Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi idő után múlik el a...

Mennyi idő után múlik el a duzzanat, ha szülés során gátmetszést csinálnak? Mivel lehet lelohasztani?

Figyelt kérdés
Sajnos elég nagy duzzanatom van, kedden szültem reggel, most kezdtem el levendula cseppeket használni a fürdővízbe. Reggel este alkalmazni fogom. Hány nap múlva várhatok javulást? Valamint még kijött az aranyerem is. Ezt is kezelem, aranyér kenőccsel. Mikor fog javulni? Normális, hogy azóta olyan, mintha menstruálnék, csak több vért vesztek? Mennyi ideig fogok vérezni? Tudom, megkérdezhetném az orvosomat, de sajnos én külföldön élek, és itt elég szar az ellátás, mondja a doki, hogy pár nap, és jobb lesz, csak tapasztalatokra lennék kíváncsi. Köszönöm a válaszokat.
2010. júl. 30. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Gratulálok a kicsihez! :) Pár nap múlva enyhül a duzzanat, napról-napra javul majd egy kicsit, de azért húzódni, fájni fog még néhány hétig a gátseb. Körömvirág krém is nagyon jó rá. Aranyerem nem volt, ehhez nem tudok hozzászólni. A vérzés nekem azt hiszem 8-9 napig tartott, teljesen normális, hogy erősebb, mint mensikor. Kitartás! Sok boldogságot Nektek!
2010. júl. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Persze, a vérzés természetes, akár több hétig is eltarthat. Most tisztul ki a méhed.

A többihez sajnos nem tudok hozzászólni, de mihamarabbi gyógyulást kívánok!

Jó babázást!

2010. júl. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a megnyugtató választ, a körömvirágot már hallottam aranyérre is. Majd utána nézek, biztos itt is lehet kapni. Van itt a közelben egy gyógynövényes, elszalasztom holnap a páromat:D

Ja és köszi a gratulációt, a babámért megéri ezeket kibírni:D

2010. júl. 30. 22:30
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia, gratulálok a picihez:)

Az én fiam 4 hónapos.Szülés után nekem elég sokáig megvolt a duzzanat, de tényleg igaz, napról napra jobb lett. Nekem inkább a varratok húzódtak baromira, én is körömvirágkrémmel kentem, és naponta többször tusoltam.

A duzzanat miatt pedig valahogy olyan érzés volt az egész, mintha feljebb csúszott volna a fenekemen a luk:)Fura volt.

Aranyerem nem volt.

A vérzés nekem nagyon elhúzódott, kb 5 hétig véreztem még szülés után. A végén már csak maszatolva, de azért a betétet addig kellett használnom.

2010. júl. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

22:32-es:

Vicces, de én is úgy érzem, hogy feljebb csúszott a fenekemen a lyuk.

A vérzés zavar a legkevésbbé, végül is, 8 hónapig megúsztam:D Most pótolok:D Csak főként a duzzanat zavar, nem tudok ülni, nyom. Érdekes, hogy az aranyér nem gátol a napi nagy dologba. Szerencse. Csak nem érzem, hogy javulna, és ezért el vagyok keseredve, de most kezdek bizakodni.:D Köszi a gratulációkat:D

2010. júl. 30. 22:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Remélem csak én értettem félre,de jó ha tudod,hogy 6 hétig nem szabad fürdeni,csak tusolni!

Nagyon nyitva vagy még,ezért sokkal könnyebben elkaphatsz bármilyen fertőzést!


Egyébként gratulálok a kicsihez!Sok boldogságot Nektek! :)

2010. júl. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam irni amit az utolsó válaszoló irt,hogy nem szabad fürdeni!Zuhanyozni kell a szülés után 6 hétig.Nekem az aloe vera spray segített ,azzal fújkáltam magam naponta többször is,1-2 nap alatt már érezni lehetett a hatását.Egyébként nekem 2 hétig volt vérzésem,és kb addig is tartott a fájdalom a gátseb környékén.Utánna is érzékeny volt még kicsit,de nem fájt már annyira.
2010. júl. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem ezek segítettek:

Aloe vera spray, minden pisilés után lezuhanyoztam magamat alul, és csak óvatosan törölgettem szárazra. Lukas párnán ültem. Nem tudom feléd lehet-e olyat kapni, esetleg úszógumit ajánlanám helyette.

Esténként, vagy ha nyugiban egyedül vagy otthon, törölköző az ágyra, és szellőztesd magadat. A seb legjobban a levegőn gyógyul, mert ugye még vérzel is, akkor dunsztban van. A vérzés nekem kb. 1,5-2 hét alatt múlt el teljesen.

Az aranyérhez meg részvétem. Sok szilvalekvárt, joghurtot, friss gyümölcsöt egyél, és ha nem kemény a székleted, meg kened is, akkor helyre fog jönni hamar.

2010. júl. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Angliában élek, és a midwife (helyes fordításban szülésznő) aki itt tulajdonképpen védőnő szerepet tölt be, azt mondta, hogy reggel-este fürödjek, és tegyek bele 1-2 cseppet a levendulából. Akkor most mit csináljak? De jó basszus, most már azt se tudom, hogy mivel gyógyítsam magam:( Egyébként tegnap este használtam először az illó olajat, és ma már érezhetően jobban vagyok. Akkor most az segített?

Köszi az információkat. Majd megírom, ha jobban vagyok, hogy segített e.

2010. júl. 31. 10:40
 10/10 anonim ***** válasza:
6 hétig tilos fürdeni.a vérzés miatt is,meg azért is mert még nyitva vagy.a vérzés nekem 6 hétig tartott.az első 1 hétben véreztem nagyon,aztán már inkább cska barnás volt.az aranyerem sajna kijött szülés közben,és sajna azóta sem múlt el.még kint van egy kicsit,és szokott is fájni.pedig már használtam rá kúpot,meg krémet is.május 17.-én szültem.tehát nekem nem igazán akar elmúlni.gratulálok a picihez.
2010. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!