Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki nyugtasson meg, vagy...

Valaki nyugtasson meg, vagy mondja el az igazat, hogy fogom kibírni? Nagyon alacsony a fájdalomküszöböm

Figyelt kérdés

36. hetes terhes vagyok, és annyira félek. Nem fogom kibírni :(

Már eldöntöttem, hogy kérek EDA-t, de azt mondják az nem mindig elérhető. Az orvosom azt mondta, 24 órában elérhető, de kismamák tapasztalatait olvastam, hogy ez valójában nem így van. Van, hogy ettől rettegek, hogy mi van ha nem adnak fájdalomcsillapítást, és úgy hogy bírom ki? MI van ha bepánikolok? Ha hisztizni fogok? Vagy lehet el fogok ájulni...

Mennyire fáj az egész? Azt mondják, olyan mintha kb. meg akarnék pusztulni...

Nagyon kicsi a fájdalomküszöböm, a vérvételt is fájdalmasnak találom, akkor mi lesz ezzel? Iszonyúan félek :(


2018. szept. 10. 12:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%
Ki fogod bírni!Az én fájdalomküszöböm is a béka hátsója alatt van, de nem volt erőm hisztizni és bár tényleg fájt simán megszültem gond nélkül.NE paráztasd magad előre.Tanulj légzéstechnikákat amikkel magadat nyugtatod.Nekem így sikerült.
2018. szept. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
62%
Nekem is nagyon alacsony a fájdalomküszöböm..egy pattanás kinyomásába is bele tudok halni. De a szülés az más.. Én nem kaptam edát mégis remekül birtam, eletem legszebb emléke. Menni fog neked is.
2018. szept. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Na én ugyanez...Párom kinyom egy pattanást a hátamon, és az is nagyon fáj :D

Istenem bárcsak túllennék már rajta...

Meg félek hogy kikelek magamból, kiabálni fogok, vagy nem tudom. Pedig nem akarok.

2018. szept. 10. 12:45
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nyugalom!:) Ha azt mondják hogy elérhető az EDA, akkor nagy eséllyel kaphatsz is ha szeretnél. De ha mégsem, vagy így is fáj: nagyon sokat számít hogy azt tedd amit mondanak, úgy vedd a levegőt ahogy mondják, ha tudatosan teszel érte hogy ne pánikolj, akkor nem fogsz. Nagyon fáj, nyilvàn, de van szünet, mindig arra gondolj hogy ennek a fájásnak is mindjárt vége! És tényleg nagyon sokat számít a helyes légzés. Elájulni nem fogsz, tudja a szervezet hogy most fontosabb dolga van. De komolyan, ettől ne félj, menni fog! Ha valaki pánikol és nem azt teszi amit mondanak, epidurál után felugràl, stb, abból tényleg csúnya dolgok lehetnek, de ez a fejedben dől el! Kibírható, tènyleg!
2018. szept. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
37%

Sokkal többet bírsz mint azt gondolnád.


Én azt szoktam mondani, hogy nekem nem alacsony, hanem nincs is fájdalomküszöböm... :)


Még én sem vagyok túl a szülésen, én is tartok tőle. De korábban volt már néhány elképesztően fájdalmas beavatkozásom. Ezek bár, sem egymással, és nyilván egy szüléssel sem összehasonlíthatóak. De mindegyiket viseltem. Méltósággal. Pedig volt olyan, amit úgy jeleztem mint a poklot.


Én ezzel tartom magamban a lelket, hogy mindig megmutatja az élet, hogy sokkal többet bírunk, mint azt mi gondolnánk.

2018. szept. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Úgy fogod kibírni mint m8ndenki más.

Mondjuk el az igazat? Nem lehet...mindenki más.

Tény, hogy nagyon fáj, de ilyenkor a tested segít, hogy ne pusztulj bele.Igen, azt fogod gondolni ilyen nincs, nem bírod tovább, na akkor fog megszületni.

2018. szept. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Bírom a fájdalmat, kivéve a hasit. Azt semmilyen módon nem bírtam. Eda nem volt elérhető. Kaptam gázt. Na nekem az szuper volt. Hatott, még varrásnál is nálam volt. De addig, azt hittem belehalok. :D Iszonyatosnak éreztem a vajúdást. Már a legelső fájástól is. Nem volt különbség, nem volt szünet. Kiabáltam, nyögtem amíg nem kaptam gázt. Ez van. Nem tudok mit tenni. Ciki vagyok. :D A kitolást megkönnyebbülésnek éreztem. Pedig az se volt semmi... Komplikációk sora, de ott már lehet tudni h lassan vége és végre elmúlt a vajudas okozta fájdalom. :D A lényeg mindenki egészséges, és többet nem szülők. :D
2018. szept. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Légzést már próbálgatom, és amúgy nyilván megpróbálok majd uralkodni magamon, hogy ne ordibáljak, de félek, hogy elvesztem a kontrollt...
2018. szept. 10. 13:09
 9/23 anonim ***** válasza:
2- vagyok. És mi van ha kiabálsz? Én is kiabáltam, senkit nem zavart, másnapra pedig el is ment a hangom. De nem azért kiabáltam, mert annyira fájt, hanem mert jól esett. Ne parázz :)
2018. szept. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Hát, férjem is bent lesz, és nem akarom, hogy olyat lásson, ami nem én vagyok.
2018. szept. 10. 13:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!