Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez így normális egy fogadott...

Ez így normális egy fogadott orvosnál?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodom, hogy én vagyok-e túlérzékeny, vagy ez így nem volt rendben azért?


Alaphelyzet, hogy magánkórház, fogadott orvossal. A dokim azt mondta, hogy ha szülünk, akkor a kórház értesíti és jön. Természetes szülésre készültünk, mesterséges beavatkozások nélkül. Ebben maradtunk.


Az első fájások reggel jöttek, első baba, nem tudtam, milyen lesz. Bementünk a kórházba, az ügyeletes megvizsgált, azt mondták, hogy még nem erősek, nem tágultam, menjek haza nyugodtan. 12 óra otthoni vajúdás után már nagyon fájt, bementünk megint. Akkor felvettek, bár mondták, hogy még elég korai a helyzet.


A szülésznő bejött, közölte velem elég nyersen, hogy ne üljek törökülésben, mert az nem kedvező póz, feküdjek le. Aztán bekötött egy branült, felrántotta a pizsamámat, hogy le vagyok -e borotválva, és kiment. (sztárszülésznő a kórházban, ódákat olvasni róla a neten, én meg le voltam fagyva, hogy ez most mi)


Az éjszakai ügyeletes, akit aznap láttam először, megvizsgált, majd ő telefonon beszélt az orvosommal, aki azt üzente vele, hogy repesszen burkot és majd később csörgesse meg mi a helyzet. Az ügyeletes odajött, hogy ezt üzente, ő megcsinálja. Én hezitáltam, de remegtem már a fájdalomtól, ő meg azt mondta, hogy burokrepesztés után be szokott indulni, akkor már jó eséllyel jobban haladunk. Így végül megcsinálta.


1 órával később bejött, hogy megvizsgáljon megint az ügyeletes, majd azt mondta, hogy haladunk, de egy kis oxi kell, de mindjárt jön a dokim.


Végül 3 órával később megjött a fogadott orvosom, aki köszönés után felnyúlt és figyelmeztetés nélkül brutális fájdalmat okozott, mint utólag felfogtam, nyilván kézzel tágított, madj bekötötte az oxit, hogy "segítsen".


A teljes bent töltött órák alatt ctg-re tettek, és fektettek, nem mentem ki még pisilni sem.


A babával elvileg minden rendben volt, semmi problémára utaló jel nem volt.


Újabb 2 órával később a dokim megvizsgált, azt mondta, hogy sajnos nem haladunk. Én már sírtam és kértem, hogy csináljon valamit, mert nem bírom. Ekkor császár lett.


A műtét után elment, csak a 3. nap láttam újra, amikor elköszöntünk.

A papíromra az volt írva, hogy fenyegető magzati oxigénhiány miatt lett császár.


Mi történt? Tényleg ilyen egy fogadott orvossal való szülés egy magánkórházban? Ez az emelt szintű támogatás? Akkor milyen a szülés egy állami kórházban ingyen? Én csalódott vagyok, és nem értem, hogy mi történt, csak azt érzem, hogy a kiszolgáltatott helyzetemben nem tudtam megvédeni magam (nem is készültem arra, hogy meg kellene).


Túlérzékeny vagyok és ez így volt normális? Elfogadom, ha így van, a hormonok is dolgoznak bennem nyilván...



2020. jún. 25. 11:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
92%
Sajnàlom, ez szerintem a szülèszeti erőszak kategòria.
2020. jún. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Na ez az ami full erőszakos és tiszteletlen.

Én mindig tudtam hogy mi fog történni, mindent elmondtak és nem parancsoltak hanem kértek. Gátvédelemmel szültem és szülés után fel órával már az ágy szélén ültem. Persze ez nem mindenkinél így néz ki, és van akinek kell a gátmetszés, de azt is ellehet mondani, hogy ez van ezt kell tenniük. De az hogy kb kiszolgáltatva fekszik az ember feldobva egy ágyba és bármiféle figyelmeztetés nélkül tesznek vele amit akarnak az elfogadhatatlan.

2020. jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egyáltalán nem normális, ami történt.

De én már a szótól is viszolygok, hogy sztárszülésznő, mi a fene? Azért mert drága és magánkórházban van, meg a sznobok járnak hozzá? Pont ezért lehet hogy el is van szállva magától már.

Állami kórházban is van sok jó szülésznő, és sok jó orvos, akik lelkiismeretesen végzik a munkájukat. Sok kórházban vannak alternatív szülési módok, van labda, kád, ezek használata mondjuk függ a szülés előrehaladott állapotától.

Burokrepesztés után mondjuk szerintem már nem nagyon szokás sétálni, de ezt mindig az orvos/szülésznő dönti el, ettől még persze tájékoztatniuk kellett volna téged.

Én államiba szültem fogadott doki, fogadott szülésznővel, nagyon jó élményként maradt meg bennem, mindkettő kedves volt, a szülésznő végig ott volt velem.

2020. jún. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
90%
Még állami kórház esetében is azt mondanám, hogy ez gáz, magánkórházban meg még annyira... Én államiban szültem 2x fogadott orvos és szülésznő nélkül ügyeletesnél, de nem volt rossz élmény. Nem avatkoztak közbe, egyik esetben sem kaptam oxitocint. :(
2020. jún. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
7%
Dóri, te vagy az?:D
2020. jún. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Nem ismerem Dórit, de gondolom valami GYK-s troll, hogy ha így nevén nevezed. Én nem vagyok troll.
2020. jún. 25. 20:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!