Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez a félelem el fog múlni, ha...

Ez a félelem el fog múlni, ha megszületik a baba?

Figyelt kérdés
Csütön már 39 hetes leszek, de eléggé félek a szüléstől és az anyaságtól. Első babát várom és nem érzem azt hogy elég felkészült lennék rá. Félek, hogy szülés után nem fogom azt a boldogságot, kötődést érezni, hogy igen ő az én gyerekem. Tapasztalatlannak érzem magam, hogy mit hogy kellene csinálni majd. Az is a baj, hogy eléggé visszafogott, csendes típus vagyok és tudom, hogy határozottak, magabiztosnak kell lenni. Jönni fog minden magától? Mindenkiből lehet jó anya?
2020. jún. 2. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is rögtön, de idővel jönni fog. Ha nem lesz azonnal mindent elsöprő szeretet az is normális lesz. Ma már sok könyv, tanulmány szól erről hogy van akinek idő kell de ettől még nem rossz anya. Egy percig ne hibaztasd magad ha nem lesz rögtön felhőtlen boldogság. Megjegyzem sosem lesz teljesen felhőtlen, mivel mindig van valami nehézség főleg ahogy majd nő.
2020. jún. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bárkiből lehet jó anya, de nem biztos hogy lesz is.

Van akinél nem jön egyből a szerelem, van akinél sosem.

Megéri határozottabbnak lenni, hiszen a gyerek sokáig nem tud kiállni magáért

2020. jún. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rengetegen nem érzik azt a boldogságot szülés előtt, hisz a szülés közeledtével egyre csak erősödik a leendő anyában a tudat, hogy ő anya lesz és hatalmas felelősséggel jár ez.

Amikor kézbe veszed a gyermeked, meglátod majd, minden kételyed elillan majd :)

Bárkiből lehet jó anya, pusztán törekedni kell rá


Kívánok sok sikert a gyermekedhez, vigyázz rá! :)

2020. jún. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem már az, hogy ezt ilyen tudatosan átgondoltad és meg tudod fogalmazni, mutatja, hogy jó anya leszel :))
2020. jún. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szülés után elmultak, a félelmeid?
2022. febr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!