Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Őszintén mennyire durva egy...

Őszintén mennyire durva egy szülés? Természetes és császáros szülésre is kíváncsi lennék, akik mar át élték főleg azoktól 🙊

Figyelt kérdés
2020. ápr. 21. 16:12
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
87%
Nekem nagyon rossz volt mindkettő. Brutális volt a fájdalom is. Magas a fájdalomküszöböm, de 2 napig vajúdtam, már nem bírtam tovább. Ebből lett császár. Ott minden oké volt aztán el kellett altatni és 4 órán át műtöttek, mert nem akart elállni a vérzés sehol. Majdnem ottmaradtam, 1 hónapig nem bírtam semmit csinálni. Soha többé nem szülök.
2020. ápr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon fáj, ha esetleg volt vesekoved (vagy epekőre, vakbelre is mondják, nekem vesekő volt kb. az fájt annyira) akkor kb az a szint, de másmilyen. De ki lehet bírni, és igy lesz a kisbabad a legszebb eredmény :) egyébként én nem hittem el, de tényleg valahogy gyorsan megszepül az emléke, biztos evolúciós okból, hogy több utódot is vállaljanak a nők :)
2020. ápr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 khniki ***** válasza:
74%
Mindenki masként éli meg. Én sokat olvastam róla, nagyon kiváncsi voltam. Kb olyan volt, mint amire számítottam. Egyáltalán nem kibírhatatlan a fájdalom, sőt a kitolás nekem nem is fájt már. Nem üvöltöztem, nem káromkodtam, nem sikítoztam. Tök csöndben voltam végig. Ami a legfájdalmasabb vokt, az vajúdáskor a derékba sugárzó fájdalom.
2020. ápr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
89%
Én 2x szültem hüvelyi úton, szóval csak erről tudok nyilatkozik, a császárról nem. Az elsőt kicsit nehezen éltem meg, sokáig vajúdtam, ezért nagyon elfáradtam, és sok vért veszítettem, kellett is kapnom utána. A gátamat rondán varrta össze a doki, hegesen gyógyultam, nehezen, és a szex is fájt egy jó évig. Magát a fájásokat nem éltem meg annyira brutálisnak. Én akkor elkönyveltem, hogy minden szülés ilyen, és akkor azt mondta soha többet. Ennek ellenére 3 év múlva újra terhes lettem. Ég és föld volt. Az egész kb. 6 óra volt, 3-4 perces fájásoknál simán röhögcséltem, mert nem volt rosszabb, mint egy menstruáció. Az utolsó egy órában durvult be, akkor azért sírtam a férjemnek, hogy nem bírom. De egyáltalán nem merített ki annyira, mint az első szülésem. Pikk-pakk gyógyultam, és 2 nap múlva már olyan fitt voltam, mintha nem is szültem volna. Szóval simán szülnék még, mert nem éltem meg összességében rossznak. :D
2020. ápr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
79%

Ket szulesen vagyok tul, az elso huvelyi volt, de nagyon nem termeszetes, a masodik az volt. Az elso korhazi volt, traumatikus, a korhazi protokollnak megfelelo, fekvekitolas, hasbakonyokles, mehszajmasszazs, oxitocin, gatmetszes. Serultem testileg, lelkileg, honapokig tartott, mire el tudtam kezdeni szeretni a gyerekem, a szopiba is bezavart.


A masodiknal ezzel szemben (Nemetorszag, szuleteshaz) az utolso utani pillanatig otthon voltam szinte, amikor bementunk, akkor sem ctgzgettek, hanem szivhangot hallgattak csak, poziciovaltast javasoltak, fuggoleges pozra osztonoztek, a gatvedelem alap volt, az is, hogy nem vizsgalgatnak, nem repesztettek burkot, semmifele gyogyszert vagy fajdalomcsillapitast nem kaptam. Hatalmas atmerovel megszuletett gatvedelemmel a masodik babam, varrni sem kellett, nem repedtem, pedig az elsonel vagtak (o kisebb fejjel szuletett, mint a masodik). Mindket baba nagy sullyal szuletett. A kicsi szinte azonnal szopizott, gyorsan regeneralodtam.


