Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan tudom elősegíteni a...

Hogyan tudom elősegíteni a tágulást?

Figyelt kérdés

Elsőre nem tágultam rendesen, császár is lett. Másodszorra szeretnék felkészülni a lehető legjobban.


Milyen tényezők befolyásolják a tágulást?

Mit tehetek szülés előtt és alatta, hogy segítsem a tágulást?

Minden tippet, trükköt, amiről hallottatok, kérlek, írjatok meg!



2020. júl. 5. 08:59
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

"Mindegy, hogy milyen módszerrel, de ha egészséges marad az anya és a baba is, akkor az a módszer volt akkor a helyes."


Ez szimplán nem igaz. Ahogy szülési komplikációk császár esetén is vannak, ráadásul a méhrepedés esélye 1.4 %, a császár miatti komplikációk pedig közel 8%-osak. De ezt majd egy másik alkalommal, egy másik kérdés alatt megvitathatjuk, nem itt és most, mert nincs köze a témához.

2020. júl. 5. 15:23
 12/16 anonim ***** válasza:
22%
11-es, nekem azon, amit írtam, nincs mit megvitatnom, nem megyek bele egy hüvelyi szülés vs. császármetszés parttalan vitába, elég az én életutam és ismereteim a témában. Ajánlom figyelmedbe, hogy rágd meg újra, amit írtam: ha a baba és a mama is egészséges marad a szülés után, akkor az a módszer jó volt. Szerintem félremagyarázod, nem egyetemesen értettem, hogy jó, hanem az ő esetére. Ha a kérdezőnek a császár után egészséges babája lett, saját magának pedig semmi baja, akkor a császár igenis a helyes megoldás volt neki! P.s. A hüvelyi szülésből következő komplikációk sokkal de sokkal nagyobb arányban vannak, csak a nők eltitkolják, mert szégyenlik!!! Ezért nincsenek jelen a statisztikákban! Inkontinencia, a nemi élet válsága, amiből aztán egyenes arányban következik, hogy megcsalják őket, illetve közös megegyezéssel elválnak. Az intim tornák nem hiába olyan népszerűek, a résztvevők tudnának horror történeteket mesélni. Ők nincsenek benne semmilyen statisztikákban, pedig rengetegen vannak. Nem is kell, hogy több szülésen legyen túl valaki, első babát követően is felléphetnek a szövődmények.
2020. júl. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
21%
Sajnálatos, hogy Magyarországon már rögeszmésen tiltakoznak a nők a császármetszés ellen. Nekem több ismerősöm is szült császárral, volt aki mindkét gyerekét, sohasem hisztiztek miatta. Külföldön simán lehet kérni a császármetszést, még meg sem kell indokolni, miért. Van kórház, aki inkább az anya lelkiállapotát nézi, nem pedig azt, hogy mint egy hotel értékelésben azért kapjon több csillagot, mert kevesebb náluk a császár. A szakértelem nem ezen múlik. Azt várom, hogy legyen inkább egy olyan statisztika, hogy mely kórházakban született több egészséges gyerek és hol maradtak az anyukák komplikáció mentesek. Az lenne az igazán reprezentatív adat.
2020. júl. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Ha nem mész bele a vitába, akkor miért is írtál még vagy 30 sort, amikor direkt megmondtam, hogy nem érdekel?



(A reprezentatív adatba emeljük be az erőszak megélését lelki oldalról is. Csak hogy a mindenki jól van részt kibővítsük a szülés megélésének lelki komponensével is. Arra én is kíváncsi lennék, hogy ha a császáros nők értenék, hogy ami történik velük, az az esetek kétharmadában nem életmentés, mit szólnának.)

2020. júl. 5. 16:12
 15/16 anonim ***** válasza:
55%
A császáros nők köszönik szépen jól lennének, ha nem hallanák úton-útfélen a hozzád hasonlóktól, hogy ők szar anyák, mert megfosztották magukat és a gyerekeiket a természetes szülés csodájától és minden pozitív hatásától. Külföldön élek, számtalan kolleganőm, vagy kollégáim feleségei, barátnőm volt és van, császármetszéssel, a gyerekeiken és rajtuk sem látszik semmi negatív hatás sem akkor, sem évekkel később a császár miatt. Van akinek a méhszája nem tágult mindkét szülésnél, ezért kétszer volt császára, fia, lánya.. Mit mondjak? A gyerekem korombeli gyerekek, szépek és értelmesek. Természetesen nem minden kollégám gyerekét ismerem, de akikét igen, ott semmi baj nincsen velük. Kérdező, igazad van, rád felesleges időt pocsékolni.
2020. júl. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Helyes. Lapozz tovább!
2020. júl. 5. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!