Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a kaja a kórházban?...

Milyen a kaja a kórházban? Egyféle van vagy esetleg lehet kétféle közül választani? Minden kórházban van zárható kisszekrény az ágy mellett vagy csak a jobb kórházakban?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ezek részletkérdések, de nekem fontos. Nagyon kevés dolgot eszek meg és egy hét kórházban tartózkodás ugy érzem számomra éhezés lesz...
2009. febr. 10. 17:04
 1/7 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem kérdezni hogy fizetni kell a napi étkezésért vagy ingyenes?
2009. febr. 10. 17:09
 2/7 anonim ***** válasza:

Ingyenes az ebéd. Olyan is...

Én csak a pécsi kórházról tudok beszámolni, ott pocsék kaja volt. Pedig én nem vagyok nagyon válogatós, sokmindent megeszek, ha az JÓL van elkészítve. Hát ez nem volt. Arra emlékszem, hogy megláttam, spenót van, amit imádok, hát akkora csalódás volt, mert ehetetlen volt, túl sós, csomós, fúúúj... Reggeli egy zsömle hozzá egy akkora adag lekvár, ami nem is elég rá. Vacsi is hasonló. Nálunk Pécsen csak egyféle menü van, bár hallottam valamikor a tévében, hogy be akarják vezetni, hogy kétféle menü legyen, és minden nap adjanak valami gyümölcsöt. Nem tudom, hol tart a dolog. Na mindegy, szóval én nem sokat ettem a kórházban, igaz, szülés után nekem egyáltalán nem is volt étvágyam 2 hétig. Szomjas annál inkább voltam, hozták is nekem a gyümölcsleveket folyamat, meg persze a kórházban van tea is, na a tea finom volt :) De ha nem adnak finomat, akkor szólj a családnak, hogy küldjenek be valami finomat :)

Szekrényke nálunk az ágy mellett azt hiszem nem volt, mármint zárható, de értékmegőrző volt amennyire tudom.

De általában nem kell ám 1 hetet bent lenni, ha nincs semmi baj se veled, se a babával, akkor 2-3-4 nap után lehet menni haza. Nálunk mindenki 3 napig volt, csak én voltam kettőt, kérdezték, hogy akarok-e már menni haza, mondom igen, azt mondták, ha nem lesz sárga a fiam, akkor mehetek, hát mentem is :)

2009. febr. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2009. febr. 10. 17:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hol fogsz szülni?

A debreceni klinikán nem rossz a kaja.Reggelire kenyér vagy zsömi+ vaj+fevágott+paprika6 lekvár ilyesmi.

Ebéd valamilyen leves(szokott lenni gyümölcs leves az finom.:)

Második is jó szokott lenni én csak egy dolgot nem eszek az a vadas mártás zsemlegombóccal.Sokszor van fasírt is, az is elég jó(ált. 5000 db ot csinálunk belole):)

Sokszor van:sült csibecomb+ valamilyen krumpli, meggyleves,almaleves,legényfogóleves,tésztaleves,zöldségleves,paradicsomleves,paradicsomártás+gomboc,

meggymártás+dara+marhahus,meggyes derelye,vadas mártás+zsemlegomboc, óvári szelet, dubarry szelet.

1 héten 1x van sütis nap akkor leves van meg valamilyen süti:kakao krémes,vaniliakrémes,turosbatyu,spenotos táska,ízes bukta.

Szokott lenni gyümijoghurt,jó reggelt,bombi:)


Nagyjából ennyi jutott eszembe és ha nem kell valami miatt diéta akkor választhatsz A és B menüből is.


Ha van még kérdés irj:)Remélem sikerült megnyugtatni, persze mindenhol máshogy főznek.

2009. febr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Eü dolgozo vagyok.Van a és b menü.Te választod.De kérhetsz külön diétát is.Mondjuk tejmenteset,kimélőt,fehérje dusat,liszt menteset,szénhidrát menteset,vegtáriánust stb.Zárható szekrénynek kell lenni.Ha nincs,értékleltárt lehet irni és at ápolók vagy még a felvételi irodások megőrzik.
2009. febr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az étkezés ingyenes.
2009. febr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én Pestena MÁV-ben szültem. A kaja jónak volt mondható, természetesen a szoptató anyukák étrendjéhez igazított. Volt egy iszonyú nagy közös hűtőszekrény (szobák szrint fakkozva), oda tehetted be a saját kajádat.

A szekrényekre nem emlékszem, atalán azok nem voltak zárhatók, de a szobaajtók azok igen. (Szóltak is a nővérek, hogy zárjuk, nehogy vmi eltűnjön.)

Az étkezésért nem kellett fizetni.


Üdv!


Ui.: volt 2 vagy 3 fizetős szoba, azokat nem láttam, de lehet, hogy kicsit extrábbak a normálnál

2009. febr. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!