Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdás és szülés két külön...

Vajúdás és szülés két külön helyiségben van általában?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy ha igen; akkor a vajúdás alatt van erre egy külön terem? Gondolom, nem a már megszültekkel kell addig egy szobában lenni, vagy igen? (Apás szülést tervezünk, Zalaegerszegi Kórház.)
2020. febr. 24. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg.

Ha elorehaladott allapotban ersz be a korhazba, akkor mehetsz egybol a szuloszobara. Felteve hogy van szabad.

Ha inditott lesz, vagy hamar mesz be, akkor vajudoba raknak.

Korhaztol fugg, hogy ez hany fos korterem. Ott olyanok vannak, akik szinten vajudnak, vagy inditasra varnak.

En harom szulesembol egyszer voltam vajudoban, de az inditott volt es masfel napig tartott. Az utolso 10 oraban mar szuloszoban voltam, mert csaszar gyanu volt.

Az elso szulesemnel 4 ujjnyira nyitott mehszajjal ertem be, akkor egybol szuloszobara mentunk es egy oran belul megszultem.

Egynel pedig szinten inditott volt, de annyira nem szult senki aznap, hogy igy is mehettem egybol a szuloszobara, mert mind ures volt, volt hely ott.

A megszultek mashol vannak, nem a vajudoban, hanem a gyermekagyas osztalyon.

Az a vajudo ahol en voltam 4 agyas volt, de eleg nagy korterem es minden agy le volt fuggonyozve korbe.

Mindenkinek volt az agyon kivul egy fotelagy es szekreny es eleg hely pl a labdanak, vagy setalni, guggolni, stb.

Es mas is lehetett bent, a ferjem velem volt, massal meg az anyja, ferje is.

2020. febr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat!
2020. febr. 24. 12:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én szültem van egy előkészítő, ahol vizsgálnak, beöntést végeznek, ha kell borotválnak, itt veszik fel az adatokat. Innen a vajúdóba mentem, 4 ágyas szoba, van tv, rádió. Én mindkétszer egyedül voltam. Az elsőnél nem kelhettem fel mert méhszájérlelő zselét kaptam. Végig rajtam volt az nst, jött-ment a szülésznő, ágytálat hozott, vérnyomást mért, kérdezgette hogy vagyok, mérnem kellett a fájásokat. A doki is jött időnként, ellenőrízte az nst-t, a tágulásomat. Mikor már kellően kitágultam, átvittek a szülőszobára. Az elsővel az egyágyas apás szülőben, a masodiknál a többágyasban, de egyedül szültem, mármint nem szült épp senki más, úgy értem. Szülés után a vajúdóba vittek vissza 2 órás megfigyelesre, innen pedig a másik emeleten levő szülészeti osztályra mentünk, itt már saját szobában voltam. Elsőnek kétágyasban, masodjára egyágyasban. Innentől a babám is non-stop velem volt.

Az elsőnel mikor visszavittek a vajúdóba szüles után, akkor befutott egy vajúdó kismama, szegény beszélgetett volna velem, kérdezgetett, hogy smint volt, de én csak pihenni akartam, nem nagyon beszélgettem vele.

2020. febr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj el oda egy felkeszitore, vagy ha lesz fogadott szülésznőd, ő körbe vezet.

Nekem hasznos volt, láttam mi-merre.


BP Sote-n van egy 3 ágyas és 3 db 1 ágyas szuloszoba, de még itt is ritka h valaki a közösbe kerül,mert nem szülnek annyian egyszerre, így egyedül van a szobában végig.

2020. febr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a kórház szülészetével kapcsolatosan facebook csoport? Ott is szoktak írni mindenféle szuper infókat.

Pl nálunk 3 nagy szülőszoba van, egy előkészítő és egy vajúdó egy ággyal, kanapéval. Mindenki egyből szülőszobába mehet, ha teltház van akkor szoktak a vajúdóba küldeni. Ott is olyan szülőágy van mint a szülőszobákban, gondolom ha tényleg teltház van és sos jön a baba, akkor ott is lehet szülni.

2020. febr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk az Imrében úgy van, hogy 2 ujjnyiig a vajúdóban vagy. Aztan mehetsz a szülőszobaba.
2020. febr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. febr. 24. 16:43
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én Zegen szültem, a szülőszobában töltöttem mind a két órát 😂 Hasonlót kívánok neked is :)
2020. febr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a koronavírus miatt a szülészetek nem tartanak sem nyilt napot, sem szülésfelkészitő tanfolyamot :/
2020. ápr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!