Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák! Mennyire tágult ki a...

Anyukák! Mennyire tágult ki a hüvelyetek a szülést kővetően? Természetes úton vagy császárral szültetek? Változott a szexuális életetek a szülést követően?

Figyelt kérdés
25 hetes vagyok jelenleg, nagyon félek, hogy a szülés után minden "elcsesződik" belül és nem lesz már soha igazán kielégítő szexben részem és a páromnak sem. Ha császármetszést választom, akkor gondolom kisebb rá az esély, mint hüvelyi szülésnél, vagy rosszul gondolom? Tudom, hogy lehet majd utána intimtornázni, én azonban amennyire csak lehet minimalizálnám ezt a veszélyt.
2020. márc. 11. 15:41
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
98%
Sem a császár, sem a természetes szülés után nem tapasztaltunk változást. A libidóm nőtt, ennyi.
2020. márc. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
21%
Kérjél császárt. Én természetes szülés párti VOLTAM. Első gyerekkel csak picit lett tágabb alig érezhetőn. Másodiknál megsüllyedt a hüvelyfalam. Utána járva kiderült, hogy hüvelyi szüles utan minden 2.nő inkontinenciával, tág vaginával, méh hólyag vagy végbélsüllyedéssel kűzd. Én még olcsón meg is úsztam. Ne higyj itt másnak mert majd jönnek a " 3 gyerek után szűkebb vagyok mi t valaha" Kamu. Olvass utána. Ea kérj császárt.
2020. márc. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
78%
Hát ha csak ezért választod a császárt és amúgy indokolatlan, jó nagy barom vagy, nyugodtan lehet ezért lepontozni. A kérdésedre válaszolva: semennyire. A szülés utáni 8. héten voltunk először együtt amikor a gyermekágyi vérzés teljesen elmúlt és abszolút komfortosan éreztem magam. Ugyanolyan volt mint előtte, semmi, de semmi változás nem volt akkor és azóta sem. Az emberi test csodálatos.
2020. márc. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
#2. Elég sokat olvastam már utána, pro és kontra egyaránt vannak érvek, nagyon jól leírtad, hogy mik azok a bajok, amiktől félek. Egyik kolléganőmet (egy 11 éves lánya van természetes szüléssel) épp a héten pénteken fogják műteni méhsüllyedés miatt. Ha meg utána rossz lesz a szex, akkor a kapcsolatunknak is vége lenne vagy tűrnöm kellene a sorozatos megcsalást, ezt semmiképp nem akarom.
2020. márc. 11. 15:53
 5/39 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem miről írkálnak itt a nők (?) nincs olyan a kórházakban, hogy választok vagy nem választok császárt!


A SZÜLÉSZORVOS DÖNTI EL! MINDEN ESETBEN!

Az ő felelőssége a baba, és az anyuka egészsége!

2020. márc. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
97%

Azt hiszem, szerencsés eset vagyok...


Természetes úton szültem és utána 6 héttel el is kezdtünk próbálkozni, és kellett 5-6 alkalom, mire nem olyan érzés lenne, mintha újra és újra a szüzességemet veszíteném el. Esküszöm, még szűkebb lettem, mint voltam. Persze nem bánom, jó volt újra "gyakorolni" :D


Illetve, amikor a gátvarrást végezte a doki, egy "vattát" helyezett fel a hüvelyembe, hogy felfogja a vért, amíg dolgozik. Amikor megpróbálta eltávolítani, reflexszerűen rázárt (rázártam?) teljesen a hüvelyemmel. Fel is kacagott, hogy "na szuper, nem lesznek gondok".

2020. márc. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
81%
5ös te hol élsz? Egy naiv álomvilágban. A legtöbb orvos ma már elintézi bárkinek a császárt. Ritka aki nem.
2020. márc. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
#5 Magánkórházban fogok szülni nem kevés pénzért, szeretném ha lenne ilyen fajsúlyos kérdésbe beleszólásom. Ha nagyon akar biztos fog találni az orvos olyan szakmai indokot, ami alapján elvégezhető a császár.
2020. márc. 11. 16:08
 9/39 anonim ***** válasza:
95%

Nekem sürgősségi császárom volt.


Azóta fáj a hüvelyem jobb oldala. Dokinál is voltam vele. Igazán segíteni nem tudott. A jódos öblítésre fogta, de a ph helyreállító sem segített. Szóval így maradt :(. Együttlétekkor úgy éreztem, mint akit nyúznak belülről.

Csak hogy tudd, ilyen is előfordul.


Amúgy vajúdtam 11 órát.

2020. márc. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

#9 Eddig csak olyanról hallottam, hogy a vágás miatt a has azon területe a köldök vonaláig érzéketlenné vált egy darabig.

Jöhetnek még a tapasztalatok!

2020. márc. 11. 16:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!