Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hol van az országban még apás...

Hol van az országban még apás szülés?

Figyelt kérdés
Semmiképp sem szeretnék a párom nélkül szülni 😑 kb akkor már inkább itthon..
2020. ápr. 11. 13:47
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
28%
Totalisan megertem, hogy felsz, en is belerokkannek, ha a parom nem lehetne velem, DE az otthonszules igenis nagyon-nagy felelotlenseg. Teljesen problemamentes terhessegnel is BARMILYEN KOMPLIKACIO fellephet, aminel a megfelelo ellatasra van szuksege a babanak, vagy neked, s ezt nem minden esetben tudjak a dulak, szulesznok biztositani. Sot...
2020. ápr. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
53%
#31. Nincs igazad. Ha a terhes nő egészséges és komplikáció mentes a terhessége( nincs alapbetegsége, nem ikreket vár, jó a cukra és a vérnyomása) a baba jól fekszik, egészséges a szülés is rendben fog menni. Amúgy meg ott a bába, ő fel tudja mérni a helyzetetet. 15 percre kell elérhető kórháznak is lennie. Az a baj, hogy a legtöbb nő agyában elültetik, hogy a szülés veszélyes és szörnyű. A legtöbb kismama retteg tőle teljesen alaptalanul!
2020. ápr. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó! Sajnos a tudatlanság a legnagyobb probléma.. vmelyik szuleses oldalon most tettek ki egy cikket ami a legismertebb orvosi szaklapja jelent meg, hogy a fenti esetben sokkal egészségesebb mindenki számára az otthonszülés.


Amúgy köszönöm az aggodalmat, magánkórház mellett döntöttünk:)

2020. ápr. 15. 07:13
 34/41 anonim ***** válasza:
52%

Pontosan ahogy #32-es írja!


Most fejeztem be Ina May Gaskin, Útmutató szüléshez című könyvét és most már nyugodtabb vagyok. Első baba szóval van min izgulni.

A könyvben is arról van szó, hogy az otthonszülés nem feltétlen rosszabb a kórházi szülésnél sőt! Sokszor pont hogy a kórházi szülés a rosszabb amikor egy csomó szükségtelen beavatkozást csinálnak amivel többet ártanak minthogy használnának inkább. Régen is ugyanúgy megszültek a nők, míg nem volt elterjedt a kórház, nem is halt ki az emberiség. És igen, a nőkbe bele van kódolva, hogy a szülés mindenképpen csak rossz lehet, olyan dolog amit csak kórházban kezelhetnek.

2020. ápr. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Amúgy aki ennyire előítéletes annak ajánlom a holland szülészet után olvasni. Ott nagyon gyakorlott rendszer van és tok alap. Biztonságos a rendszer.
2020. ápr. 15. 10:04
 36/41 anonim ***** válasza:
Csak azt felejted el kérdező, hogy ez nem Hollandia. Itt nem adottak a feltételek olyan mértékben mint ott. Nem érdemes összehasonlítgatni 2 ennyire más országot.
2020. ápr. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Szted miben más egy holland otthonszülés mint egy magyar? Bigott tudatlan duma hajtogatása az megy. Indokolj.
2020. ápr. 16. 10:14
 38/41 anonim ***** válasza:

Hát, én nem akartam nagyon hozzá szólni, csak annyit hogy a Robertben még megy az apás szülés.


De azért azt megosztanám, hogy nekem egészséges terhességem volt, sem magas cukor se semmi más problémám nem volt, a gyerek időben szépen befordul a helyére.

A szülés is viszonylag jól indult, elfolyt magzatviz, vajúdás normál ütemben ment, szépen tágultam. Ahogy kell.

Az utolsó pillanatban megállt a tágulás, a gyerek elakadt a szülőcsatornában, a nyakára volt tekeredve 4x a köldökzsinór,( amit előtte való nap ugyan uhn néztünk de nem látszódott semmilyen probléma) , egyik pillanatról a másikra elkezdett zuhanni a szivhangja, és 10 perccel később amikor császárral megszületett kék volt szerencsétlen feje, majdnem megfulladt, nagyon sok ideig a kis mellkasát is dörzsölgették mert születés után se állt vissza normál ütembe a pulzusa.

Ha otthon szülök és úgy ahogy a szabályzatban van (15 percre legyen kórház), akkor tutira meghalt volna a gyerekem mert nem volt 15 percünk se hogy kivegyük őt, hát még ha rászámolod azt amíg ideér a mentő, berak a kocsiba és elindul...

Hollandiában más a rendszer, ott 5 percen belül kint van egy mentő, és olyan nincs hogy nem megy, mert mondjuk nincs szabad kocsijuk. Tudom, mert éltem ott.


Na szóval csak annyit akartam, hogy egy egészséges álom terhesség is járhat szerencsétlen szüléssel, ez hülyeség hogy problémamentes terhesség esetén tuti minden kafa lesz és lehet otthon potyogtatni a gyereket. Én biztos nem vállalnám otthon, nagyon nagy bátorság kell hozzá, és ha valami baja lenne a gyereknek egy életre magamat hibáztatnám a saját hülyeségem miatt.

2020. ápr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
Az a szomorú hírem hogy a tragédia simán állami kórházban megtörténhet.. Nekem nem egy barátnőm extra sürgősségi császárral szült, aztán a leírásból kiderült hogy fel óra volt mire előkészítették leeso szívhattál, de olyan is volt hogy nem volt szabad a műtő és majdnem egy óra alatt került sorra. Szóval garancia az állami kórházban ugyanúgy nincs hogy időben betolnak. Nekem az első gyerekem több mint 1 órás kitolás olyan lila volt.. az orvos kórházban közölte hogy ez tok normális. Én aggódtam de semmi fejlődési problémánk nem volt. Ahol már nem tud egészségesen megszületni a gyerek ott már sztem eredendő probléma van a magzati korból eredendően.
2020. ápr. 16. 16:01
 40/41 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem a gyerek minden uh vizsgálat során rendben volt, semmilyen rendellenesség, pedig mi minden tesztet megcsinaltunk, még a fizetős 200 ezreset is. Valószínűleg inkább nálam lehetett a hiba, hogy a szülőcsatorna nem jól tágult. Hát nem tudom. Én nem államiban szültem, hanem magánban, ahol a szülőszoba mellett egy muto is elő van mindig készítve a váratlan fordulatokra. Nekünk talán ez is szerencse volt.

Azóta rendben van a fiam, jól fejlődik, semmi baja.

A tesót is magánba fogom szülni, bár gondolkoztam államiban is, illetve nem tudom a SOTE ide tartozik e, de annyi rosszat olvastam a csecsemő ápolókról, hogy inkább kipengetem a lóvét csak normálisan banjanak velünk. :)

2020. ápr. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!