Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A nőket régen is összevarrták,...

A nőket régen is összevarrták, ha szétszakadtak szülés közben?

Figyelt kérdés

Ez most csak így eszembe jutott hirtelen a legutóbbi, gátszakadásról szóló kérdéseket olvasgatva. Vagy évszázadokkal ezelőtt mi volt a protokoll, mit csinált az orvos/szülésznő/bába gátszakadás esetén?


Oké, elvileg a babák nem nőttek meg akkorára, mint manapság az egészségesebb életmódnak, táplálkozásnak köszönhetően, szóval talán ritkábban fordult elő gátszakadás, de azért biztos akadt ilyen is bőven.


Egyáltalán gátvédelemmel próbálkoztak? És gátmetszést tudatosan mióta alkalmaznak?


2018. febr. 9. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Persze h osszevartak oket. Maskepp durva fertozes vagy szovodmeny halálos lehet.
2018. febr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
63 éve, mikor a nagyim szült biztosan varrták a sérülést. De szerintem jóval előtte is.
2018. febr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Gátvédelemmel màr az ókorban is foglalkoztak, olajakkal. Gátmetszést az 1800as évek környékéről csinàlnak, amikortájt elterjed a korhàzi szülés.
2018. febr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Magyarorszagon a komcsik terletek be a noket mint birkakat a korhazba

Ekkor terjedt el gatmetszes hasbakonyokles borotvalas beontes intezmentestes orosz modelre katonasan.

A babak nem vagtak es nem varrtak evezredeken keresztul termeszetese szulettek a gyerekek mert anyakat hagytak szulni sajat tempoban es helyzetben.

2018. febr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
57%
Hat engem nem varrtak mondván hogy nem nagy a repedes. Ne kérdezze senki hogyan, de nekem a kisajkak belső fele repedt. Hüvelytol kb a feléig hosszában. Kicsit kiakadtam mert hat kinek mi a "nem olyan nagy". Valóban nem mély, de hosszu.😕 Szerencsére már egész jól rendbe jott. De azért van egy kis melydes ahogy beforrt.
2018. febr. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!