Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajudas kisgyerek (ek) mellett...

Vajudas kisgyerek (ek) mellett? Azt javasoljak, hogy minel kesöbb jobb beerni a korhazba, kb 3-5 perces fajasoknal eleg odaerni - hogy oldjak meg a szülö nök a gyerekfelügyeletet, vagy ök vegignezik elötte otthon a vajudast? Es meg par kerdes?

Figyelt kérdés

Normal modon en vagyok egesz nap a nagyobb gyerekünkkel, ill. delelött ovodaban van, onnan en hozom-viszem. Vajudas elejen, ha ugy jön ki, reggel meg el tudom-e vinni, ill delben haza tudom-e hozni? (Itt csak delig van.) Vagy erre nem kepes egy vajudo?

Nagyszülök vallaltak, hogy vigyaznak ra, amig korhazban vagyok. Egyaltalan, hany perces fajasoknal hivjam fel öket, ha 30 km-röl jönnek, azaz kb fel oras ut?

Mivel nalunk fognak vigyazni a nagyobb gyerekünkre, max a masik szobaba tudok atvonulni, azaz hallotavolsagban, es biztos lesznek kerdesei, bejön, ha valamit hall (annyira sztem nem vonjak el a figyelmet a nagyszülök, nem tul szoros kapcsolat). Tehat ha a vajudas nagyobb resze otthon zajlik, ö ugy veszi, hogy anya otthon van, lehet vele beszelgetni, lehet hozza fordulni (jatekert, etelert, gyere jatszani...stb).


2013. ápr. 7. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Én hajnalban felkeltem a nagyobb miatt és akkor kezdődtek a fájások. Még letusoltam, anyukáméknak szóltam, hogy jöjjenek a kórház elé, mert akkor ott odaadjuk a nagyot. Tusolástól számítva kb egy óra volt míg odaértünk a kórházhoz. Addig voltak 10 majd 5 perces fájásaim, de lányom nem vett észre semmit mert nem üvöltöttem vagy ilyesmi :) Nekem 2 óra alatt meglett a második. Második gyereknél már azt szokták mondani, hogy 10 perceseknél már indulj el.
2013. ápr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A vajúdás azon szakaszában még nem fogsz ordítani, max sóhajtozni. Én 10 perces fájásoknál hívnám őket.Nem kell átvonulni a másik szobába, nem történik semmi olyan. Az oviból elhozatal már keményebb. Esetleg valamelyik barátotok?
2013. ápr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az elsö szülesem programozott csaszar volt, tehat fajasok...stb nelkül meginditottak, es ugy tudom, igy a mostani szamit elsö szülesnek, vagy?


Ha nem üvölt a vajudo a fajdalomtol, akkor tudok vezetni es elhozni az ovibol, vagy? Sajnos igy nehez elkepzelni, mert ha menses-görcsszerü, olyasmit ateltem mar, emellett megy sztem.

2013. ápr. 7. 21:22
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen a viszony a nagyszülőkkel, ők dolgoznak-e, de én az utolsó 1-2 hétre odaköltöztetném valamelyik nagyit.

Nálunk a teljes család 60 km-re, és van egy 1,5 éves kicsi. Mivel vele is éjjel folyt el a magzatvíz, és mint mondják, a 2. baba gyorsabban jön, így nem kockáztattunk, hogy mi legyen a naggyal, ha hirtelen kell menni a kórházba.

Anyukám jött a 38. héten: segített is, és megnyugtatott a tudat, hogy bármi történhet már. Míg kórházban voltam, ő vigyázott a nagyra, férjem dolgozhatott, és mikor hazaértünk, akkor is maradt még 1 hetet.

Nálatok nem megoldható, hogy legyen valaki a végén?

