Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek ez a koronavírus...

Szerintetek ez a koronavírus bármi hatással bír majd a szülésre/vizsgálatokra?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy látogatási tilalom alatt apuka bejöhet-e szülésre vagy esetleges karantén esetén vizsgálatra hogy megyünk. Kórházban tartózkodás ideje változhat- e. Vagy úgy általában ki mit hallott, gondol erről?

Én május végén fogok szülni Szegeden, tudom addigra sok változás lehet. De egy picit ideges vagyok emiatt, hogy mi lesz ha itthon is nagyon sok beteg lesz.

Köszönöm!


2020. márc. 11. 09:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudjuk addig milyen lesz a helyzet. Nagyon valószínű, hogy nem ússzuk meg néhány elszigetelt esettel. Ha így lesz, akkor valószínüleg senkit nem engednek be a szülésre a fertőzésveszély miatt.
2020. márc. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
94%
Én 39 hetes vagyok. Szt Imre kh. Itt bent lehet apa szülésnél. De utána senki nem jöhet látogatni üvegajton keresztül sem. Szoval minden cuccot, plusz kaját/innivalót akkor kell bevinni, amikor megyek szülni. 48 óra utan lehet most hazamenni.
2020. márc. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én is tartok attól h nagyon hosszú időre bent ragadunk a kórházban, úgy h a férjem be sem jöhet.

Veszélyeztetett terhes vok ikrekkel, így fenn áll a koraszülés veszélye. Most vok 32 hetes, tehát már bármikor elindulhatnak 😥.

Nem is tudom h ez az egész látogatási tilalom h működik....

Akkor hogy hozzák be azt amire esetleg szükség van (pl kaja, mert azért a kórházi koszt igen kevés egy szoptató anyának) vagy pelust?

Sosem voltam még kórházban csak a lányom születésénél. Szóval érdekelne h hogy működik ilyenkor a dolog

2020. márc. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Átadhatják a csomagot a személyzetnek, és beviszik neked. Én inkább a kórházak túlterheltségétől félnék. Remélejük nem lesz olyan vészes a helyzet, és megússzuk. Próbáljatok lelkileg rákészülni, hogy nem lehet látogatni. Tudom hogy nagyon nehéz.
2020. márc. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
86%

14-es, itt a portáig engedik a csomagot bevinni. Egyenlőre. De emiatt én is aggódok. 2 hétre nem lehet csomagolni, így is tele van egy közepes bőröndöm pelenkaval , betétekkel , meg a baba kötelező dolgaival.

Ráadásul én is speciális dietan vagyok, kb éhen is halok ha nem hozhatnak kaját.

2020. márc. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért ilyenkor örülök h lehet már képeket küldeni, videó telefonálni stb....

Legalább így láthatja a férjem a kicsiket és láthatjuk egymást.

Igen. Valóban már hétfő óta ahogy láttam a látogatási tilalom táblát, arra készülök h ez bizony kemény lesz...

Félek h hosszú kórházi napok, hetek elé nézünk 😫

2020. márc. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Én jelenleg nagyon félek. Hónap végén kell mennem sérvműtétre Szegedre, vajdasági vagyok. Itt nem volt hajlandó az orvos megcsinálni. Itthon van a 1,5 éves lányom aki amúgy is nagyon nehezen van meg nélkülem és akár ott akár itt karantén vagy hasonló lesz... Jajj istenem félek belegondolni :(
2020. márc. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Ma reggel mar felroppent hogyha durvul a helyzet, akkor szulesre nem mehet majd be kisero... De ahhoz tényleg durvabb helyzet kell.

Es nem ertem hogy vannak még mindig olyanok akik dobaloznak itt a panikkeltessel meg legyintenek... Ajánlom nekik h setaljanak be egy eszak olasz korhaz intenziv osztalyara ahol kaosz es fejetlenseg van a kialakult helyzet miatt es özönlenek a kórházba a sulyos esetek (nem, nem csak idosek es egyeb betegek...). El kint rokonom, tudom miről beszelek. Na ezt szeretnenk elkerulni itt Morszagon ahol amugy is romokban az egészségügy. Nyilván nem kell panikolni, de legyünk felelősségteljesek es figyeljünk magunkra es egymasra!

2020. márc. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
48%
Május közepén szülök, nem aggódom emiatt. Tegnap már csak egyedül mehettem be a kapun vizsgálatra, párom kint várt. Azt nem tudom, meg nem jártam utána hogy lesz ez szülésnél, de gondolom egy kísérő csak bemehet akkor. Még messze van május, reménykedem abban, hogy bejön a jó idő és csökken a járvány. Mivel a vírusok utálják a meleget. Lásd, afrikában, ausztráliában még nincs beteg. Egyébként a sima influenzától, egyéb fertőzesektől jobban tartok 🙄
2020. márc. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Itt sem önmagában a vírussal van a gond.. iszonyú gyorsan terjed ha egyszer beindul, súlyos tüneteket okoz, és nem bírják el a kórházak.

Örülnék ha az a döntés születne, hogy bezárják az iskolákat, ovikat, egyetemeket.. meg kell előzni a járvány kirobbanását, és ez minden csak nem pánik keltés.

Nálunk a munkahelyen is komoly lépésekre készülnek, ha a fertőzöttek száma elér egy adott szintet. Az idősebbeket pedig már hétfőtől home office-ra küldték. Na mindegy, nem ez volt a téma.

Bízzunk abban hogy ezek az intézkedések elegendőek lesznek ahhoz, hogy húzzuk az időt, és egy Apás szülés elmaradását, illetve kórházi karantént nem jelent majd ránk nézve.

Nekem például első gyerek, 1,5 hét múlvára vagyok kiírva és szeretném a férjemmel végig csinálni. Neki is szüksége van erre, nem szeretne lemaradni, viszont nekem még annál is jobban szükségem van az ő jelenlétére.

2020. márc. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!