Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Leteznek olyan nők, akik...

Leteznek olyan nők, akik annyira természetes szülés maniasak, hogy a baba egészsége sem fontosabb?

Figyelt kérdés
A kérdést egy beszélgetés ihlette az egyik barátnőmmel.
2020. máj. 24. 14:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs..

De ha veszélyben a magzat, akkor sem érdekli az orvosokat hogy az anya mit akar.

Otthonszülésnél is emiatt van ott szakember.. és a meghatározott távolság

2020. máj. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
Pár gyerek belehalt már ebbe, meg nő is, nyugati országokban, nem csak ott, ahol nincs más opciójuk
2020. máj. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Nyilván léteznek. Vannak, akik pl akkor is bevállalják az otthon szülést, amikor nagyon nem kellene.

Az sem véletlen, hogy miért nehéz manapság olyan orvost találni, aki vállalná a faros szülést.

Geréb Ágnest sem véletlenül üldözik...

2020. máj. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos léteznek. Persze szerintem nem konkrétan a gyerek egészségére vagy életére akarnak negatívan hatni, csak egyszerűen nem hiszik el, hogy a természetes szülés rosszul sülhet el. Hiszen az ő testük TUD szülni és a gyerek TUD születni. Ami nyilván nagy baromság, mert régen 25% volt a szülés közbeni halálozás (anya vagy magzat). Szoval szerintem ez egy agymosott állapot, aki minden áron ragaszkodik hozzá. Én természetesen szültem de semmi extrát nem érzek ezzel kapcsolatban. Császár vagy természetes mindegy. Kint legyen és egészséges legyen és én is éljem túl, hogy fel tudjam nevelni.
2020. máj. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Van, persze. Ha nem lenne, nem létezne magzatforgatás pl.
2020. máj. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem minden áron, de igen, természetes szülés párti vagyok. Engem nem érdekel, ki hogy szül, engem az érdekel én, hogy szülök. És igenis jogom van a szabad szülési pózhoz, a gátvédelemhez, az irántam tanúsított türelemhez. Még orvostanhallgató koromban hányszor hallottam azt a dokitól, hogy " na adjuk azt az oxyt, siessünk, mert holnap reggel 9-re ki vagyok írva műtétre" stb, már akkor kiábrándított. Én elhiszem, hogy valakinek tök mindegy, hogy szül, nekem viszont baromi fontos, hogy hagyjanak békén, amíg nincs baj. Itthon be van kódolva az emberek fejébe, hogy szülni veszélyes, jó, ha van 1000+1 beavatkozás, mert az a biztonságot szolgálja. Na ehhez képest nézzétek meg pl.a holland vagy angol statisztikákat, ahol ambuláns meg hàborítatlanul szülés van, ám sokkal kisebb anyai halandósággal, mint itthon... A számoknak kell hinni, nem a szomszédasszonynak.
2020. máj. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja 6-os de az se normális ahol hagyjak 3-4 napig szenvedni a nőket. Köszi en vajúdtam 33 órát. Legközelebb olyan orvost keresek, aki beleegyezik abba, ha 12 óra alatt nincs meg a gyerek, kiszedi. De persze akinek ez a vágya, hogy 33 órákat Vajúdjon, hajrá, én meg nem akadályoznám benne. Igaz az én gyerekem a PIC-en kötött ki a nagy természetes szülés kultusz miatt. A szobatársaim közül kettő szinten. Az egyiket meg így is császározni kellett. Aranykozeput. Persze mi voltunk a 100-bol az 1 nem? Hat leszarom. Ha megcsászároznak értelmes időben nem kellett volna nézegetnem a gyerekemet inkubátorban meg legzestamogato gépen meg csövekkel a testében. És a szobatársaimnak se! Nincs baj a természetes szüléssel se, de nem minden áron.
2020. máj. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Vagyok

6-7 vegyesen értek egyet


Nem mindenáron..


Viszont amikor bementem tolófájásokkal és oxira akartak kötni...(wtf?)

Vagy akkor metszünk egy kis gátat...

Mert nagyobb a gyerek mint az elsô volt...

Nem hagytam..

Igaz lett egy akkorka repedésem amit varrni sem kellett végül

2020. máj. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szülés egy természetes folyamat, alapesetben az anya teste és a gyerek is teszi a dolgát. Ha nem, annak oka van, azt észre kell venni és segíteni rajta, ha kell császárral. Arra gondolok, hogy ha egy baba nem fordul be, lehet, hogy azért teszi, mert rá van tekeredve a köldökzsinór vagy bármi más okból, de van valami oka. Ha nem indul el, szintén. Szerencsések vagyunk, hogy ott tart az orvostudomány, hogy ennyi eszköz áll rendelkezésre, hogy ezeket az akadályokat elhárítsuk. Nem pedig hisztizni kellene, hogy jajj, háborítatlan szülés. Mert lehet, hogy háborítatlanul jól ottmaradna mindkettő, aztán azzal megkapná az életre szóló szülésélményt.
2020. máj. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az oxi és a gátmetszés valóban barbár szokás. Erről leszokhatnanak, hogy csak végső esetben használják. En pl csak a kitolásnál kaptam oxit mert valamiert leálltak akkor a fájások (az okosak azt mondanák a hanyatt kitolás miatt, addig mászkáltam, biztos igazuk van de mindegy, mert a kitolás a legtöbb helyen fekve van még mindig). Gatmetszesem volt, de csak azért mert a gyerek nagy volt (37-és fej) és meg a kezet is az arca melle téve érkezett, köldökzsinór a nyakán. Nem csoda hogy nehezen született meg... Szóval igen. Egyáltalán nem támogatom a császár csak ha a halálán van az anya vagy magzat hozzáállást. A feleslegesen sok szenvedéssel járó természetes szülés egyszerűen nem éri meg. Főleg ha következményei is vannak...
2020. máj. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!