Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40 évesen sikerülhet a termész...

40 évesen sikerülhet a természetes szülés?

Figyelt kérdés
40 éves vagyok, most várom első babámat. Most járok a 20 hétben, eddig minden rendben van, az orvosom mondta hogy a 35 hét körül beszélünk a szülésről. Ennyi idősen van esélyem a természetes szülésre?
2020. ápr. 16. 14:59
1 2
 1/14 khniki ***** válasza:
90%
Ismerősöm 39 évesen szült, természetes úton. Igaz, ott 3. gyerek volt.
2020. ápr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
Igen. De minek? Jobb egy bikinivonal metszés.
2020. ápr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én inkább a természetes szülést választanám. A babábak is jobb szerintem.
2020. ápr. 16. 15:08
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
Nem jobb, és pláne nem a te testednek!
2020. ápr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A szülés módja sokmindentől függhet, de ezek közül az anyai kor biztosan nem az első indokot képéző okok között szerepel.

Szóval igen, ha egyébként minden más rendben van.

2020. ápr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem ettől függ. A kor miatt inkább több lehet az olyan alapbetegség (pl. cukor, vérnyomás), ami jobban hajlamosít a császárra és ezért magasabb a statisztika.

Egyébként a császár orvosilag kockázatosabb az anyára nézve (mármint sajnos természetes szülésnél is előfordulnak peches esetek, de a császárnál többször és nagyobb arányban életveszélyesek (ettől még ritka)).

2020. ápr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
Termeszetesen csak a kor nem akadaly de én is a császárt választanam.ha lehet ( van doki akk a korra hivatkozik,de persze csak kenyelembol) 2 gyereket szültem hüvelyi úton ugyhogy tudom miert mondom amit mondok.
2020. ápr. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én meg az egyik császár után két hétre az intenzívre kerültem, és addig apa otthon babázhatott. Mindenki a saját tapasztalatából kiindulva a másikat jobbnak képzeli. Érdemesebb ezért az orvosra hallgatni.
2020. ápr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A korod önmagában nem ok a császármetszésre. A babának pedig igen, jobb ha áthalad a szülőcsatornán, találkozik az ottani bacikkal. Kevesebb a kockázat az anyára nézve is.
2020. ápr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

41 évesen természetes úton szültem. Nem is mentem volna olyan orvoshoz, mint például a sogornome, aki kijelentette, hogy a kora miatt (!) eleve császár lesz. (Ő 37 és 39 évesen szült.)

Azt nem értem, miért mondta az orvos, hogy 35.het körül beszéltek róla?

2020. ápr. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!