Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Adnátok jó tanácsokat a...

Adnátok jó tanácsokat a szülés előtti napokra, szüléssel kapcsolatban, illetve utána?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat, tanácsokat várok, amik megkönnyíthetik a szülést, illetve jól jöhetnek szülés közben. 1-2 példa: előtte enni vagy közben, tágulás könnyítése, fájások enyhítése, málnalevél tea, torna, ötletek vajúdásra (labda) stb. Valamint szülés után, mit érdemes mindenképpen csinálnom, pl.: azonnal cicire rakni a babát, hogyan pihenjek stb.
2011. jún. 12. 22:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Szülés előtt:

Aludj és pihenj nagyon sokat! :) nem csak mert nem fogsz tudni az első időben, hanem hogy a szülésnél legyen elég erőd! - nálam ez kimaradt! tudom miről beszélek! 23 óra kőkemény vajúdás és előtte átnem aludt éjszaka! úgy néztem ki és éreztem magam szülés után, mint az ördög-űzőben a nő aki az ágyban ül :)

Szülés - vajúdás közben:

igyál nagyon sok szénsavmentes ásványvizet, és natúr szőlőcukrot is elszopogathatsz.-ez függ a kórháztól ahol szülni fogsz. itt nagy okosságokat nem lehet mondani mert mindenkinek más a fájdalom küszöbe és akkor fogod úgyis tudni mi a jó ha már ott vagy, nekem segítség volt hogy férjem és anyukám is felváltva velem voltak!

Szülés után:

Kérd meg hogy nézzék meg nem nőtt e le a gyerek nyelve! ezt néha elfelejtik a kedves nővérek! mert akkor hiába akarod szoptatni szegény nem fog tudni! téged meg folyton izélgetni fognak hogy mért fogy ez a gyerek! biztos rosszul szoptatsz! Betét legyen nálad Tenna - jó nagy!! :) és ne egyél citrus félét meg epret sem ! jaa, és kérj nagy adag madártejet - feltéve hogy szereted :) én már leadtam a rendelést... :)

2011. jún. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szülés előttire: nagyon-nagyon sokat pihenj, és használd ki, hogy akkor alszol, amikor "akarsz", mert utána sokáig nem teheted meg. Készíts mindent el, legalább 37. hét előtt, mert onnantól kezdve bármikor jöhet a bébi.

Vajúdás: Közben nem lehet enni, csak inni. Én hajnal kettőkor kezdtem, minda két gyerkőcömnél és reggelre mindig nagyon éhes lettem, ezért szőlőcukrot szopogattam, amitől jobb lett, így energiát is vittem be a szervezetembe, amire ugyebár nagy szükség van. Az első szülésemnél labdát használtam és jó volt mert nem tudtam sem feküdni, sem ülni, csak a labdán rugózás volt kényelmes. A második gyermekemnél pedig a hintaszék segített. Nagyon jó volt itt is a himbálódzás. A lényeg, hogy amikor jönnek a fájások, akkor próbálj kikapcsolni, semmi másra nem figyelni, csak arra, hogy ellazulj. Ez nagyon fontos, a lazulás. Tapasztalat. Elsőnél nem tudtam ellazulni, így a tolófájásokra szinte kimerültem. A másodiknál sikerült, így könnyebb is volt a vajúdás.

Szülés után:

Nekem nem volt ilyen lehetőség, hogy azonnal cicire tegyem. Kb. 3-4 óra múlva tehettem meg. Ha van rá lehetőség, hogy éjszakára elvigyék, éljél vele, mert nagyon sok pihire van szükséged. Amikor haza mentek és bárki felajánlja a segítségét, fogadd el, mert nagyon jól fog jönni.

Jó babázást!

2011. jún. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!