Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mostani hüvelyi szülésnél,...

Mostani hüvelyi szülésnél, meg régen is vajudő kismamát, csak szülőszobáig kisérhették el hozzátartozok?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 11. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Régen nem tudom hogy volt, de nálunk (vidéki kisváros) a mostani állàspont szerint hozzátartozó a kórhàz területére sem mehet be.
2020. ápr. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Kórházanként eltér a szabályzat. Ahol én fogok szülni, ott apuka bent lehet, előzetes gyorsszűrést követően, de tudom, hogy sok kórházban már be se léphet az ajtón a kísérő, a cuccaidat is a nővérek viszik utánad, ha nem tudod magadtól cipelni. Régen nem tudom, mi volt, de szerintem nem teljesen újkeletű dolog, hogy egy választott személy bent lehet veled, akár az apa, akár anyukád, nővéred, barátnőd, bármi.
2020. ápr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

A 80-as évek második felében kezdett elterjedni itthon az apás szülés. Én 86-ban születtem, akkor még nagyon kevés kórház engedélyezte. Én Zalaegerszegen születtem, akkor ott erre még nem volt lehetőség. Volt olyan ismerősöm, aki velem egyidős, bár ott ők is Zalaegerszegen éltek, de ezért felutaztak Budapestre, mert ott találtak olyan intézményt, ahol apuka bemehetett.

Jelenleg ahol élek, ott sem engedik be az apukákat, de ez csak a vírus idejére szól, utána újra mehet be kísérő is.

2020. ápr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van apás szülés (még).
2020. ápr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Barátnőm múlthéten szült egy vidéki kórházban és a kapuig kísérhették őt. Onnantól átvette a portás őt.
2020. ápr. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Joga van a szulo nonek egy nagykotu szemelyhez,aki vegig vele van szulesnel, kiveve csaszar,ott nem lehet a mutoben senki mas, hanem kint var a babara. Az mas teszta,hogy hany korhaz tartja ezt be. Nalunk halistennek bejihet apa, teszt sem kell.
2020. dec. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nov. 25-én szültem, nálunk bent lehet kísérő a kitolási szakasznál, vajúdni egyedül kell. Ha bekötnek oxitocint, általában onnantól engedik be az apukát/kísérőt. (Úgy tudom, ez a nem vírusos időszakban is így van itt.) Szülés után még 2 óráig bent lehetett velem meg a babával, utána már csak hazaengedéskor jöhetett látogatni.
2020. dec. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hívd fel a kórházat, és kérdezd meg. Itt mi hiába osztjuk az észt. Alapesetben, ha influenzajárvány miatt volt zárlat, az apás szülést akkor is engedélyezték, de lehet, hogy most szigorúbb a szabályozás. 5 napnál nem régebbi covid-teszt tuti kelleni fog, szóval 38. héttől folyamatosan járhattok tesztekre.
2020. dec. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyaltalan nem biztos a teszt,attol fugg melyik korhaz. De ha kovetelik is,abban az esetben nekik kell biztositani a teszt koltseget.
2020. dec. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Meglepődnék, ha bármelyik kórház engedi, hogy ki-be mászkálj teszt nélkül. Természetesen olyankor a kórházba kell bemenni tesztelni, nem saját zsebből állni.
2020. dec. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!