Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez így normális egy fogadott...

Ez így normális egy fogadott orvosnál?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodom, hogy én vagyok-e túlérzékeny, vagy ez így nem volt rendben azért?


Alaphelyzet, hogy magánkórház, fogadott orvossal. A dokim azt mondta, hogy ha szülünk, akkor a kórház értesíti és jön. Természetes szülésre készültünk, mesterséges beavatkozások nélkül. Ebben maradtunk.


Az első fájások reggel jöttek, első baba, nem tudtam, milyen lesz. Bementünk a kórházba, az ügyeletes megvizsgált, azt mondták, hogy még nem erősek, nem tágultam, menjek haza nyugodtan. 12 óra otthoni vajúdás után már nagyon fájt, bementünk megint. Akkor felvettek, bár mondták, hogy még elég korai a helyzet.


A szülésznő bejött, közölte velem elég nyersen, hogy ne üljek törökülésben, mert az nem kedvező póz, feküdjek le. Aztán bekötött egy branült, felrántotta a pizsamámat, hogy le vagyok -e borotválva, és kiment. (sztárszülésznő a kórházban, ódákat olvasni róla a neten, én meg le voltam fagyva, hogy ez most mi)


Az éjszakai ügyeletes, akit aznap láttam először, megvizsgált, majd ő telefonon beszélt az orvosommal, aki azt üzente vele, hogy repesszen burkot és majd később csörgesse meg mi a helyzet. Az ügyeletes odajött, hogy ezt üzente, ő megcsinálja. Én hezitáltam, de remegtem már a fájdalomtól, ő meg azt mondta, hogy burokrepesztés után be szokott indulni, akkor már jó eséllyel jobban haladunk. Így végül megcsinálta.


1 órával később bejött, hogy megvizsgáljon megint az ügyeletes, majd azt mondta, hogy haladunk, de egy kis oxi kell, de mindjárt jön a dokim.


Végül 3 órával később megjött a fogadott orvosom, aki köszönés után felnyúlt és figyelmeztetés nélkül brutális fájdalmat okozott, mint utólag felfogtam, nyilván kézzel tágított, madj bekötötte az oxit, hogy "segítsen".


A teljes bent töltött órák alatt ctg-re tettek, és fektettek, nem mentem ki még pisilni sem.


A babával elvileg minden rendben volt, semmi problémára utaló jel nem volt.


Újabb 2 órával később a dokim megvizsgált, azt mondta, hogy sajnos nem haladunk. Én már sírtam és kértem, hogy csináljon valamit, mert nem bírom. Ekkor császár lett.


A műtét után elment, csak a 3. nap láttam újra, amikor elköszöntünk.

A papíromra az volt írva, hogy fenyegető magzati oxigénhiány miatt lett császár.


Mi történt? Tényleg ilyen egy fogadott orvossal való szülés egy magánkórházban? Ez az emelt szintű támogatás? Akkor milyen a szülés egy állami kórházban ingyen? Én csalódott vagyok, és nem értem, hogy mi történt, csak azt érzem, hogy a kiszolgáltatott helyzetemben nem tudtam megvédeni magam (nem is készültem arra, hogy meg kellene).


Túlérzékeny vagyok és ez így volt normális? Elfogadom, ha így van, a hormonok is dolgoznak bennem nyilván...



2020. jún. 25. 11:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez egyáltalán nem normális! Esetleg megkérdezhetem ki volt a doki és a szülésznő és melyik kórház? Privátban is megírhatod, ha nem akarod ide kiírni.

Én is magánkórházban szültem, ugyanilyen paraméterekkel: tündéri doki és szülésznő. Megbeszéltük, hogy nem szeretnék semmiféle beavatkozást, csak ha valamelyikünk veszélyben van, és gátvédelemmel megyünk neki, csak akkor vágnak, ha elkerülhetetlen.

Én pontosan azt a bánásmódot kaptam, amire számítottam. Biztonságban éreztem magam, teljesen nyugodt, beavatkozásoktól mentes szülésem volt. Komolyan, ahogy olvastam a történetedet, szinte el se akarom hinni, hogy ez egy magánkórhátban történt... Ilyen sztorikat eddig csak állami kórházakból hallottam :(

Érdemes lenne megírni ezt Facebookon a "Másállapotot a szülészetben" oldalnak, ha van kedved.

[link]

2020. jún. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Nem lenne bajom belőle, ha névvel megnevezem őket? Én nem akarok ezek után még bíróságra is járni, hogy panaszkodom, mert nem voltak elég kedvesek. Épp elég ez így. Csak a megerősítést szerettem volna, hogy nem én vagyok nebáncsvirág, tényleg kaphattam volna több támogatást.
2020. jún. 25. 12:24
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam, hogy ha nem akarod közzé tenni, írd meg privátban :)
2020. jún. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
70%

Na én ezért nem fogadtam se orvost, és ezért nem mentem magán kórházba sem.


