Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csaszarmetszeshez orvos...

Csaszarmetszeshez orvos felkeresese a 25. Heten? Lehetseges?

Figyelt kérdés
Csaszarmetszessel szeretnek szulni, a nogyogyaszom viszont egyszer emlitette hogy csak pszichologiai velemenyre hivatkozva lehet. Egyre biztosabb vagyok abban, hogy csaszart szeretnek, ezzel kapcsolatos negativ velemenyeket nem kerek. A 25. Heten van eselyem ilyen papirt szerezni? Vagy hol/hogyan talalok olyan orvost aki keresre elvegzi? Valakinek van ilyen tapasztalata? A nogyogyaszom ajanlott egy szulesznot, de igy nem sok ertelmet latom felkeresni. Egyebkent magan nogyogyasz, eleg sulyos osszegeket hagyok nala, nem tudom ez szamit-e.

2020. máj. 17. 20:38
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
31%

Hat ha pszichológus szakvéleményt ker, akkor fel pszichológust és mondd el neki, hogy ez ügyben keresed, beszélgessetek.

Amúgy van olyan doki akit meg lehet kenni. Egyszerűen keres egy indokot amit a papír elbír és kész. Szerintem a lakóhelyet szerinti kismama Facebook csoportban pl biztos tudnak ilyen dokit ajánlani. De magánklinikán is választható a csaszar.

Egyébként félsz a természetes szüléstől?

2020. máj. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
36%

Félsz a természetes szüléstől. De attól,hogy felvágnak,csomó komplikáció léphet fel császár közben és után attól nem..

Nem félsz az összenővésektől.. Se attól ha valamit véletlen elrontanak, érzéketlen marad egy terület örök életedre..

Nem félsz holott ez egy nagy hasi műtét. Nem tudod milyen mikor 6 vagy 12 óra múlva lábra kell állnod. Míg a természetes úton szült szobatársad fut te alig bírsz lábra állni, milyen az ágyban kényelmes pózt találni,milyen mikor köhögni tüsszenteni kell de félsz mert olyan érzésed van, hogy kiesnek a beleid, és még a pisit is alig bírod tartani..


2 sürgős császáron vagyok túl. Most várom a 3.babánkat aki sajnos ez miatt program császáros lesz.

Soha nem fogom tudni megérteni a hozzád hasonlókat akik 0 igazi fizikális probléma nélkül császárral akarnak szülni. Mert azt hiszik ez a kényelmes, ez az egyszerűbb.

Lefogadom igazából utána se jártál az egésznek, nem vagy tisztában milyen az mikor mindened összenől megcsavarodik a beled..


Bocs ez nem negatív vélemény, pusztán tény és tapasztalat.

2020. máj. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
74%
Ok kettes. Te pedig nem tudod milyen mikor természetes szülés után majdnem elvérzel. Mikor a gátsebed miatt HÓNAPOKKAL szülés után sem tudsz szexelni, mert te vagy a peches akinek szarul gyógyul, amikor a vérveszteség miatt 3 napig nem tudod a gyerekedet csak napi 2x látni, mert folyton elájulsz. Stb. En ezeket mind tudom. Maradjunk annyiban, hogy egyik sem egy leányálom. En hiszek abban, hogy az anyáknak alapból meg kéne adnunk a választási lehetőséget. Van állati komplikáció mentes hüvelyi és csaszar szules is. Barátnőmnek sürgősségi császára volt. Harmadnap már szaladt. Azt mondta abszolút nem volt fájdalmas csak az első nap. Nem vagyunk egyformák. Az lenne egy igazán jó világ ha tényleg mindenki választhatna és kész.
2020. máj. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

1-es: rosszul irtam, pszichiater velemenyere van szukseg. Pszichologussal mar beszeltem aki megerositette hogy azzal teszem a legjobbat ha nem idegeskedem ezen, mert nem tesz jot a babanak. Sokszor kiborulok naponta tobbszor is, ezt nem reszleteznem.

2-es: meg se probaltal a kerdesre valaszolni csak leirtad a sajat frtusztracioid. Tevedsz ha azt hiszed nem neztem utana.Ahogy a 3-as valaszolo is irta, kulfoldi orszagokban valaszthato opciok vannak, erre mashol a nok jogosultak. Egyebkent eleve a szerveink osszekuszalodnak a terhesseg alatt es a gatsebnek is ossze kell forrnia, nem beszelve arrol, hogy a noi nemiszerv erzekenysege is valtozhat nem egy ilyet olvastam.

3-as: koszonom a valaszod, ezek az okok is kozrejatszanak amiket leirtal, de leginkabb az idegi allapotom az ami miatt aggodok es legfokepp a babamert. Sajnos nem tudom befolyasolni a kitoreseim, remalmok sorozata gyotor. A magyar jogszabalyoktol tartok csak, ha gondolod megirom sikerult-e elinteznem. Latom, hogy ez neked is fontos kerdes.

