Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan tudom elősegíteni a...

Hogyan tudom elősegíteni a tágulást?

Figyelt kérdés

Elsőre nem tágultam rendesen, császár is lett. Másodszorra szeretnék felkészülni a lehető legjobban.


Milyen tényezők befolyásolják a tágulást?

Mit tehetek szülés előtt és alatta, hogy segítsem a tágulást?

Minden tippet, trükköt, amiről hallottatok, kérlek, írjatok meg!



2020. júl. 5. 08:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%

A tágulás hiánya általában lelki okora vezethető vissza.


Félelem a szüléstől

Nem bízol a körülötted lévőkben / akár egy nővérben.. stb

Kórháztól tartasz


Vagy azvúj helyzettő


Vagy a sérüléstől


Ez mind nagyon normális..

És nagyon nehéz átállni fejben..

A szakmai protokoll ezt nem hagyja.

Elkezdik siettetni oxyval, ami fizikailag meghozza az erősebb fájásokat, de tágulni nem fogsz.. csak a baba nem fogja jól érezni magát


Szóval

Amit megtehetsz, hogy fejben elkészülsz, ez talán nehezebb, mint fizikailag


Saját tapasztalatból beszélek.

1. Baba nehéz szülés volt.

Csak amiatt nem lett császár, mert olyan kórházban szültem, ahol végszükség esetén csinálnak./ nálam a kitolasi szakkal volt gond


2. Babára rengeteget készültem.

Az úgynevezett hipnoszülést tanulmányoztam..

Nem igaz, hogy nem fájt.. de valóban teljesen más

Tudatos


2-3 fájással cm-eket tágultam amikro arra koncentráltam


2,5 óra alatt lett meg a gyerek pici sérüléssel

2020. júl. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

A mostani orvosom természetes szülés párti (erről is híres, nem csak ígéri), és nem lesz semmi mesterséges beavatkozás, csak végszükség esetén. Az előzőnél tényleg bizalmatlan voltam, és volt is minden, burokrepesztés, oxi, tágítás, stb. Ezt nem szeretném mégegyszer.


Hipnoszülésre hogyan készültél? Milyen eszközökből tanultál, gyakoroltál?

2020. júl. 5. 09:47
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle praktika van, de én, nem igazán hiszek bennük.


Egyedül a lazításban!


Az első babámmal, 14 órát vajúdtam. Indított szülés volt.


Endometriózis miatt és esetleges belső hegesedés miatt, a császárt el akartam kerülni, de ha a baba érdeke lett volna, nyilván az lett volna.


Addig, amíg be voltam feszülve, meg mindenre figyeltem magam körül, nem is tágultam rendesen. Ezért is tartott ilyen sokáig. Mindenre figyeltem, mikor repesztenek burkot, ki jön be, mikor lesz a következő fájás, a férjemre, aggódtam a babáérr stb...


Majd az erőm vége felé, meg mert lassan tágultam, már azon voltam, hogy legyen császár csak jöjjön valaki, hogy elmondhassam.


Amíg nem...

Egyszer csak a labdán ülve, magamba nem fordultam. Próbáltam ellazulni, mikor jött a fájás. Csak magamra figyeltem, s kértem a Csöppséget, hogy segítsen együtt meg tudjuk csinálni, szinte elképzeltem, hogy halad kifelé.


Nem tudom meddig voltam így csak magamra és a fájásra, a babámra figyelve...mindent kizártam, még a férjemet is aki, ott állt mögöttem.


Mikor legközelebb bejöttek ellenőrizniv felvetettem a császárt, mire azt mondták, hogy minek? Szülünk!


Feküdjön fel az ágyra...mire feleszméltem, a lányom már fel is sírt.


Így, ha januárban megint a szülőszobán leszek, a tervem az, hogy már az elejétől, megpróbálok mindent kizárni, csak magunkra figyelni és minél jobban átadni magam a fájásnak és nem befeszülni.


Kívánom, hogy könnyű szülésed legyen, s egészséges kisbabád!

2020. júl. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Meg fogom próbálni én is! Én is mindenre figyeltem, úgy éreztem, hogy védekeznem kell, döntenem, ott kell lennem fejben, a szemem szerint 1 mp-re se csuktam le, míg egy-egy fájásnál el nem sötétült magától a kép, meg nem kaptam levegőt se. Remélem, másodszor másképp lesz.
2020. júl. 5. 09:57
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vàlaszolók nagyon jòkat ìrtak, azt mèg hozzàtennèm, hogy ne menj be túl koràn a kòrhàzba. Otthon nyugoftan, a sajàt ütemedben vajùdhatsz, így könnyebben tàgulsz. Teljesen termèszeres, ha a vajùdàs elhùzòdik, a kòrhazban ellenben időre kell szülni.
2020. júl. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne előzetes császárom, ezt tenném, de sajnos így nem tehetem, a kockázat adott, kell az orvosi felügyelet ilyenkor. De az orvosom támogató. Köszi a tippet!
2020. júl. 5. 11:34
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a szülés felkészítőn és a kismama tornán is a gravitációt javasolták, ha jól emlékszem a kémiára a méhszájra gyakorolt nyomás növeli az oxitocin termelését.

Mindenesetre én minden este a lábdán csináltam a csipőkörzeseket, szülőszéken kezdtem a kitolást és az utolsó 3 nyomásra ültem fel az ágyra. Összesen 3 óra 19 perc alatt lett meg

(amúgy én is írtam volna hogy csak rendszeres 5 perces fajasokkal menj be de akkor ezek szerint az kilőve)

2020. júl. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt is észben tartom. Befele figyelés függőleges helyzetben, labda, csípőkörzés. :) Megjegyeztem! :)
2020. júl. 5. 13:39
 9/16 anonim ***** válasza:
21%
Ha ez az érzelmi vonal bejön neked, akkor Frederick Leboyer könyveit ajánlom, lelki felkészítés címszó alatt. Gyakorlati szempontból úgy vélem, a második babának automatikusan nagyobb helye lesz kijönni eleve. Én azt mondom, hogy inkább császár, mint repedés. Van, hogy az orvos vagy a szülésznő annyira a természetes szülés híve, hogy a vége nem csak gát, hanem hüvelyrepedés is lesz, szóval szerintem ha te és a babád is egészséges, akkor semmi okod a szemrehányásra a császármetszés miatt. Régen rengeteg nő belehalt a szülésbe, mert nem tágult a méhszájuk vagy nem bírták kinyomni a babájukat, elvéreztek, vagy halott babát szültek illetve testi vagy szellemi fogyatékost. Mindegy, hogy milyen módszerrel, de ha egészséges marad az anya és a baba is, akkor az a módszer volt akkor a helyes. Sok nő szenved szülési komplikációk miatt ma is.
2020. júl. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem voltál ott, nem tudod, mi történt. A szülésem értékelését bízd rám, kérlek!
2020. júl. 5. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!