Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik ha véletlen...

Mi történik ha véletlen otthon születik a baba?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy van akinél nagyon gyorsan lezajlik a szülés. Mi kb egy órányira lakunk a kórháztól, és ha elfolyt a magzatvíz nem tudom kiér e a mentő. Vajúdva nem hiszem hogy fogok tudni vezetni, páromnak meg nincs jogsija. Mit javasoltok? Mi lesz ha nem ér ki a mentő és otthon kell szülnöm?
2020. máj. 27. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Akkor megszülöd otthon. A mentő meg bevisz mmindkettőtöket, ha odaért.
2020. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Menni fog segítség nélkül?
2020. máj. 27. 10:35
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Első szülés nagyon ritka, hogy olyan gyorsan lazajlik. De azért nem art ha megkértek valakit, közel lakó rokont, esetleg szomszédot akivel jóban vagytok, hogy ha olyan helyzet van vigyen be.


Valószínűtlennek tartom hogy egy első baba otthon szülessen meg így, a magzatviz elfolyasa után se.

2020. máj. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Annyira hirtelen csak nem születik, hogy az első fájások érzèsekor ne érjen be veled a mentő, ha rögtön hívod.

De egyébként a szülések 90%-ánál semmi komplikáció nem történik; ha nem egy természetes folyamat lenne, akkor kihalt volna már az emberiség.

Úgyhogy ne aggódj:) max ha megszületik, akkor ja, kettőtökkel megy be a mentő, volt is ilyen eset a környezetemben:)

2020. máj. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Van taxi is. Felveszel egy felnőtt bugyipelenkát és mehettek is. De nem megy a szülés olyan gyorsan. Vízelfolyás után nekem 9 óra volt. Egyébként a magzatvíz elfolyással induló szülés a ritkább.
2020. máj. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem hinném, hogy az első szülés olyan gyorsan lezajlana, pikk-pakk, de én a helyetekben megpróbálnék beszélni valamelyik szomszéddal, akivel jóban vagytok vagy közelben élő rokonnal, ha van, hogy ha esetleg ilyen helyzet adódna, bevinne-e a kórházba téged. :)
2020. máj. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez egy tök jó cikk, részletesen le van benne írva, mit kell ilyenkor csinálni, de első szülésnél nem kell ettől annyira félni.

2020. máj. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
33 óra alatt szültem meg az első fájástól. Barátnőm 10, nővérem 6. Első gyerekek. Így a 6-12 óra a legvalószínűbb. Beértek, ne aggódj. 2-3. gyerekek szoktak rapid módon jönni.
2020. máj. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Nem kell megvárni, hogy elmenjen a magzatvíz. A szülés általában összehúzódásokkal kezdődik. Ritka, hogy csak úgy a semmiből elöntsön a magzatvíz.

A terhesség végén rendszeresen kell járni nst vagy ctg vizsgálatra. Ilyenkor mérlegeltek az orvossal, hogy otthon vagy a kórházban várd tovább a szülés megindulását.

Ha mégis otthon zajlana le a szülés, a mentôs diszpécser irányítja majd a férjedet.

2020. máj. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Hát akkor én kivétel vagyok. Első baba. 00:10-kor elfolyt a magzatviz, utána pikk-pakk jöttek a fajasok. 03:55-kor már a kezemben volt a lányom.

Engem amúgy apukám vitt be, fel órás volt az út.

2020. máj. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!