Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor, mennyi idő után és...

Mikor, mennyi idő után és kinek engednétek hogy meglátogasson szülés után?

Figyelt kérdés
A kórházba is mehetnek rokonok vagy csak otthonra? Vagy inkább ti vinnétek a picit? Hagytatok/hagynátok magatoknak időt hogy kicsit összeszedjétek magatokat és összeszokjon az új család az új helyzetben? Mennyi időt? Megvolt hogy ki mikor és mennyi időt jöhet látogatóba? Hogy kommunikáltátok ezt a családjaitokkal? Nem volt belőle sértődés?
2020. jún. 10. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
A körházba is bejöhettek. Amikor hazamentem anyám és anyásom felváltva volt nálunk segíteni. A többi rokon, ismerős megbeszélés szerint.
2020. jún. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Kórházba senki nem jöhetett, fáradt voltam, megértették. Itthonra a legszűkebb család (szülők, testvérek) jöhetett első naptól. Tágabb család 4 héttel később, ebből viszont sértődés lett. Pénteken jöttünk haza, szombat reggel anya elszólta magát véletlen, hogy unokatestvéremmel jönnek át délután (kérdés nélkül), én pedig mondtam neki, hogy erről szó sem lehet.
2020. jún. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
A kórházba első két nap bejöttek, aznap reggel szültem, semmit nem aludtam előtte, a babát alig tudtam megnyugtatni, első baba, azt sem tudtam mit csináljak... második nap másfél órát vártak rám, mert szopizott+komfortszopizott a csöppem. Utána mondtam hogy többet ne jöjjenek be mert ez nekem csak teher. Férjem hazahozott, még ki se vettem a babát a hordozóból, anyós már bejött. Lefektettem, ment mosni a kezét, hogy ő megfogja... Másnap lejött anyám meg nagynéném, még jó, mert azóta a vírus miatt most hétvégén látták először. Utána jöttek a férjem keresztszülei... A végén már a férjem is ki volt akadva, amikor meglátta a védőnő kocsiját, amikor jött haza a boltból, rendesen felidegesedett, hogy ki van már itt megint (nem tudta hogy a védőnő), mert látta, hogy 1. mozogni alig tudok 2. a baba egész nap a mellemen lóg 3. nem alszom semmit... hát, nem volt így kellemes vendégeket fogadni, meg melltartót felvenni a vérző bimbóimra... Utána a vírus miatt nem jöhetett senki, anyós megsértődött, anyám meg nem is mert volna lejönni. Most kezdjük feloldani a karantént, 3 hónapos, mostmár meg is foghatják. Őszintén, nem volt olyan rossz, hogy az első hónapokat így hármasban töltöttük (férjem homeofficeban), sok kéretlen negyven évvel ezelőtti tanács került így el.
2020. jún. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Kórházba anyám jött és a barátnőm. Apuka lelépett még a terhesség alatt, apámmal 20 éve nem tartottam a kapcsolatot. Nagyszüleim idősek voltak már, nem tudtak önállóan közlekedni. Hozzájuk én mentem el a babával másnap, hogy haza engedték a kórházból.
2020. jún. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

Szeretettel vártam őket már a kórházban is. Párom ott is aludt velünk, első nap édesanyám jött, második nap ő anyukája. Majd ahogy tudtak

Az ő testvérei, én mamám stb. Nem segíteni jöttek, babát nézni. Alig vártam, hogy lássák, hülye lettem volna játszani az eszem. Ettől a szokjon össze a család dumatol meg hányingerem van.. Ha jönnek látogatók nem lehet, vagy mi? Pont az az igazi osszeszokas, hogy babával is mennie kell mindennek. Természetes úton szültem, fájt az ülés,fáradt voktam de vidám és boldog is. Szeretettel fogadtam a szeretteinket. Mondjuk mi azóta is, anyukám szinte minden nap van a kicsivel mert minimum arra sétálunk, párom anyukája is vagy jön, vagy mi megyünk heti egyszer legalább. Mi szeretjük egymást és örülünk, hogy a mamák így szeretik a csöppséget :)

2020. jún. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Engem biztosan le fogtok pontozni.


Hozzam a korhazba barki johetett, bar az elso delelott nem. Felkelni se birtam annyira szedultem.


Haza viszont, megkertem mindenkit, hogy az elso 2hetet hagyjak nekunk.

Meg anyukamekat is.

Sogoromek angliaba laknak, hazajottek 2hettel elotte, korhazba voltak nalunk, de amikor hazamentunk az ures lakast szerettem volna. Elso baba kellett ido, hogy belerazodjunk.