Az elsonel sokaig onkivuleti allapotban orditottam, a kitolast meg sem vartak, csakhogy megvan a 10 centi, nyomjuk ki a gyereket, visszatartottak a visszacsuszast ellentamasztva a babanak, amirol akkor meg nem tudtam, hogy oxigenhianyt okozhat nala, es esett is a szivritmusa (oxitocint is kaptam, attol is eshetett), nagyon siros, folyamatos ringatast, testkozelt igenylo gyerek, a mai napig eleg konnyen kiborul, pedig mar 4 eves. A kicsi is visszacsuszott, de vele megvartak a tolokat, mobdtak, hogy nyugodtan visszacsuszhat, ez teljesen normalis, mindig kicsit elorebb jon, es ilyenkor jut oxigenhez. O egy tok nyugodt baba. Nala nem orditottam a kitolasig, vegig tudtam figyelni a legzogyakorlatokra, amik a mehszajat segitenek lazitani, pedig baromira fajt, de sokkal turhetobb volt. Amugy en mindenkit elkuldtem az anyjaba magamban :D es utana leirtam jo reszletesen, hogy eszembe ne jusson megegyszer :D De eszembejut, es szeretnek meg:)

2020. ápr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
88%
Nekem könnyű szülésem volt, nem mondom, hogy leányálom, de én rosszabbra számítottam. A fájások az utolsó 1-1,5 órában voltak nagyon rosszak. A kitolás maga nekem nagyon gyors volt. Én ettől féltem legjobban, hogy az valami borzalom lesz, de inkább olyan volt, mint mikor futsz 10 km-t, és már csak párszáz méter van hátra, és mindent beleadsz, aztán boldog megkönnyebbülés. De mindez könnyű szülés, szerencsés helyzetben. Tudom, hogy vannak, akik órákig szenvednek.
2020. ápr. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
88%

Tudtam, hogy fáj, de nem tudtam,hogy van ekkora fájdalom. Pedig elég magas a fájdalomküszöböm. 8 órát vajúdtam, de az kemény volt. Elfolyt a magzatvíz és rögtön 5 perces fájások voltak. Mire a kórházba értem 3 percesek. Rövid időn belül a 2 percesek. Azok meg órákig. Borzasztó fájdalmas volt. KB megszűnt a külvilág.

A kitolás szerencsére gyors volt, kB 10 perc. Alig éreztem belőle valamit.

2020. ápr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
39%

Az élve nyúzáshoz tudnám hasonlítani, pedig magas a fájdalomküszöböm.

Könyörögtem, hogy lőjenek fejbe már 7 óra vajúdás után.

Próbáltam az agyamban kiiktatni mindent, csak semleges dolgokra gondolni, ami nem vált ki semmilyen érzelmet, különben kibírhatatlan volt...

Így túléltem. 2x is. Egyik esetben sem volt lehetőség sajnos epidurálra a gyors lefolyás miatt...

Még egy harmadikat bevállalok (legfőképpen a párom miatt, neki még nincs gyereke) és ennyi volt, többet soha...

2020. ápr. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon változó lehet. Nekem maga a szülés nem volt olyan nehéz és fájdalmas, mint ahogy hittem. Viszont a vajúdás, a fájások iszonyúak voltak. Nehezen tágultam ki, véreztem is közben.
2020. ápr. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
35%
Nekem egy darab császár volt, nem fájt utána, maximum ha köhögtem, másnap már sétáltam a folyosón, nem is értettem, hogy miért van ilyen rossz marketingje a császárnak, de nem mindenki jár ilyen jól, ismerek olyat, akinek nagyon durván fájt utána egy hónapig.
2020. ápr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!