Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit kellene tennem azért,...

Mit kellene tennem azért, hogy ne rettegjek ennyire a szüléstől?

Figyelt kérdés
kb. 8 hét van hátra a szülésig, de annyi sok negatív élményt / tapasztalatot hallottam az ismerőseimtől és olvastam is sokat.. minél jobban közeledik az idő, annál jobban rettegek...
2020. jan. 8. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne olvass ilyenekről, ne nézz ilyen videókat, ha ismerős akar rémtörténetet mesélni, akkor hajtsd el a francba.

Kezdj el mással foglalkozni: babaszobát berendezni, babakelengyét összerakni, kimosni, vasalni, elrendezni.

Olvass (NEM SZÜLÉSSZTORIKAT) és pihenj, aludj sokat. Sétálj, ha bírod. Keress valami hobbit, amivel elfoglalhatod magad, akár már a baba mellett is, ha lesz rá idő és otthon (is) végezhető (pl. kézimunka, családfakutatás stb.)

2020. jan. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 khniki ***** válasza:
Ajánlom szeretettel az Az a 9 gónap című könyvet. Terhesség alatt is tök hasznos volt. A szülést pedig részletesen leírja, milyen fázisok vannak, mit fogsz erezni. Én mondjuk amúgy sem féltem a szüléstől, de ezekkel az információkkal még felkészültebben tudtam menni. És tudod, mit? Egyáltalán nem volt vészes. Semmi kibírhatatlan nincs benne.
2020. jan. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Feni tanácsa is jó


Én Útmutató szüléshez Ina May Gaskin könyvét javasolnám..

7 hét van nekem vissza, most rendelem meg, már olvastam, de azóta sehol nem találom ( könyvtár)

Akitől előzőleg kaptam, most nem elérhető, messze költöztek..


Nekem adott egy "meg tudom csinálni"érzést

a negatív dolgokat eltávolítja a fejből.


Úgy éreztem felkészült vagyok, és fejben nagyon tudatosan voltam jelen az előző szülesem alatt is.

Sok negatív ért, sajnos okkal, de nem éltem meg annak.

A szülesélményem teljesen pozitív ( vákuum, hasból könyöklés..stb ellenére)


A félelem sok gátat tesz benned, emiatt el kell engedni..

Hidd el évezredek ( sőtt sokkal régebb) óta hoznak kevesebb segítséggel is világra gyermeket.

Így vagyunk összetakva, így történik a fajfenntartásuk...ez egy teljesen természetes alapvetően mindennapi dolog..neked, mint egyennek bír csak ekkora jelentőséggel..

2020. jan. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy csomó pozitív szülésélmény is. Koncentrálj azokra. Visszacsinálni nem tudod, bent nem marad. Ne parázz, jó kezekben leszel.
2020. jan. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne gyutsd a horrorsztorikat. Magadra figyelj es a babara. Keszulj lelkileg es erositsd magad.
2020. jan. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Adódik a válasz: ne olvass ilyeneket.


Ismerőseid is ilyenekkel traktálnak? Jó nagy állatok, mondhatom!

2020. jan. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom a Szülés ahol en iranyitok cimu konyvet. Ez a konyv a hipnoszulesrol szol. Nem voltam tanfolyamon, csak a legzestechnikat alkalmaztam es a masodik vajudasom gyakorlatilag annyira keves fajdalommal jart h alig ertunk be a korhazba, azt hittem joslofajas...Vegig mosolyogtam, az orvos es a szuleszno nem akarta elhinni h ilyen van!

(nem kaptam semmifele fajaserositot fajdalomcsillapitot semmit) ugyhogy olvasd el ezt a konyvet en ezutan az elmeny utan nem felek a szulestol!

( nem volt fajdalommentes de a falkaparas/pokol stb amit masok mondanak attol messze volt!)

2020. jan. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

En 3 hét múlva szülök. En is féltem, de egyrészt a rossz sztorikat többet mesélik, mint a jókat, így torz a kép. Másrészt, ahogy halad előre az idő a végén már azt se fogod bánni ha kirágja magat, mint az alien. Nekem már a púpom ki van az egésszel. 😀

Engedd el. Fájni fog. Aztan majd elmúlik.

2020. jan. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy ahogy kozeledik a kiirt idopont, egyre inkabb varni fogod, hogy ess tul rajta, en legalabbis igy vagyok vele :)

Mar 6 nappal leptem tul a terminust, a babam meg varat magara, en pedig mar egyre turelmetlenebb vagyok. Fajni fog, oke, de ezen tul kell esni. En nem is a fajdalomtol felek, hanem a kiszolgaltatottsagtol (elso babam lesz, de volt egy missed ab mutetem, akkor a legszornyubb volt csupaszon szettett labakkal varakozni)

2020. jan. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Próbálj minél többet relaxálni, és "beszélgetni" a babáddal arról, hogy minden rendben lesz, hogy hogyan próbáljatok segíteni egymásnak, "magyarázd el" neki, mi, hogyan fog történni, és hogy nagyon nagy szeretettel várod.

Nekem ez bevált.

2020. jan. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!