Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elfolyik a magzatvíz...

Ha elfolyik a magzatvíz rögtön hívni kell a mentőt?

Figyelt kérdés
Sajnos ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom, második babámat várom, az elsőnél burkot repesztettek. Hamarosan itt a szülés ideje. Ha elfolyik a magzatvízem, rögtön hívjam a mentőt? Vagy várjak míg 5 perces fájások lesznek? Illetve ha elfolyik viszont fájásaim nincsenek olyankor mi a teendő? Nem szeretnék túl hamar se bemenni a kórházba, inkább itthon "vajúdnék" mivel elég hosszú folyamat, viszont túl későn se szeretnék. Olvastam, hogy van akinél amikor elfolyt, utána még elment fürödni, várt a fájások erősségére aztán indult a kórházba. Aki tudna nekem segíteni azt megköszönném😊
2020. aug. 1. 22:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
85%

Páromnak elkezdett folyogatni a magzatvize. Nem ömlött ki az egész tartalom a padlóra, csak lényegében szivárogni kezdet, folyogatni. Lezuhanyzott és megindultunk kopcsival, kb 40-50km-re a kórházban.

Voltak fájások, mértük útközben folyamatosan. Már nem emlékszem hány perces volt amitől gáznak számít.

A Hungárián agyaltam azon, hogy ledudálok egy rendőrt, segítsen át a dugón, de végül nem tettem, párom se érezte indokoltnak.


Beértünk a kórházba és kb 4-5 óra múlva túl is volt rajta.


Nyilván ha nagy mennyiségben folyik el a vized, akkor az lehet gondot jelez, illetve ha rosszul vagy, nagyon és gyakran fáj, de ha csak épp elkezdődik, akkor nem kell a mentőt ugrasztanod szerintem.


Fontos, hogy amikor már számítani lehet a szülésre (az előírt dátum előtt 3-4 héttel), akkor legyen 0-24-ben összekészítve a csomagod arra az esetre ha menni kell.

2020. aug. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
34%
Felesleges mentőt hívni, vagy sietni. Magzatvìz elfolyàs utàn àltalàban 24 òràn belül megindul a szülès, de hosszabb idő is eltelhet. Magyarorszàgon ennèl kevesebbet szoktak vàrni, de ha nem esett előre a köldökzsinòr vagy nem verzel nagyon, akkor nem kell kapkodni a kórhàzba menèssel. A mentő vèszhelyzetekre valò, a szülès pedig nem az.
2020. aug. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem miért vannak lepontozva, akik szerint nem kell mentő. Ha nem vízfolyás + erős görcsök, ne adja isten véres a víz, akkor semmi nem indokolja a mentőt. A környezetemben mostanság szülő nők úgy felénél így indult a szülés, sehol nem hívtak mentőt, szépen lezuhanyoztak és mentek autóval. Vigyázni kell a higiéniára, de ennyi. Az esetek 99%-ban bőven lesz rá idő.


Persze senkit nem fognak megbüntetni mentő hívásért sem, csak éppen minek...

2020. aug. 2. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
76%
13assal értek egyet. Mentő akkor kell, ha zöld vagy véres a magzatvíz. Egy normál szüléshez nem kell.
2020. aug. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
73%

Nem

Minek?

Ha szép / nem zöld stb/ a magzatvíz

A baba feje beékelve volt / azt mondják/ akkor előreesni se tud a köldökzsinór

Akkor elég ha rendszereződnek a fájások...


Persze ha sok órát akar az ember kórházban vajúdni....

De nem szükséges / nekem mind2 szülésemnél ezt mondta a szükésznőmès az orvosom/

2020. aug. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
88%
Én is úgy tudtam / mondták, hogy ha rendszeres 5 perces fajasok vannak, vagy elfolyik a magzatviz, induljunk be, szó se volt mentőrōl. Nyilván a véres magzatviz és hasonló esetben indokolt a mentő.
2020. aug. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
63%
Nekem elkezdődtek a fájások, bementünk a kórházba ahonnan hazaküldtek még, ott azt mondták ha elfolyik a magzatvíz azonnal hívjunk mentőt, ne kocsival menjünk.
2020. aug. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
69%
Az megint más szitu, ha már vannak rendszeres fájások és úgy folyik el a magzatvíz.
2020. aug. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
12-es, igen is lehet sajnos vészhelyzet egy szülésből.
2020. aug. 2. 09:07
 20/27 anonim ***** válasza:
59%

Szia! Legjobb ha megvan annak a korhaznak a szuleszetenek a teleflnszama, ahol szulnel. Ha elfolyna a magzatviz es epp egy sotet vagy mintas dolgon ulsz vagy a ruhad, ami nem feher aztatja el nagyon nem fogod eszrevenni ha veres kicsit vagy foleg ha zavaros vagy zoldes....

Masreszt masodik gyerek lehet az egesz szules sokkal gyorsabb lesz.

Ha magzatviz szivargas/folyas/elfolyas van hivod a dokid/korhazat es megmondja mi legyen. Ha nincs autotok hivhatsz mentot is. Taxisok utaljak a szuloket...feltik a kocsi tisztasagat van aki nem is hajlando szulo not vinni.

2020. aug. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!