Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen módszerekkel lehet...

Milyen módszerekkel lehet legyőzni a szüléstől való félelmet, neked mi segített?

Figyelt kérdés
Nem mondom, hogy túlságosan de azért félek időnként, 1-2 hét van hátra. 3. Baba lesz természetes úton.
2020. ápr. 15. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ajaj, 3. baba és még mindig félsz? Akkor én lassan átkapcsolok pánik módba.

El-el kap a félsz mostanság, még van 4 hetem kb.

Követem a kérdést ha nem baj, mert nagyon izgulok én is.

2020. ápr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sztem teljesen egészséges a félelem. Miért ne lehetne mikor tudod mire számíthatsz. Az elsonel baromira nem féltem 🤭 csak jó lenne ha nem uralkodna el rajtam ez a dolog, mert mostanában egy kicsit többet kattogok rajta. És szeretném kioltani ☺️
2020. ápr. 15. 18:10
 3/12 anonim ***** válasza:
Én másodikat szültem 4 hónapja.Úgy voltam vele,ezen át kell esni és kész.Húsz éve szültem,igazság szerint kíváncsi is voltam.Szerettem volna újra átélni.Viszont sajnos a 33.héten elfolyt a magzatvíz,császár lett a vége.Fel sem fogtam,csak pörögtek az események.
2020. ápr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem egyetlen dolog segített. Az idő. Ahogy ment előre az idő egyre nehezebb lett a baba. Valahol a 38. heten már azt mondogattam, azt se bánom, ha kiragja magat, csak legyen már kint. Extra pici pocak és 4kg-os gyerek nem volt kényelmes kombó 😀
2020. ápr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
😊
2020. ápr. 15. 18:23
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem első baba lesz és hát én is izgulok milyen lesz. Abban reménykedek, hogy a férjem hátha ott lehet majd. Én inkább próbálok arra gondolni, hogy sok millió nő szült már, csak nem halok bele. 😁 pedig para sztorit a saját anyámtól is tudok szülés kapcsán. De csak arra akarok gondolni, hogy képes vagyok rá és a testem is.


33+1 hkm

2020. ápr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6-os képes vagy rá és a tested is, ha pedig mégis lenne bármi egyéb tényező szuper orvosok megoldják azt is. Nem kell aggódni. Elvileg a stressz gátolja is a természetes szülési folyamatokat.
2020. ápr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Mikor még nem féltem, és tesóm kérdezte, hogy félek-e csak lazán rávágtam, hogy "minden csozé csicska megtud szülni, akkor én miért ne tudnék?".

Mióta félek, ezt mantrázom, másképp nem megy :D

2020. ápr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én magától a szüléstől egyáltalán nem féltem, pedig az első elég komplikáltra sikerült/ vákuumos/


Nekem könyvek segítettek.

Útmutató szüléshez pl.


Alkalmaztam az abban olvasottakat.

Minden másodpercben ott voltam fejben.. semmit nem felejtettem el



Otthon vajúdtam..Csak a végére mentünk kórházba /elsőre is a kitolás volt a problémás/


Könnyű, gyors szülésem lett..

2020. ápr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
85%

Olvassatok el Marie F. Momgan-szules ahol en iranyitok c konyvet, nekem ez segitett.

Nekem masodik szulesem volt 3honapja, ez a konyv segitett h bizzak a testemben es hogy elhiggyem hogy pokoli kinok nelkul is lehet szulni. Lehetett! Kovettem a konyv tanacsait, es felve mentem be a korhazba a gyenge fajasaimmal, hogy hat talan joslofajas, mert nem erzek eros fajdalmat, de nezzenek meg. Kiderult h 5centire nyitva voltam, innentol 3oran belul a kezemben volt a lanyom. Az orvosom es a szulesznom le volt dobbenve h ennyire keves fajdalommal vajudok. Ehhez a szemlelethez kell egy orvos aki nem ad oxyt automatikusan, csak ha indok van ra, es ennyi. Semmi extra kepesseg nem kell hozza. A kismamas csoportban ahol ajanlottam 2en probaltak ki ezt a modszert, mindketten ugyanilyen tapasztalatot szereztek mint en.

2020. ápr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!