Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléstől való félelem -...

Szüléstől való félelem - legyőzhető?

Figyelt kérdés
26 hetes terhes vagyok, nagyjabol minden ejszaka gyomorgorccsel forgolodok az agyban mert nem tudom feldolgozni a szules gondolatat. Sokat sirok, rettegek tole ha napkozben eszembe jut, csak erre tudok gondolni. Emberfeletti fajdalomrol es komplokaciokrol/szakadasokrol/beverzesekrol lehet olvasni. Most mar fel kene keresnem a valasztott szulesznom de keptelen vagyok ra. El szeretnek menni egy szakemberhez aki segit es beszelhetek errol, kulonben ugy erzem megfogok orulni a szules napjaig. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? A kioktato jellegu valaszokat figyelmen kivul fogom hagyni amennyiben arra utalnak, hogy nem leszek/vagyok jo anya vagy nem varom a gyerekem megszuleteset, mert szo sincs errol. Nagyon varom, es a terhessegem se megterhelo, maga a szules gondolata elviselhetetlen a szamomra. Jart valaki ilyen problemaval pszichologusnal, ha igen mi tortent?

2020. máj. 9. 07:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Én az elsővel egyáltalán nem féltem.A másodikkal már igen,mert tudtam mi vár rám.Császár lett a vége(nem miattam),én nem akartam volna soha császárt,de kellemes csalódás volt! :))Van olyan nőgyógyász,aki megcsászároz ha kéred!Igaz nagyon fáj utána,de mégsem annyira mint a szülés.
2020. máj. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Szia! Eloszor is, hagyd abba a neten meg mindenfele helyen valo olvasgatast a szulessel kapcsolatban!!! Komplikacio mindig lephet fel, akkor is, ha csak tuvel megszurod az ujjad - begennyesedhet, a genny bekerulhet a veraramba, vermergezesben meg is hallhatsz....de ugye hányszor tortenik ilyesmi??

A szulessel is igy van ez - az esetek nagy százalékában nincs komplikáció, minden jól megy...es igen, fáj, de nem emberfelett fájdalom...senki sem halt bele meg a fajdalomba, minden anya elmondja, hogy abszolut kibirhato, ha nem, adnak fajdalomcsillapitast, szoval van rá megoldás.


Ha ilyen merteku szorongás van benned, akkor mindenkepp beszelj pszichologussal, szerintem o tud majd neked igazan segiteni.


Ezen kivul vannak ilyen hipnoterapias szulesfelkeszitok is, nagyon jó tapasztalattal vannak rola az anyukák. Felkeszit, hogy ugy programozd be az agyad, hogy minden jo lesz, hogy ugy tudd megelni a fajdalmat, hogy az egy hullam, ami kozelebb visz a babádhoz, nagyon erdekes...de szerintem ha ennyire szorongsz, akkor azt eloszor pszichologussal kell oldani.

2020. máj. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Én is féltem. Nekem az volt a stratégiám, hogy mindig csak a következő feladatra koncentráltam. Nem gondoltam a szülésre, nem beszéltem róla.
2020. máj. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem féltem. Tudtam, hogy fájdalmas lesz és tudtam, hogy lehetnek komplikációk. De azt is tudtam, hogy a nők 99%-a túléli a szülést, rengetegen vállalnak utána második, többedik terhességet és igen ritka a sulyos komplikáció. Így is lett. Túléltem. Nem volt elviselhetetlen fájdalom -van ennél milliószor rosszabb is,azóta tapasztaltam - és nem volt semmi komplikáció.
2020. máj. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Elso: orulok hogy irtal mert mindket tipusu szulest atelted. Az en masik felelmem az, hogy alul megvaltoznak nagyon a dolgok, fajdalomra is gondolok nyilvan. Abba belegondolni, hogy onnet kijon a baba orjito es feldolgozhatatlan :( az meg hogy reped, szakad... Hat bevallom mar a gondolatatol is rosszul vagyok :( A masik problemam, hogy nemreg 3 ismerosom is szult, mindharom esetben surgossegi csaszar lett a vege. Hiaba szerettek volna normalis modon vilagra hozni, nem tagultak elegge. Mindharom inditott volt. Egyre inkabb azaz erzesem hogy minden amit inditanak igy vegzodik, nem zarkozik fel a szervezet elegge a valtozasokhoz. Persze ez csak az en gondolatmenetem! Nem vagyok orvos. Az egesz muvelet szamomra rendkivul brutalis... Lehet az is a baj hogy 30 felett voltak, en is afelett vagyok mar. Elszomorit, hogy eddig elveztem a terhesseget, de mar inkabb csak felelmet erzek ahogy kozeledik a nap, szeretnek keszulni az utana kovetkezo idoszakra de csak ez jar fejemben.
2020. máj. 9. 09:25
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ijesztgesselek: én császár után majdnem belehaltam a komplikációkba, két hetet az intenzíven voltam utána. A vékony, alacsony barátnőm meg 2x szült 60 centis 4 kilós gyerekeket fájdalomcsillapítás nélkül, és szerinte nem is volt gáz és még harmadikat is szeretne. Kb. ennyire lehet tudni, milyen lapot húzol. És én is vállaltam másodikat, ott semmi probléma nem volt.

El kell fogadnod, hogy nem rajtad múlik, így felesleges stresszelni magad, mert nem leszel vele előrébb.