A terhességemet végig asszisztálta tök ingyen, az sztk-s orvos, majd 8 óra vajúdás után berobogtam a körzeti kórházba, és az ügyeletesnél megszültem, oxival, burokrepesztéssel, de természetes úton, 4 óra alatt.


Az a gyerek nem marad benn akkor sem, ha nem fizetsz ki 500.000 Ft-ot.


És sajnos több ilyen eset van, mint gondolnád, csak a nők nagy része nem mer beszélni erről, mert félnek, hogy hülyének nézik őket, hogy "És te tényleg ezért fizettél ki 500ezret? "


Sajnálom ami veled történt, de emiatt ne add fel a második babót, ha vágytok rá. Legközelebb okosabb leszel. A szülés ígyis úgyis fáj, csak nem mindegy, hogy x ftba kerül a fájdalmad, vagy semmibe.

2020. jún. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
82%

Semmiképp sem normális az ilyen, én azt javaslom, hogyha kicsit már rendbe szedted magad, keresd meg a kórházat és kérd őket számon. Főleg így, hogy le van papírozva meg teljesen tisztán ment a dolog, egy próbát megér, főleg ha belengeted, hogy nem fogod őket ajánlani senkinek se.


5-ös: neked fáj, hogy mások ki tudnak fizetni egy ilyet vagy mi bajod?

2020. jún. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos szép lassan a magánkórházban szüléssel is az történik,mint a fogászattal anno.Egyre többen választják, esik a színvonal. Hozzáteszem persze, hogy tisztelet a kivételnek, sajnos te nem voltál szerencsés, nem tehetsz róla. Az sem normális, hogy egy állami kórházban így bánnak az emberrel, csak ott már annyira lent van a mérce, hogy örül az ember ha élve kijön, minél hamarabb..
2020. jún. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
82%
Na épp ezért se nem dolgoznék, se nem szülnék magán kórházban. Ebből is látszik, hogy a pénz nem minden, így is úgy is lehetnek taplók. Állami kórházban legalább van mire fogni (kevés fizetés rossz munkafeltételek stb.). Természetesen nem normális amit veled csináltak, talán annyi, hogy állami kórházban lehet nem császároztak volna meg ilyen hamar, van olyan ismerősöm aki egy egész hétvégét nem tágult, csak utána császározták.
2020. jún. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Hu hát ezt szomorú volt olvasni. Én "sima" kórházban szültem, fogadott orvos nélkül, és sokkal különbbül bántak velem, ugyan a végefele volt oxi meg kézzel tagitas, de akkor már én is vártam a végét és nem bántam. De vajudhattam kádban, labdán, ha kértem bármit rögtön hozták, biztattak, kedvesek voltak. Ez a nem túl jóhírű Dél Pesti kórházban... Sajnálom hogy ezért a banasmodert, ami ingyen sem illetne meg, még fizetned is kellett. Szerintem egy kicsit menj utána, milyen lehetőségek vannak "reklamálni", vagy akár csak még osztani a történeted hogy mások elkerülhessek ezt.
2020. jún. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvalóan nem normális, hogy így történt. Azt, hogy tényleg indokolatlan volt-e vagy sem az Oxytocin vagy a császármetszés, azt nyilván nem itt, laikusok fogják eldönteni. Viszont az, hogy

1. nem tájékoztattak megfelelően

2. nem foglalkoztak veled kellőek

3. hiába fizettél külön az orvosodnak, a vajúdásod nagy részét mégis az ügyeletes asszisztálta

nem normális.


"Akkor milyen a szülés egy állami kórházban ingyen?"

Valamikor pont ugyanilyen. Valamikor meg ennek pont az ellentéte.

Sok esetben nem a pénzen múlik. Ahogy a példa is mutatja: sok pénzért, magánkórházban is lehet negatív élményed. És állami egészségügyben is lehet nagyon pozitív, de ez igaz fordítva is.

2020. jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
75%

Nem teljesen a kérdésre fogok válaszolni, de szerintem (ha lesz következő), akkor csináld másképp.

Én azt javaslom, hogy azt az orvost válaszd, akihez terhesgondozásra jársz. Őt jobban megismered, valamennyire tudod, hogy milyen személyiség, mire számíthatsz tőle. Ha mégsem szimpatikus, lehet váltani.

Ugyanúgy, szülésznőnél, ha a doki szimpi, kérd meg, hogy ajánljon valakit, kivel szeret együtt dolgozni. Akkor ő is szivesebben fogja csinálni.


A lényeg, hogy legyen személyek kontaktus, tartsd az illetőt szimpatikusnak, győződj meg arról, hogy azok a dolgok, amiket elvársz, azokat ő meg is ígéri - és igen, ezeket konkrétan meg kell kérdezni. Meg kell kérdezni, hogy mikor hívhatod telefonon, meg kell kérdezni, hogy mennyi időn belül lesz ott, stb. Mindent, ami számodra lényeges. Nem szabad szégyenlősnek lenni, rólad és a gyerekedről van szó. A legfontosabb a személyes bizalom.

2020. jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!