2020. máj. 17. 23:57
 5/45 anonim ***** válasza:
59%

Kedves 2.


Elhiszem, hogy rossz szülésélményed volt.

Ez nem verseny. De hidd el tudnék még mesélni. Én mindkétszer majdnem ott maradtam,ha nincs a császár egész biztosan ma egyikünk se élne.

A császár akkor is életmentő műtét, nem pedig kénye kedve szerint kérhető beavatkozásnak kellene lennie mindig.

Tudom, hogy külföldön kérhető opció.


Ez nem frusztráció Kedves kérdező.

Csak nevetségesnek tartom mikor valaki banális mentális gondokra hivatkozik (ahelyett, hogy azt kezeltetné) helyette bevállal feleslegesen egy nagy hasi műtétet "csak mert fél és rémálmai vannak"

Mellesleg nyugodtan le lehet pontozni,ettől nem leszel keményebb.

Ha nyítsz egy fórumot, akkor tisztában kell lenned azzal is, hogy lesznek akik nem értenek meg, nem bológatnak majd veled együtt, nem fog buksi simit kapni.

2020. máj. 18. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
De, frusztralt vagy.
2020. máj. 18. 06:04
 7/45 anonim ***** válasza:
23%

Nem. Ez a leglevésbé sem frusztráció. Maga a műtétek nem okoztak lelki gondot később. Ellenben az, hogy első lányomat 5 percet láttam majd másik város intenzív osztályára szállították.. Igen.

A tudat, hogy ha nincs az orvosom végig lehet egyikünk se élne. Igen.

Maga a későbbi fizikai szövödmények a műtét után? Igen.

Én tényleg csak a csodának köszönhetem, hogy élek.


Ellenben ajánlom szíves figyelmedbe amennyiben fent vagy fb a császárvonal csoportot ahol szakértőknek teheted fel a kérdésed, segíséget kérhetsz bármiben.

2020. máj. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Nem muszaj kommentelni ha nem tudtok a kerdesre valaszolni. Sajnalok mindenkit akinek rossz szulesi elmenye volt a csaszarral, de ezert habzo szajjal tamadni nevetseges, ne itt dolgozzatok fel. A huvelyi szulosok kozul is sokan rossz elmennyel tavoznak, ne adjisten traumakent elik meg. Itt ugy hivatkoztok a csaszarra mintha orvosok lennetek, az ismeroseim nagy resze surgossegivel szult, es a magyar noknek igen nagy szazaleka oda lyukad ki, pl az inditott szulesek fele kb azzal vegzodik. Nem veletlenul valaszthato mas orszagokban. Kerem aki kommentel probaljon meg nem szemelyeskedni es ahogy irtatok, nem verseny, illetve megvaltozni a velemenyem nem fog. Ertem en hogy kiirjatok magatokbol, az IGEN! frusztraciotokat. Mert aki ezen porog, hogy ki hogy akar szulni es kepes ennyi negativ energiat aldozni ra es ide potyogni, hogy lusta stb igen is frusztralt es agressziv.
2020. máj. 18. 07:43
 9/45 anonim ***** válasza:
37%

🤦‍♀️ Ha FRUSZTÁLNA nyílván NEM VÁLLATAM VOLNA 3.GYERMEKET. Aki csak is kizárólag csm születhet meg majd decemberben.

Ha habzó szájjal verném a tamtamot akkor kapásból leidiótázlak, de ugye nem tettem.. Nem támadlak, próbalom megérteni az álláspontod.

Sajnálom,hogy nem érted meg a beszélgető fórum lényegét.. Mindenkinek joga van elmondani a véleményét ,tapasztalatát még ha az Neked nem tetszik.

Sajnálom,hogy a csökönyösséged nem láttatja veled a segítő szándékom, hogy egy kicsit is jobban beleláss mit szeretnél.

A császárvonalat meg nem viccből ajánlottam. Ott rengeteg választ megkaphatsz az esetleges felmerülő kérdéseidre.

2020. máj. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
82%

Én leszarom, hogy akarsz szülni.


Google-->pszichiáter és a térképen keress egy szimpatikus közeli magánrendelést, a vélemények talán segítenek eldönteni, melyik jobb. Aztán elregéled neki a bajod, és vagy ír papírt, vagy se. Amit az orvosod vagy figyelembe vesz vagy se (nem kötelező, a pszichiáter csak javasol).


De az is jó megoldás, amit fentebb írt valaki, hogy a FB csoportban puhatolózol, hogy tudnak-e orvost javasolni, aki elvállalna. Valszeg az az orvos, aki amúgy csinál kívánságcsászárt, nem fog ellenkezni, mert neki ennêl kényelmesebb nincsen (nem hívják be az éjszaka közepén, lezavarhatja normálmunkaidőben).


Nekem amúgy két császárom volt, a másodikat már én választottam, semmi gondom nem volt, fürgébb voltam,mint a természetesen szült szobatársam.

2020. máj. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!