Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülés nagyon...

Természetes szülés nagyon rossz szemmel + nagyon alacsony fájdalomküszöbbel?

Figyelt kérdés

Kiváncsi lennék, van-e valakinek hasonló tapasztalata. Mielőtt még valaki leszól, hogy inkább a nőgyógyászt, illetve szemészt kérdezzem meg, szemészetre majd csak pár hónap mulva kell mennem, illetve a nőgyógyásszal sem jutottam el még eddig.

Koraszülött voltam, ahol sajnos tuladagoltak az oxigént és az egyik szemem sajnos tompalátó lett, a masik is nagyon rossz, kb -12. Amikor gyerek voltam, emlékszem, az akkori szemész eltiltott bizonyos gyakorlatoktol tesiórán, mint pl a fejenállás, illetve mintha említett volna olyat, hogy majd annak idején nem szül hetek termeszetes úton. A retinám soha nem szakadt le, de mindig azzal “fenyegettek”, hogy ha nem vigyázok, akkor le fog... ez vajon csak ilyen “városi legenda” és tenyleg nek sziksegetek termeszetes úton? Mert pl akár gondolom, ha becsukom a szemem, akkor mégsem érhet akkora kar, de lehet nagyon laikus vagyok, elso terhességem. A masik -lehet buta- kérdésem, hogy volt-e valaki, akinek nagyon alacsony volt a fájdalomküszöbe és ugy szült termeszetes úton, illetve kapott-e erzestelenitot, stb.



2020. jún. 11. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is koraszülött voltam és kisgyerek koromban műtötték a szememet. A bal szemem -6-os dioptriás. Mikor terhes voltam, a nőgyógyász elküldött szemészhez. Kiderült, hogy szülhetek természetes úton, hiába rossz a szemem, nem csak ettől függ, ezért van szükség szemészeti vizsgálatra.
2020. jún. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szuper! En is valami ilyesmire gondoltam, illetve, hogy ez ilyen “legenda” szeruseg. Persze, ha kiderül, hogy baj van a retinámmal vagy veszélyes valamilyen okból, akkor jöhet a császár, nyilván bem akarok vak anyuka lenni, hisz gyakorlatilag szinte egy jó szemem van, a masik sajnos nagyon rossz, ugyhogy ha a jo szememet veszélyeztetnem vele, az nyilván nem lenne jo
2020. jún. 11. 10:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szemésszel konzultálj. Nem mindegy, hogy konkrétan mi a baja a szemednek.

Van ismerősöm, aki 8 dioptriával szült, a másik 3 dioptriával nem szülhetett természetes úton.


A fájdalomról nem tudok nyilatkozni. Az felszabadult adrenalin és oxiticin segít leküzdeni a fájdalmat. 😊

2020. jún. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Egyik ismerősöm is emiatt szeretne császármetszest, pedig az övé nem is ilyen súlyos. A lényeg hogy a szemész leirja hogy csaszarmetszest javasol, és akkor minden további nélkül meg is csinálják.


Nekem más problémám volt, de a szakorvos csak mondta a császárt, nem írta le, így 10 órán át b.aszakodtak velem a szuloszoban h most csaszarozzanak-e vagy sem, de aztán szerencsére megcsinálták. Szóval legyen leirva szakorvos által !! :)

2020. jún. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt valóban szemésszel kell megbeszélni.

Mindig is azt hittem, hogy a rossz szemem miatt csak császár lehet, de nem! (viszont a szomszédom csak úgy szülhetett.

Nem kaptam edát, viszont oxitocint igen (a másodikat azzal is indították), a fájdalomküszöböm bőven a béka segge alatt van - pl gyantázással vagy epillálással ki lehetne végezni, de túléltem a szüléseket, bár tény és való, hogy ott kértem a halált... 😅

2020. jún. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 khniki ***** válasza:
100%
A szemről bem tudok nyilatkozni, de a fájdalomküszöböm a béka segge alatt van. :D Ennek ellenére természetes úton szültem, egyetlen hang nélkül és eszembe sem jutott fájdalomcsillapítót kérni.
2020. jún. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek aki megosztotta a tapasztalatát. Én szívesen szülnek termeszetes úton, de ha kell, nem zárkózom el a császártól. Gyerekkoromtól fogva azt hittem, biztos ugy kell majd szoknom, azonban, ahogy pl kulfoldi fórumokat olvastam, ott is azt írtak, ha csak nincs olyan veszély (pl, hogy a retina nagyon vékony es félő, hogy el/leszakad, akkor bizony mehet a termeszetes szülés) akármi is lesz, en csak szeretnek valamilyen szinten lelkiekben felkészülni, mert szerintem nagyon sok minden (pl fajdalom, felépülés, stb) fejben (is) dől el
2020. jún. 12. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!