Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek volt hüvelyi szülése...

Akinek volt hüvelyi szülése és császárja is, és rálát mindkettőre?

Figyelt kérdés

Melyik milyen volt?

Ha szabadon eldönthetnéd, melyiket élnéd újra, melyiket választanád?



2020. jún. 24. 11:34
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Nekem az első császár volt és utána lett inkontinenciám, a heg bevérzett, 2x utána újra kellett műteni, majd hasfali sérv alakult ki miatta. Lehet, hogy a hüvelyem ép, de a nőiességem olyan csorbát szenvedett, a testemet meg úgy utáltam évekig, hogy az bizony bőven kihatott úgy a szexre, mint egy hüvelyi probléma.


A másodiknál ezért mérlegelek most kockázatokat és mindent, de egyik se tűnik jó megoldásnak. Mint valami oroszrulett... borzasztó.

2020. jún. 24. 13:20
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy nagyon nehéz kérdés. En azt hiszem olyan orvost választanék, akivel megbeszélném, hogy legyen hüvelyi a kiindulás, de oxi és minden nyalánkság nélkül. Ha úgy nem megy, nem tágulok, nem olyanok a fájások, akkor pedig császár. Azért egy háborítatlan, nem túloxizott, belekönyökölős stb szülés ritkán hoz magával maradandó sérüléseket. De ha nem megy ezek nélkül, inkább műtsenek.
2020. jún. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
58%

Sajnálom utolsó... elhiszem, hogy borzasztó.

Nekem az intimtorna megoldást nyújtott úgy 95%ban de többet nem szülnék hüvelyi uton az biztos.


Hivatalos statisztika nincs mert mint pl.a mentális betegségeknèl így itt is az érintettek egy része nem mert orvoshoz fordulni ezzel.

2020. jún. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyat aki 3ból 2őt otthon szült kulfoldon es mégis lett süllyedése pedig semmilyen orvosu beavatkozás nem volt. Szerintem nem ezen mulik
2020. jún. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
96%

7-es: "Hüvelyinél meg hüvelyfalsüllyedés, méhsüllyedés, hólyag és végbélsérv minden 2-3.nőnél. inkontinencia...es amik ezzel járnak."


Ezzel CSAK ANNYI a gond, hogy ezek NEM a szüléstöl, hanem a terhességtöl alakulnak ki!

2020. jún. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
78%
14 nem mondtam, hogy soha. Csak hogy ritkán. Most érted, apámnak olyan autoimmun betegsége van, ami kuriózumnak számít. Egy orvos foglalkozik vele az országban. Akkor mert en ismerek egy ilyen beteget vonjam le a következtetést, hogy jajjj hat ettől rettegni kell, mert ismerek olyat, akinek ez van. Lehet, az ismerősöd alkatilag is hajlamosabb rá. Persze tok sajnálom, hogy ő így járt, de azért ez nem általános szerencsére. És amúgy en is ismerek két not akit műteni kellett természetes szülés után huvelyservvel meg holyagsullyedessel talán. Meg ismerek 20-at akinek semmi baja. Jó lenne valóban egy átfogó statisztika erről.
2020. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
94%

A méhsüllyedés, hólyag-/végbélsérv oka elsösorban nem a szülés, még csak nem is maga a terhesség, hanem az, hogy rengeteg nönek eleve rossz állapotban vannak a medencefenék izmai, és ezért nem bírják a terhelést.

Amelyik nönek rendben van, annak nem árt sem a terhesség, sem a szülés.

Ezért is lenne nagyon ajánlott, ha a nök törödnének ezekkel az izmokkal is már egész fiatal koruktól kezdve, sokkal kevesebb lenne a probléma.

Emellett az is igaz, hogy a mo-i szülésvezetési módszerek - azonnal oxi, minél gyorsabb szülés, kézzel tágítani, kinyomni a gyerekeket a nöböl kifejezetten elösegíti a komplikációkat.

2020. jún. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
26%
Ha a terhesseg okozná akkor már terhesség alatt megjelenne csakhogy szüles után szokott
2020. jún. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
56%
Na, ez az... Mindenhol ezt mesélik, hogy a terhesség miatt. Aha. Terhesség alatt max. sűrűbben jártam pisilni, de csak mert parancsra 3-4 liter vizet ittam, amit előtte sosem. Olyan nem volt, hogy magától becsurranjon, hogy mihelyt megérzem a székelési ingert, azonnal rohannom kelljen, különben... És bár akkor nyilván nem próbáltam, mert nem volt miért, de szerintem nem okozott volna gondot a tamponhasználat sem, ahogy nem is lógott, boltosult be semmi.
2020. jún. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
91%
Itt is sokan írták már terhesen, hogy ha nevetnek vagy tüsszentenek... stb. De egyébként nem kell hozzá erőlködni, császárnál is széthúzzák a hasizmokat, aztán ráemelgeted a gyereket, pláne babakocsit. Nekem közvetve ettől lett gerincsérvem. Egy rokonomnak meg hasfalit kellett műteni császár után.
2020. jún. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!