Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha vmi miatt othon kellene...

Ha vmi miatt othon kellene szűljek csak a férjemmel, akkor a köldökzsínor elvágása hogy működik ill. szülésnél mire kellene figyeljek? A többi lent

Figyelt kérdés

Azert gondoltam erre , mert ha peldaul valami katasztrófa vagy háborús helyzet alakúlna ki a jövõben, és nem lenne lehetõségem kórházba menni , tegyuk fel a mentõk sem járnának már, akkor a szülésnél kb.mire kellene a legjobban odafigyeljek?

Akkor lehet kádas szülésem lenne-jobbik esetben ha lenne rá lehetõség ilyen helyzetben.


Tehát az elsõ szülesnel ha netalán egyedűl- férjemmel kellene megszűlnöm ,kb.mik lennének a teendõk.


Lehet kicsit fúrcsán hangzik ez az egész , de jó lenne tudni , ha netalán tán nem lenne orvosi segítség , akkor legyen kis hozzáértésem.


A baba karacsony-január elején kell majd megszülessen.


Köszönök elõre minden kedves , jóindulatú választ!


2020. máj. 21. 09:50
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Miert van ennyi rosszindulatú magyarországon?!

Nem értem, az embert csak bántani tudjátok, nuincs semmi empátia a másik iránt !

2020. máj. 21. 10:15
 12/26 anonim ***** válasza:
88%
Bocs, de nem direkt sunyiban otthon szüléshez kérsz tippeket? Mert lehet nem sunyiban is, de feltételei vannak, amiket neten megtalálsz vagy megkérdezheted a védőnődet. Nem valószínű, hogy a vírus miatt leáll annyira az egészségügy, hogy egy szülő nőt ne lássanak el. Mentő helyett lehet ám taxival lehet menni vagy megkérni egy barátot, szomszédot. Háború meg, reméljük, csak nem lesz. Akik olyan gyorsan szülnek, hogy végül otthon vagy útközben sikerül, azokat ellátja a mentő, amikor kiért. De ez természetesen semmiképp nem mondható biztonságosnak.
2020. máj. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
90%

Nekem rögtön az ugrott be hogy te full egyedül akarod megszülni a gyereket, hogy senki se tudjon róla (?)

Menj kórházba.

2020. máj. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

15os ne fantáziálj.

Leírtam a miérteket. Nem kellene rossz feltetelezesekbe kezdeni.

De ez alap lenne egy normalis embertõl, h nem egybõl a rosszal kezdjük.

Normalis kerdest irtam ki, senkit sem bantottam , erre fel ide jön mindenki es belémszúr egyet. Gratulálok, es ti még anyák vagytok?!

2020. máj. 21. 10:24
 15/26 A kérdező kommentje:
14es -te csak ne beszélj a sunyiságról itt , ezutan elsem olvasom a valaszod, értelmetlen.
2020. máj. 21. 10:25
 16/26 anonim ***** válasza:
93%

A stílusod az förtelem.

Kérdésre válasz: ha háború lesz, akkor keress egy bábát, akivel szülhetsz, mert a férjed nem biztos, hogy alkalmas erre.

2020. máj. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező te beszélsz itt stílusról? A kapa felszántja a közeli földeket, ami kibukik a szádon minden mondatodnál. Meg te beszelesz értelmes emberről? Értelmes ember nem gondolkodik ilyenen, vagy ha igen, akkor legalább arra veszi a fáradtságot, hogy youtubon rakeressen több nyelven 🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️
2020. máj. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező nem lesz olyan válság helyzet, hogy ne legyen kórház, ahova bemehetsz szülni, vagy ne jöjjön ki a mentő. Nekem is az a véleményem, hogy sutyiban otthon akarsz szülni, vagy mert nem akarsz kórházi körülményeket, vagy ahol szülnél, a jelenlegi helyzetben nem lehet benn az apuka, és emiatt nem preferálod. Szakmabeli vagyok, de nem fogok instrukciókat adni, mert nem sodrok veszélybe egy ártatlan életet. A hozzá nem értés miatt az a baba veszélyben lenne. Semmi biztosíték nincs rá, hogy szülés közben nem lép fel valami komplikáció. Ne játssz a gyereked életével!
2020. máj. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
94%
Már ne is haragudj, de az írásod alapján tényleg az jön le hogy otthon egyedül akarod megszülni a gyereket, és arra gyűjtesz információt. Még ha valaki le is írja itt neked hol kell a köldökzsinórt elvágni vagy hogy mire kell odafigyelni akkor sem tudsz felkészülni arra az esetre ha esetleg valami baj történik szülés közben, vagy nem távozik egyben a lepény bent marad egy darabja és még számos dolgot lehetne felsorolni. Ott maradhatsz te is és a baba is. Egyébként nagyjából Zéró esélyt látok arra hogy akármilyen oknál fogva is leálljon annyira az egészségügy hogy ne tudjanak fogadni egy vajúdó nőt.
2020. máj. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
87%
Miert nem az orvosod/vedonodet kerdezed errol? Mibol gondolod, hogy itt hozzaertoktol kapsz valaszt? Es miert akarsz otthon szulni? En is december vegere varom a babam, de valahogy eszembe se jutott hasonlo kerdes. Viszont megnyugtatlak, kb 0% az esely az altalad leirt helyzetre. Korona meg ha netan fenn is fog allni, attol lesz mento, korhazi ellatas. Most is szulnek/szultek a nok, sot, legtobb helyen meg apas szules is megengedett volt. Legalabbis az en ismerettsegi koromben mindenkinek beengedtek a ferjet. Nem kell aggodni!
2020. máj. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!