolatot a külvilággal. A tolóknál meg bár baromira fájt már tudtam hogy az a célegyenes. Összességében a második szülésem fájdalmasabb volt de mégis az a jobb szülésélmény. Sokkal kevesebb beavatkozás volt, hagytak békében vajúdni. Az eda sajnos hoz magával elkerülhetetlen beavatkozásokat, bonyodalmakat.
2020. febr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!