Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után a baba végig az...

Szülés után a baba végig az anya mellett maradhat a kórházban?

Figyelt kérdés

Hallottam olyanról, hogy éjszakára elviszik a babákat, ez most is így van még az állami kórházakban?

Bocsánat ha hülyeséget kérdezek, még nem várok babát, csak tervezem.


2020. júl. 31. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
A legtöbb helyen már 0-24-ben az anyával van a baba. De ha szeretnél éjjel nyugodtan aludni, akkor lehet kérni, hogy vigyék el, de ezt nem mindenhol nézik jó szemmel.
2020. júl. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem már mindenhol az anyával lehet a baba.

Az én fiamat csak az első éjjel tartották a csecsemős szobában, de csak amiatt, mert este fél7kor született meg és utána gyógyszert kaptam és éjjel pihennem kellett.

Ha rosszul érzed magad, akkor aludhat a csecsemősöknél, de alapvetően az anyával van.

2020. júl. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Második válaszoló vagyok.

Már csak amiatt is jó ha veled van a baba, mert ha sír, van hogy engedély nélkül megitatják cukros vízzel nyugtatás gyanánt. Nálam volt így egyszer.

2020. júl. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Kórháza válogatja.

Nem értem, miért lenne baj, ha inni adnak neki (bár cukor nélkül jobb lenne).

2020. júl. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem az inni adás, hanem a kommunikáció hiánya, hogy megkérdezik-e előtte az anyát vagy sem. Nekem nehezen indult a szoptatás és a cukros vizezés pl azonnal eltelítette a fiamat, nem is tudtam utána mellre tenni.
2020. júl. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5!


17 éve szültem, már akkor is megkérdezték és felírták az adatlapra, hogy engedem e itatni/etetni és ha igen mivel, vízzel, cukrosvizzel, más anya lefejt tejével vagy saját lefejt tejjel.

2020. júl. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

2 éve tőlem sem kérdezték meg, csak utólag közölték velem.

Szülés utáni második éjszakát végigsírta a babám. Nekem akkor már bőven volt tejem, szopizott is szépen, egész éjjel cicin lógott mégis csak sírt.

Kértem a csecsemőst, hogy segítsen valamit. (Hátha tud valami praktikák, amit én első gyerekes anyaként még nem.)

Kikapta a kezemből és elvitte. A kolléganője jött vissza a babakocsiért.

Amikor sikerült elaludnom, felébresztettek, hogy megittaták a lányom, mert én szemmel láthatólag éheztetem és mit képzelek magamról, hogy megettem a (kórházi) tökfőzeléket ebédre, mert most attól fáj a hasa.

Amikor kértem vissza a babát nem adták, annyit mondott, erőszakosan a nővér, hogy menjek vissza a szobámba, majd hozzák, ha ők jónak látják.

Köpni-nyelni nem tudtam. Sajnálom, hogy ott akkor annyira bambi voltam, hogy nem borítottam az asztalt és követeltem a főnővért. (2 kis fiatal suhanc ápoló volt)

Megjegyzem, reggeli váltás előtt visszahozták, mintha mi sem történt volna, addig meg ez az ominózus nővérke a nővérszobában dajkálta az alvó babámat.

Nagyon szürreális élmény volt.

2020. júl. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Ahol én szültem, ott éjszakára (éjféltől-5-ig) bevitték a babát, de kértek lefejt anyatejet, és ha szükséges, akkor azt adták nekik. Az enyém pont végig aludta mindig, így nem kellett neki semmi,viszont 5kor mikor visszahozták, akkor azonnal evett. Aki kéri, attól nem viszik el, vele van éjszaka is.

Az első gyermekem születésekor még a "3 óránként hozzák a babát" rendszer volt. Minden alkalommal tápszerrel teletömve hozták be, persze, hogy nem evett semmit, végig csak aludt. Ő nem is tanult meg szopni, pedig kitartóan próbáltam itthon,de elutasította a mellett, lefejt tejet kapott cumisüvegből. Ja, és 2naposan a szájába dugtak egy cumit is, mert állítólag nagyon hangoskodott és nem hagyta a többi babát aludni.

2020. júl. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En 1 honapja szultem,vegig mellettem volt a baba 😁
2020. júl. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én császárral szültem (sajnos, pedig apás szülésnek indult), 3 napig csak szopni hozták ki a lányomat.

Nyíregyházán ez a szabály.


Bár rám is fért a pihi.. Sajnos rosszul reagáltam a spinális érzéstelenítésre, nem voltam a topon.

2020. júl. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!