Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit jelent a gátvédelem a...

Mit jelent a gátvédelem a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
Hogy néz ez ki szülés közben? Az orvos nyomja, masszírozza a gátat olajjal?
2020. ápr. 30. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Hagyjàk a szülès termèszetes folyamatàt a sajàt tempójàban haladni. Tàmogatjàk a szülő nőt a legkènyelmesebb vajúdàsi ès kitolàsi pòz megtalàlàsàban. NEM fektetik hanyatt, nem nyomjàk a hasàt (ez kifejezetten veszèlyes egyèbkènt is). Èn ùgy szültem gàtvèdelemmel hogy (mondvacsinàlt okkal , feleslegesen) telenyomtak oxytocinnal, mègis fèlhomàlyban, nègykèzlàb szültem egy szokvànyos kòrhàzi àgyon, felületes horzsolàssal, amit nem kellett varrni. Tehàt a szülès gyorsìtàsa nem feltètlenül kizàrò ok.
2020. ápr. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

A gátvédelemmel a szülésznő foglalkozik, nem az orvos. Harmadikat szültem gátvédelemmel, igazából a mikéntjét nem tudom, hogy zajlott, nem arra figyeltem.

Szülésznőtől kéne megkérdezni, ők a kompetensek ebben.


#1: fekve is lehet gátvédelemmel szülni, én is így szültem a fent említett harmadikat, rekordgyorsasággal. Sokkal természetesebb volt így a szülésem, mintha négykézláb szültem volna oxival (ami már beavatkozásnak számít, nem igazán nevezném természetes lefolyásúnak, ahol gyorsítanak). Semmiféle beavatkozásra nem volt szükségem annak ellenére sem, hogy hanyatt feküdtem.

2020. ápr. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem az orvos csinálja, hanem a szülésznő. És nem masszírozza olajjal, csak kézzel védi a gátat, kontrollálja a fej kigördülését.

https://www.youtube.com/watch?v=T0-JBxInaAk

Tessék, ez egy gátvédelmes szülés.

2020. ápr. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A szülésznő csinálja nem az orvos (de kell hozzá egy orvos is aki nem vág alapból ha kell ha nem). Szülés közben tartja a gátat ott ahol kell és akkor amikor kell, irányítja a baba fejét, illetve ő ad utasítást, hogy mikor nyomj vagy éppen ne nyomj csak sóhajtozd el a fájást. Nálam olívaolajat használt a szülésznőm, ez segít, hogy a baba könnyebben kicsússzon. A kitolási szakasz többnyire egy kicsit hosszabb gátvédelemnél mint anélkül, nekem fél óra volt.

Indított szülésem volt, igen, ördögtől való oxit is kaptam, háton feküdtem (saját akaratomból!) és olyan hibátlanul sikerült a gátvédelem, hogy egyetlen horzsolásom sem lett.

2020. ápr. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!