2020. máj. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele hány milliárd nő kibírta már az életben, az ókorban, középkorban is megszültek és akkor korántsem volt ilyen egészségügyi ellátás. Én sajnos elvesztettem a babámat, vetélésem volt a 10. héten, szóval én nagyon szívesen cserélnék veled, csak szülhessek egy egészséges, ép kisbabát! Úgyhogy fel a fejjel! Ki fogod bírni, csak pozitívan! És éld meg jól ezt az időszakot, utólag sajnálni fogod, hogy félelemmel telt ez a szakasz. Így is úgyis meg fog történni a szülés ha félsz, ha nem akkor is, azt gondolom kár ilyesmire energiát pazarolni. Boldog babavárást kívánok neked és könnyű szülést!
2020. máj. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem indított szülésem volt oxival és minden remekül alakult. 3 óra alatt megszületett a kisfiam hüvelyi úton és ezt a pár órát tényleg ki lehet bírni, pedig fájt, mint a fene. Gátmetszésem is volt, de annak az érzéstelenítése olyan volt, mint a fogorvosnál, mást nem is éreztem.


Van egy barátnőm, akinek elfolyt otthon a magzatvize, még lezuhanyozott, hajat mosott, bepakolta a maradék motyót, közben kicsit sajgott a hasa. Utána felébresztette a párját és bementek a kórházba. Kérdeztem, hogy mikor érezte azokat a durva fájásokat és erre azt mondta pironkodva, hogy "szerintem nekem olyan nem volt". Pillanatok alatt megszületett szintén hüvelyi úton a babája.


Az alvázi változásokról csak annyit mondanék, hogy én még feszesebb lettem, mint előtte voltam. Annyira szépen regenerálódtam, hogy a nem saját nőgyógyászom észre sem vette, hogy szültem már. A gátsebemet sem találta meg rögtön.

2020. máj. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, repülô fent, gyerek bent még nem maradt. :) 26 héttel ezelôtt jó ötletnek tartottad, hogy szülj egy gyereket. Akkor is tudtad, hogy valahogy ki kell majd jönnir a babábak, nem?
2020. máj. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem mindket verzioban volt reszem es meggyozodesem hogy a sikeres huvelyi szules egyik (termeszetesen vannak orvosi es testi akadalyozo tenyezok) fontos alkotoeleme hogy a kismama mennyire engedi hogy megtortenjenek vele a dolgok, mennyire fogadja el hogy az a gyerek a huvelyen fog kijonni, az fajni fog, esetleg szakadni, vagni majd stb, szoval erted.

A csaszar hatranyai hogy a baba nem megy vegig a szulocsatornan, nem termelodnek azok a hormonok amik ilyenkor szoktak, sokaknal utana a tejtermeles beindulasa is maskepp alakul,sokaknal maskepp alakul a kotodes, hisz nem mentetek vegig egyutt ezen a nehezsegen, allitolag a csaszaros babak kenyelmesebbek hiszen nem kuzdottek meg a vilagrajovetellel stb (van aki tapasztalja ezeket, van aki nem).


De egy meg fontosabb tenyezore ravilagitanek amire te talan nem gondolsz, ezzel a rengeteg gatlassal, stresszel teljesen foloslegesen terheled a babadat odabent.Mert ez elkerulheto lenne.


Sajnos az en 2. babam kb a 27.hettol rengeteg stresszt kapott, a ferjem elhagyott, egyedul menedzseltem 2 gyereket es egyedul szultem ot, nagyon erzekeny gyerek lett, meggyozodesem hogy ha nem valunk (egyaltalan ha nem derul ki h baj van a hazassagomal akkor egy boldog terhesseg vegen egy joval kiegyensulyozottabb gyereket szultem volna).


Ez a stresszforras esetedben egy belsoleg generalt feszultseg ami MOST megszuntetheto es nem kell meg honapokig cipelned. Keresel egy orvost akinek elmondod h keptelen vagy huvelyi uton megszulni az aggodalmaid miatt es nem vagy benne biztos h errol barki le tud beszelni, viszont megsporolnal tobb heti gorcsolest ha segitene ebben, elmondja mi az ara es lepaktaltok.


Amint tudod h x napon majd bemesz, kapsz egy gerincerzestelenitest, kiveszik, osszevarrnak es vege, szerintem ez a rengeteg stressz mar most lemenne a valladrol.


Ugyanezt megprobalhatod feldolgozni pszichologussal v akinek ez a szakterulete, az viszont hosszabb folyamat.


Te dontesz.


Szerintem sok termeszetes szules azert vegzodik csaszarral mert belul van egy belso gat a fajdalomtol, a felelmektol ami megakasztja a szules folyamatat aztan kifutnak az idobol. Nem vagyok orvos de boritekolom hogy nalad is ez lenne ha jelen lelkiallapotban erne a szules es akkor ugyanoda lyukadsz ki csak elotte szenvedtetnek egy kicsit meg.


Baratnom akart gyereket, de szulni nem. Mindketszer adott idopontban besetalt, csaszar, varrtak, 3 nap mulva hazament, jo anya lett.


Mindezeket ugy irtam le h mind a csaszarbol mind a termeszetes szulesbol uannyi ido alatt epultem fel, az egyik utana fajt jobban, a masik kozben es en a termeszetes szulest tartom a legnagyobb elmenynek az eletemben, de en azt nagyon nagyon akartam belul (plane h az elso farossag miatt csaszar volt).


Jah es odalent minden ugyanolyan, semmit nem befolyasol a szules modja, emiatt ne aggodj.

2020. máj. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!