Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemesebb inkább otthon...

Érdemesebb inkább otthon vajúdni és kb.5 perces fájásokkal menni a kórházba?

Figyelt kérdés
2020. máj. 9. 12:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp. Pláne most ebben a vírusos időszakban , ha nem mehet be veled senki. Sokkal kényelmesebb otthon. Ha nincs gond , nem vérzel ,nem másfél órára van a kórház , bőven ráérsz 5 perces fajasokkal indulni.
2020. máj. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Viszont nem lehetséges, hogy közben váratlanul fellép valami komplikáció amiről nem is tudok? 😕 persze szívesebben vajúdnék itthon a saját környezetemben, bár attól is tartok, hogy a kórházba érve megakasztódik és esetleg visszavet amikor a különböző papírokat meg ilyesmiket kell kitöltögetni.
2020. máj. 9. 12:32
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg az orvosodat, hogy mit gondol erről :)

Ha úgy vagy nyugodt akkor bemehetsz korábban is , de nekem kifejezetten azt mondta hogy amíg lehet maradjak inkább otthon. Utólag teljesen igaza volt

. Vajúdhattam volna éjjel 2től délután 2ig egyedül egy kórházi szobában. Így bementem 2re , azonnal a szülőszobára 3 ujjnyira voltam már nyitva. 17.47re megszületett a babám . Se papírozas , se beöntés , se semmi nem volt , utána töltöttük ki amit ki kell .

2020. máj. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
Nem, a legerdemesebb otthon szulni, a sajat kornyezetedben a sajat ritmusodban :) -bábával termeszetesen.
2020. máj. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Szeretem amikor valaki azt írja szülj otthon. Ez nem mindenkinél opció. Sőt. Nagyon sok embernél nem.

Ha elfolyik a magzatvíz akkor meg be is kell menni, nem jó otthon még várni. Ha fájásokkal indul és amúgy nem érzed rosszul magad, akkor érdemes várni.

2020. máj. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szülés függő. Nekem pl nem volt rendszeres 5 perces. 8-2-5-3 percesek voltak vegyesen. Utólag belegondolva jól tettem hogy otthon vajúdtam az első 9 órát, de akkor már érdemes elindulni amikor sűrűsödik. Lehet hogy azt hiszed még nem vagy a végén, de aztán kiderül hogy már indulni kellene. Én akkor indultam, amikor már 12 fájás körül voltam egy óra alatt. (Előző órákban csak 9 körül volt, aztán hirtelen megugrott a fájások száma).
2020. máj. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%

Nem! Semmi pénzért nem szülnék otthon! Kórházban oda figyeltek rám és a babára is! Nem mellesleg burkot repesztettek, gátat vágtak.

Na mind1. Én akkor mentem kórházban mikor 2-3perces fájásaim voltak.

2020. máj. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Előső szülésnél a magzatvíz folyt el, azért kellett indulni, második szülésnél meg egyből 5 perces fájásokkal indult a buli:) 40 km a kórház, nem mertem otthon maradni.
2020. máj. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nálunk már a vírus előtt is úgy volt, ha nem volt akció még, hazaküldtek. Esetleg le az osztályra aszalódni. De annak semmi értelme.
2020. máj. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
4-es en meg is haltam volna otthon. Méhlepény leválása után nem állt el a vérzés. Hacsak nem a kórház szomszédságába lakik valaki ezt az otthon szülést en nem pártolnám. Nálam se volt előjele ennek. És itt baromira nincsen idő arra, hogy valahogy bekeveredj a kórházba. Lehet hogy ez 100-bol 1. De annak az egynek milyen szar lenne. Illetve a családjának.
2020. máj. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!