Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek lehet majd normál...

Szerintetek lehet majd normál szülésem igy? 28hetes kismama vagyok és vasarnap lebénult a jobb oldala az arcomnak. Bell paralizis! Folyt lent.

Figyelt kérdés

. A bénulás mértéke 85-90%os. Félek hogy igy nem engednek majd termeszetes uton szulni. Van valakinek ezugyben tapasztalata?

MR annyit mutatott ki hogy az agyban az egyik ideg nagyon beszukult egy ponton, de utana pedog 3szorosara ki van tagulva. Oka ismeretlen

Lumbálást is csinaltak. Nem mutatott ki semmit



#szülés #bénulás #Bell paralizis
2020. márc. 17. 20:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Jobbulást! Szerintem az a lényeg, hogy a körülményekhez képest te és a baba is jól legyetek. Ha ennek az az ára, hogy császároznak, próbáld meg elfogadni! Az egészség a legfontosabb szerintem!
2020. márc. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de ebben a helyzetben biztosan nem érdekelne, hogy császár lesz, vagy sima szülés. Jobbulást!
2020. márc. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Persze, ez nem befolyásolja a szülést, ez egy banális vírusfertőzés következménye*, ami a kezelés mellett hamar elmúlik, maga az idegkárosodás idő, mire helyreáll.

Ha egyáltalán nem tudod a szüléskor se zárni a szemed, és nem tudsz zárt szájjal lélegezni, az talàn lehet szempont, de addig még sok idő van.


*ez az ideg a középfül mögötti csontfal egy szűk csatornáján halad àt. A fertőzés miatt megduzzad, a szűk helyen nyomódik, ettől vannak tünetek.

Ha a diagnózis "Bell-paresis", akkor nem kell további okot keresni. Bár kérdés, mért volt MR és lumbálás, tipikus klinikai képnél ezek nem indokoltak.

2020. márc. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3as németorszagban élek. Itt eleve Stroke gyanuval vettek fel a korhazba. Végig sziv monitoroztak. Utolso nap mikor megjott hogy a lumbálás nem talált semmit, akkor állitották fel a diagnózist hogy ez Bell paralizis.

Azt mondták a lumbálással szeretnék kizárni hogy valami fertőzés vagy autoimmun probléma okozza a füneteket. Es az orvos szerint az elején nem volt egyertelmű az egész hiszen mindket szememre a látásom is nagyon lecsökkent, ezt a tünetet pedig nem fudták hova tenni.

Első kettő valaszolo: termeszetesen a pici egeszsege a legfontosabb, de ettől fuggetlenul ugy gondolom ezek utan van okom akár egy sima mutettol is tartani jelenleg 🙁

2020. márc. 17. 22:14
 5/15 A kérdező kommentje:
Valamint ma mikor hazaengedtek jott ki egy uj tunet itthon. Megpedig az hogy a jobb fulemben brutalis hangosan hallok minden zajt ami pokolian fájdalmas is egyszerre. Ezt sem tudom sajnos hova tenni, főleg hogy csak ma jott ki ez
2020. márc. 17. 22:17
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Az az orvos, aki stroke-ot vetett fel, vsz hibásan vetette fel, akár Németország, akár nem.

Autoimmun betegség (pl sclerosis multiplex), a VIII-as agyideg hüvelyének a daganata (vestibularis schwannoma/acusticus neurinoma - németül Kleinhirnbrückelwinkeltumor 😂) vagy főleg kétoldali esetben Lyme-kór merülHETnek még fel, de az első 2 esetben más tünet is kell legyen.

Szóval elég óvatoskodó lett a kivizsgálás, de az végül is nem baj (vagy van vmi szokatlan, amit most így nem tudni).


Hangosabban hallás azért van, mert a musculus stapedius nevű izom feladata nagyobb zörejeknél elemelni a hallócsontokat az érzékelő hártyáról (kicsit pongyolán írtam), ezzel csökkentve a zajhatást.

Mivel ezt az izmot a VII-es agyideg mozgatja, ezért annak károsodásakor ez egy jellemző tünet, ha nincs is mindig jelen.

2020. márc. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja most olvasom a látáspanaszt, vsz ez aggaszthatta őket, igen.
2020. márc. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a kiterjedt válaszodat.

Ez a fajta hallás javulhat? Vagy tudok bármit tenni, amivel ennek a gyogyulását elő lehet segiteni valamivel esetleg?

2020. márc. 17. 22:29
 9/15 A kérdező kommentje:
A látás probléma okára nem jöttek rá sajnos.
2020. márc. 17. 22:37
 10/15 anonim ***** válasza:

Az érintett oldalon a könnyelválasztás és a szemzárás zavara okozhat szubjektív látászavart, de az nem kétoldali. Esetleg vmi vírusfertőzés a szemeidet is érinthette, nem tudom.

Kapsz szteroidot? Szólj esetleg az orvosoknak hogy rosszabb. Kiütés az arcodon nincs ugye?

2020. márc. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!