Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek ez a koronavírus...

Szerintetek ez a koronavírus bármi hatással bír majd a szülésre/vizsgálatokra?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy látogatási tilalom alatt apuka bejöhet-e szülésre vagy esetleges karantén esetén vizsgálatra hogy megyünk. Kórházban tartózkodás ideje változhat- e. Vagy úgy általában ki mit hallott, gondol erről?

Én május végén fogok szülni Szegeden, tudom addigra sok változás lehet. De egy picit ideges vagyok emiatt, hogy mi lesz ha itthon is nagyon sok beteg lesz.

Köszönöm!


2020. márc. 11. 09:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%

Fel van fújva ez a koronavírus. Barátnőm Ausztriában, Svájctól nem messze, Olaszországtól 300 km-re dolgozik. Semmi, de semmi felhajtás nincs a koronavírus miatt, nem is érti, hogy Magyarországon mi ez a konzerv felvásárlás és pánik. Itt minden hír a koronavírusról szól. Amúgy a kormány generálja, hogy elterelje az emberek figyelmét valami másról. Most nincs migráció, most ez van.

Kérdésedre válaszolva, egy hányás-hasmenés vírus miatt is szoktak látogatási tilalmat elrendelni a kórházakban, nagyon helyes is, nem hiányzik senkinek, hogy bevigye egy járókelő az amúgy beteg embereknek a nyavalyákat. A szülésre egy ember bemehet,csak az újszülött osztályra nem mehet majd be látogatni. Ezzel kapcsolatban adtak ki országos közleményt is, sajna az egyik kismamás csoportban láttam fac...on, már nem tudom visszakeresni melyikben.

Az a pár kórházi nap pedig sajnos nem wellness, ki kell bírni. Utána otthonra azt engedsz be, akit akarsz.

2020. márc. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Szülésre egy kísérő bemehet, de utána látogatni már nem. Valahol az épületbe sem engedik be jelenleg, csak a bejárat előtt várakozhat, mikor a picit viszik haza.

Jelenleg ez van érvényben.

2020. márc. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Itt a rendelet.

[link]

2020. márc. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Én nem is a látogatók miatt aggódom, mert amúgy sincs akkor az ember a toppon. Előző terhességnél már tapasztaltam. Csak hogy úgy tűnik Olaszországban elég komoly a helyzet és az itthoni kórházban a színvonal azért tudjuk milyen.. Nincs elegendő kórház vagy orvos egy esetleges veszély esetén.

Meg az a baj, hogy még nincs koronavírus de más betegséggel is beülnek a váróba jobbra balra köhögés megy, nincs senki tekintettel a másikra. Sőt! Nem értik az emberek, hogy kismamáknak vigyázni kell magukra.

2020. márc. 11. 09:51
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hatással lehet. De nem látunk a jövőbe. Már most is baromi nehéz egy műtétre bejutni, ha rászakad rengeteg koronavirusos beteg a kórházakra, akkor végképp káosz lesz. Mondjuk nem a szülészetet érinti ez elsősorban, de azt el tudom képzelni, hogy senkit nem engednek be szülésre.
2020. márc. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
25%
Ne parázd már ennyire túl. Minden betegségtől ennyire félsz?
2020. márc. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%

Nem gondolom hogy a betegségtől fél a kérdező, inkább csak aggódik, hogy Apuka bent lehet e a szülésnél... és érthető ha emiatt aggódik.


Jelenleg az a helyzet, hogy bent lehet (kormány által jóváhagyva), de az adott intézmény ezt felül bírálhatja. Emiatt mindenképp a kórházat kell kérdezni erről ahol szülni fogsz.

Egyébként május vége nagyon messze van, addigra simán lecsillapodhat a dolog, így ezen kár ennyire előre stresszel és. :)

2020. márc. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
*stresszelned
2020. márc. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%
Én is parázok. A 36. hétben vagyok.A látogatási tilalom meg az apás szülés nem annyira izgat megmondom őszintén, én attól felek mi van ha karantén lesz a kórházon mikor megyek szülni, bekerülök és 2 hétig bentragadok úgy, hogy tele a kórház fertőzött betegekkel. Tehát attól, hogy hasonló helyzet alakul ki mint Olaszországban, ahol már a műtőben is betegek vannak, és ahol az ortopéd orvostól kezdve a nőgyógyászig mindenki a koronás betegeket kezeli, látja el. És emiatt esetleg egy szülő nő nem kapja meg ugyanazt az ellátást amit alapesetben kapna, vagy komplikáció esetén nem lesz orvos aki ellásson. Vagyis röviden attól félek, hogy egy épp összeomló egészségügyi rendszerben kell szülnöm. Reméljük nem jutunk idáig.
2020. márc. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A rokonom most fekszik bent esetleges koraszüléssel. Neki pl adják az antibiotikumot, nehogy valamit elkapjon bent. De ez nem feltétlenül a korona vírus miatt van, mert arra ugye az nem használ. Ezen felül csak a látogatási tilalom van. Vírus helyzetben az ápolók, orvosok, szülésznők jobban odafigyelnek a higiéniára. Jó esetben. Ennyi.
2020. márc. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!