Anyukam kb 1hettel szules utan jott fel par orara. Boldogultam a ferjemmel.

Aposomek persze megsertodtek.

A korhazba nem volt idejuk bejonni mert epp utazgattak haverokhoz.

En meg kikotottem, hogy 2het utan jojjenek.

Azota nem is emlekeznek ra, de most varom a masodikat. Most igy igy fogom csinalni.


Ismerosok tavoli rokonok 4het utan jottek ha jol emlekszem, de lehet kicsit elobb

2020. jún. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A kórházba bejöttek megnézni az unokát. Utána 3-4 hétig kértünk mindenkit, hogy ne jöjjön. Nekünk így volt jó
2020. jún. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Én még csak most fogok szülni, szóval a vírus miatti látogatási tilalom megment a kórházi látogatásoktól, de egyébként is kikötöttem, már amikor bejelentettük a várandósságom, hogy az első két hétben nem akarok embert látni a férjemen és a babán kívül (védőnő, orvos természetesen kivétel). Anyámnak azóta is mondogatnom kell, hogy max 2 héttel szülés után jöjjön, de inkább egy hónappal utána. Ő külföldről jön, nem tud csak 1-1 órára átugrani, és egyébként is anyám az az ember, aki már 10 másodperc alatt fel tud idegesíteni, erre a legkevésbé sincs szükségem egy ilyen új és ijesztő élethelyzetben. Egy potenciálisan síró és nehéz baba mellett. Anyósom, testvérem, akik városon belül vannak, jöhetnek 1-2 órára megnézni, de nagy vendégszeretetet ne várjanak. Amíg a férjem itt lesz szabadságon, addig inkább egymásra akarok koncentrálni. Nekem nincs sem lelkierőm, sem türelmem vendégeket körbeugrálni, miközben itt lesz egy újszülött, akivel fogalmam sincs még, hogy fogok megbirkózni, első gyerek, azt se tudom, hogy kell életben tartani, majd biztos ott fogok pattogni kávét és sütit körbekínálgatva az embereknek. Hát hogyne, előbb szokjunk össze szépen, tanuljuk meg az alapokat, és akkor utána már jöhetnek mások is.

Tágabb család, ismerősök, barátok 1-2 hónapos korától láthatja majd. Az oltások miatt, elsősorban. Addigra már bízom benne, hogy nem lesz annyira idegen és ijesztő a helyzet, szóval talán lesz kapacitásom velük is foglalkozni (ha vendégek jönnek hozzánk, akkor nálam az az alap, hogy a lakás csillogóan tiszta, illatos, friss süti az asztalon, esetleg ha ebédre/vacsira hívok át valakit, akkor ugye az sem rendelős, szóval magammal szemben vannak első sorban elvárásaim a vendéglátással kapcsolatban, és kelleni fog nekem is idő, amíg átállok arra, hogy baba mellett ez nem mindig megvalósítható tökéletesen).

2020. jún. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor jöhetett bárki. Igen, leharcolt állapotban voltam, és nem voltam se tökéletes vendéglátó, se szórakoztató társaság. De nem is várta el senki. Mindenki tudomásul vette, hogy nemrég szültem. A második szülésemkor sok vért veszítettem, vérszegénység lépett fel, ennek következtében fáradékony voltam és hullasápadt. De ott volt velem a családom, éa mindenki segített, amiben tudott. :)
2020. jún. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha lepontoznak hanem leírom a véleményemet.

Amikor hazajöttünk első nap a kórházból csak pihenni szerettem volna.

Sajna 14 napig benn voltam magas vérnyomással utána 5 napot a babával.

Nem aludtam szinte semmit.

Amikor hazajöttünk tök nyugis volt minden. De aztán a kedves rokonok munka után egymásnak adták a kilincset.

Gondolhatjátok akkor még csak egy szoba konyha fürdőnk volt.

Mindenki lihegett a nyakunkban.

Az utolsó vendég este 10-kor ment el.

Olyan mérges voltam, hogy borzasztó. A fürdőben kellett szoptatnom a babát mert egyszerre 10 ember volt benn.

Borzasztó.

Én ha megyek valahova látogatóba megvárom, hogy minimum 2 hetes legyen a baba.

Nem rohamozom meg azonnal hiába közeli családtag.

Most 25 hetes vagyok, megfogadtam, hogy bejelentem mindenkinek, hogy várjanak.

Mostmár oké, hogy nagy házunk van de ilyenkor szerintem a háta közepére se kívánja az ember a látogatókat.

2020. jún. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!