2013. ápr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kocsiba semmiképp nem ülnék, nem a fájdalom miatt. Amikor elkezdődnek a fájások nem fogsz tudni másra koncentrálni, főleg nem a vezetésre. Hiába nem fáj annyira, gondolatban teljesen máshol jársz, mint a valóság! Izgatott leszel, és ideges is! Ne ülj kocsiba! Az, hogy otthon maradsz-e mondjuk 10 perces fájásoknál, majd kiderül ott és akkor, hogy mennyire bírod. De az is lehet, hogy magzatvíz elfolyással fog indulni, akkor pedig egyből be kell menni a kórházba, akkor is ha nincsenek fájások.
2013. ápr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés amit feltettél. Én is most várom a babámat igaz nekem van még egy kis időm. Én azt tervezem, hogy a 37dik héttől valaki lenne itt velem aki tudna vigyázni a lányomra. Párom 12 órázik ő nem tudna érte menni.

Kocsiba én sem ülnék mert amikor fáj az nagyon tud fájni. Igaz nem tudom milyen a fájdalom küszöböd. Nekem voltak meszi szerű görcseim szülés előtt de őszintén nem ugyan az. Legalább is nekem nem volt még csak hasonló sem.

2013. ápr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az eddigi valaszok alapjan nekem sehogy sem all össze a kep. Tehat meg egy helysegbe is lehetek a nagyszülökkel es a nagyobb gyerekünkkel, ök nem hallanak semmit. Nem szeretnem, ha a gyerekünk "szenvedni" latna, es ezt a kepet kapcsolna a tesoja születesehez, de akkor ahogy irtatok, ezt ö nem veszi eszre. Ugyanakkor, ha ilyen "jo" allapotban vagyok, akkor miert nem tudok vezetni??


A kerdesekre röviden: termeszetesen, ha lenne kenyelmesebb megoldas, akkor nem agyalnek ilyeneken, de ez van.


Tovabbra is az egyik legfontosabb kerdesem, hogy milyen gyorsan sürüsödnek egyaltalan a fajasok, ez masoknal hogy volt? Tehat ha egy feloras ut, amig ideernek, akkor mikor kell nekik telefonalnom?

En ezt meg nem eltem at, csak ahogy beszamolokat olvastam: nehanyan 20 oras vajudasokat irnak, es ha ebböl a vegefele megy a nö a korhazba - nem ugy vallaltak a nagyszülök, hogy a szüles elött 20 orat itt lesznek, hanem a korhaz idejere (amig a ferjem dolgozik) hozzak-viszik-vigyaznak a nagyobbra es pont, igy nem hivhatom öket elöbb.

Ha a vajudas vegefele esik, amikor vinni-hozni kell az ovibol, akkor tiszta sor, felhivom öket ugy, hogy ök elhozzak. De ha meg 20 ora hatravan, es raadasul egy helysegben vagyok velük, semmi nem latszik abbol, hogy vajudok, akkor most ezt hogyan magyarazzam el?

2013. ápr. 8. 20:02
 8/10 A kérdező kommentje:
A magzatviz-elfolyas is tiszta sor: akkor mentöt kell hivni, tehat hivhatom a nagyszülöket is. Ha ugy adodik, az oviban jobban bizok, hogy megertik egyszer ezt a fel orat.
2013. ápr. 8. 20:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez egyén függő. Én reggel éreztem a fájásokat és délután 3 körül voltam bent a kórházba 5 perces fájásokkal. Én amikor fájtam nem tudtam volna vezetni, ugyan mondták, hogy jól viselem bent a kórházban de akkor én nem éreztem úgy, hogy én akármit mást is tudnék csinálni. Azt mondta az ott lévő szülésznő, hogy nem tudja eldönteni, hogy vajúdok vagy ennyire jól viselem a dolgot. Ebből azt állapítottam meg, hogy nem igazán lehetett látni, hogy fájásaim vannak.
2013. ápr. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sem ulnék autoba a helyedbe. Bár nekem a 2perces fájásokig egesz elviselhetoek voltak a dolgok, de olyankor annyira ideges és feszult vagy ,hogy nemhinném ,hogy pont a vezetésre is tudnál koncentráni...ez a vajudással jar,mármint az izgatottság.
2013. ápr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!